.životná divočina & bodky

Krásny slnečný (a mimoriadne teplý) pondelok prajem! Aj Vám sa zdá, že sme tento rok preskočili jar a vhupli do niečoho, čo nápadne pripomína chladnejšie leto? Magnólie kvitnú v Bratislave o dva týždne skôr ako minulý rok, pán v električke dnes vytiahol najťažší kaliber vôbec (a.k.a sandále a ponožky) a kým na jednej strane chodníka sú ľudia v dlhých nohaviciach a bunde, ktorí tento posun ešte nestačili rozdýchať, na tej druhej už vidieť chalana v letných šortkách a krátkom tričku. Ja som niekde uprostred, aj keď, musím sa priznať, príjemná jar mi veru chýba! Také to počasie, kedy si človek môže prehodiť cez košeľu jarný kabátik a na nohy obuť mokasíny bez toho, aby si pripadal ako v saune.

Životná divočina

Život ako na „húsenkovej dráhe“. Veď to poznáte. Teraz som niekde uprostred, len si nie som celkom istá, ktorým smerom pôjdem ďalej. Čaká ma kolotoč povinností, do toho nejaké tie radosti, určite dávka šťastia a potom tiež nestíhanie a nadmerná spotreba čokolády. Posledné dni som strávila doma pod Tatrami a nemusím Vám snáď ani hovoriť, ako mi to padlo vhod! „Dofrčala“ som po viac ako mesiaci a zdalo sa mi, že som nebola doma celú večnosť. Najskôr som mala v pláne venovať sa plnohodnotne mojej bakalárke, napokon som to však „vzdala“ a vytešovala sa z domácej pohody.

Je mi jasné, že to budem neskôr ľutovať, najmä vo chvíľach, kedy budem musieť pracovať posledné dni pod tlakom, ale teraz to bolo to najlepšie, čo som mohla spraviť. Takmer každý večer sme strávili pri dobrom filme, cez deň prialo slnko pekným prechádzkam v Tatrách a na programe bolo aj neustále nejaké dobré jedlo. Aby som to všetko nemala až príliš ružové, doniesla som si z domu nádchu a prechladnutie, takže posledné dva dni chodím s vreckovkou prilepenou na vyšúchanom červenom nose a v pravidelných intervaloch každú minútu kýcham. Včera som myslela, že mi po trojhodinovom šoférovaní praskne hlava a modlím sa, aby si ten hnusný bacil našiel čo najskôr novú obeť a mňa z toho vynechal. Ostáva mi len dúfať, že tento stav sa u mňa dlho nezdrží, vyzerám (a cítim sa) totiž naozaj hrozne. 😀

Outfit

Bodky sú všade, bodky sú…dnes na sukni a na pančuškách! V kombinácii s troma odtieňmi modrej a fuksiovej, v outfite do školy, do práce alebo na rande v meste. Grafické potlače nosím vždy s radosťou. Prúžky, bodky, kocky či srdiečka sú mladistvé a veselé, treba ich však nosiť s citom. Nikde nie je napísané, že by sa navzájom nemali kombinovať, práve naopak- spoločne vyzerajú často omnoho lepšie! Nie vždy je však príležitosť nosiť ich a v niektorých kombináciách môžu pôsobiť príliš infantilne, preto k nim treba pristupovať s citom. Všeobecne však grafické vzory, najmä tie guľôčky a srdiečka, uberajú na veku a zo ženy spravia šmahom ruky dievčatko. Keď nemám ráno veľmi náladu, dokážu mi ju spraviť práve farby a grafické potlače.

Pre mňa sú bodky/guľky symbolom dievčenskej bezstarostnosti. Spájajú sa mi s ľahkosťou a úsmevom na perách. Aj ja sa v tejto bodkovanej sukni cítim ako dievčatko, ktoré prežíva prvú lásku, vidí svet cez ružové okuliare a zdoláva ho tanečným krokom. Koľko málo mi stačí ku šťastiu…:) Dnes som ju skombinovala s jednoduchým košeľovým topom s volánovými rukávmi a džínsovou bundou. Kombinácia modrých odtieňov sa mi zdala príliš nezáživná, preto som ako doplnok zvolila ružový náhrdelník a rúž. Nikdy ma neprestane prekvapovať, ako sa dá práve s rúžom na perách docieliť úplne iný výsledný dojem! Často sa mi stáva, že ráno pri pohľade do zrkadla nie som veľmi spokojná, vyzerám a pôsobím mdlo a unavene. Len čo si však nanesiem farebný rúž, hneď vyzerám omnoho živšie a celý styling dostane úplne iný nádych. Farebný rúž a vhodne zvolený odtieň dokáže robiť naozaj divy, a pritom je to úplná maličkosť!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Topankovo, Pančušky: Calzedonia, Sukňa: Mohito (nová kolekcia), Top: Zara, Bunda: Orsay, Náhrdelník: Matilda Makes, Kabelka: Primark, Hodinky: Daniel Wellington (s kódom „SWEETLADY“ 15% zľava na akýkoľvek produkt), Okuliare: Reserved

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.