.teatrálna & kvetovaný „župan“

Som trpezlivý človek. Poväčšine som aj ohľaduplná, no čas od času sa stane, že situáciu nezvládnem primerane a na niekoho „vybehnem“. Niekedy som náladová a keď som hladná, viem byť aj kvalitne nervózna. S ľuďmi sa však snažím komunikovať s čo najväčšou pokorou a úctou. Každý sme nejaký a ja sa deň čo deň snažím byť lepším (a znesiteľnejším) človekom. Čo ma však vie nesmierne vytrápiť, sú teatrálni ľudia. Z duše tento detinský prejav neznášam a keď sa ocitnem v spoločnosti s takýmto človekom, trpím.

Teatrálnosť

Takýto človek je hlučný, urozprávaný a „kecálek“. Potrebuje na seba upozorňovať, musí ho každý poznať a vedieť, že je v miestnosti. Rozpráva príbehy, skúsenosti, kde všade bol, čo všetko videl, s kým sa stretol, koho pozná. Niektoré historky opakuje niekoľkokrát za sebou a keď mu poviete, že ste to už počuli, otočí sa na druhú „obeť“ a pokračuje. Čím hlasnejšie, tým lepšie. Väčšinou sú takýto ľudia v „šoubiznise“, na tlačovkách a na akciách. Čas od času sa mi stane, že ich stretnem aj v kaviarni a v tom prípade sa už nečudujem, že veľa ľudí chodí po svete so slúchadlami na ušiach. Mňa takíto ľudia tiež neskutočne vyčerpávajú a vždy sa teším, keď sa dostanem späť do svojej tichej ulity. 😀

A k tomu sa ešte niekedy pridá aj afekt, čo je už teda vyšší level a mne neostáva nič iné, len sa otočiť na päte a odkráčať si svojím smerom…

Outfit

Tieto župany, tak na tie mám ja slabosť! V internetovej nákupnej reči sa to volá kimono, no mne to celé pripomína župan, takže som si to doma zaužívala pod týmto názvom. A myslím, že nie som jediná, kto v tomto kúsku vidí županový potenciál. 🙂 Mám ho doma už v troch rôznych vyhotoveniach a hádam, že do leta mi ešte nejaký ten exemplár pribudne. Je to jeden z najvariabilnejších kúskov vôbec! Teraz na jar ho nosím počas teplých dní miesto saka či svetríkov. Je vzdušný a ľahučký, veľmi dobre sa kombinuje s jednoduchými outfitmi. V lete je skvelý na večer, keď sa trošku ochladí alebo tiež k moru/bazénu na plavky, keď nemám chuť sa obliekať. Materiál rýchlo schne a nie sú na ňom vidieť fľaky.

Dnes som „župan“ skombinovala s obyčajným bielym tričkom a džínsami s vysokým pásom. K tomu som pridala telové lodičky a doplnky z ružového zlata. Tento outfit je pre mňa počas týchto dní základ, ideál do školy či do mesta. Je to taká tá jednoduchá elegancia, z ktorej sa dá v moment výmenou topánok a doplnkov vyčarovať pohodový outfit so športovým nádychom.

„Freestyle“

Inak, minule som tak rozmýšľala, že dnes je tá móda úplný „freestyle“! Človek už poväčšine ani nerieši, čo má na sebe a kam ide. Nemyslím si, že by sme to mali nejako preháňať, ale priznám sa, že istý „dress code“ mi v spoločnosti chýba. Akoby sme úplne zabudli, že nejaká etiketa obliekania vôbec existuje. Pletieme si jedno cez druhé, do hôr lezieme v šatách, do divadla prídeme v teplákoch. Zabúdame, čo sa kam nosí a najmä na to, že móda má slúžiť nám, nie naopak. Dnes je toľko možností, ako sa pekne, primerane či pohodlne obliecť s tým, aby človek pôsobil dostatočne reprezentatívne a slušne. Netreba to „hrotiť“, samozrejme, že nie, ale na tú etiketu by sme zanevrieť nemali.

Prajem Vám pekný víkend!

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Patrik Hopjak

Topánky: Primark, Džínsy: Mango, Tričko: Calliope, Opasok: F&F, Kabelka: Pinkhead.eu (kúpiš tu, dostupná však už iba v hnedej a modrej), Ľahké kimono: Shein (kúpiš priamo tu), Okuliare: Bay Bay, Náramok: Borboleta, Hodinky: Daniel Wellington (s kódom „SWEETLADY“ 15% zľava na akýkoľvek produkt)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Veľmi sa mi páči, ako si sa obliekla..úplne jednoduchý outfit bez toho kimona a predsa pekný, lebo moja srdcovka sú opätky.. no a to kimono potom dodalo outfitu super šmrnc. No a s tou etiketou ja sa tiež niekedy čudujem, ako sa ľudia oblečú do divadla alebo kde.. a niekedy, keď je nejaká slávnostnejšia udalosť, tak sa napríklad aj chalani hanbia vziať si oblek alebo čo a povedia si, že je to už trápne v dnešnej dobe atd.. tiež som za to, aby sa nezabúdalo.. 🙂 A na teatrálnych ľudí sa ani nevyjadrujem..poznám niekoľko takých..všade bol, všetko videl ale v hlave nasr*** 🙂 s prepáčením…

    http://www.sinnamona.blogspot.com