.Vianočný s Dadoo & #joyofgiving

Už sa nám to nezadržateľne blíži! Mne koniec semestra a zároveň koniec dvojtýždňového utrpenia s podtitulkom „to má čas“ (ach, tie sebaklamy!), niekomu školské prázdniny a inému vytúžená dovolenka. A samozrejme, aj tie naše milované Vianoce! Síce je práve to obdobie, ktoré mu predchádza, nadmieru hektické, nie je nič krajšie, než si počas sviatkov vydýchnuť a nerušene plnými dúškami „nasávať“ atmosféru. Na stupnici od jedna do desať sa domov teším asi tak na jedenásť, pretože mám pocit, že som za posledné dva mesiace som vo Svite nestrávila dokopy viac než štyri dni. Začína sa mi cnieť a neviem sa dočkať, kedy v obývačke zacítim vôňu čerstvo upečených medovníkov, rozsvietime si stromček a budeme si užívať, že sme spolu.

Nič neriešiť, nepracovať, nestresovať. Vychutnávať si tie najkrajšie dni v roku, ktoré sa vekom zrazu opakujú akosi častejšie. No o to viac si ich človek váži, nie? Keď môžeme konečne spomaliť a ďakovať. A viete, na čo sa teším úplne najviac? Na sneh pod nohami a radosť, ktorú si doma navzájom rozdáme!

#joyofgiving & Pandora

Čo pre Vás znamená na Vianoce slovo „radosť“? Vďaka čomu máte iskru v očiach a pokoj v srdci? Darčeky, rodina, zdravie? Pre mňa je to z každého trošku, no tou najdôležitejšou skutočnosťou je určite to, že sme všetci zdraví (a môžeme sa v priebehu Štedrého dňa či večera pohádať).  Okrem toho ma vždy nadchne, ak môžem tú radosť rozdať aj ja sama. Práve preto ma nesmierne teší, ak môžem milovaným počas sviatkov darovať niečo, čo ich poteší a vyčaruje im úsmev na perách. Niekedy sú to veci materiálne, inokedy emócia, vždy je to však z lásky a úprimné.

Aj keď sa možno niekedy navonok nezdá, som človek, ktorý všetko prežíva veľmi intenzívne. Väčšinou si to nechávam pre seba a nekričím pocity na počkanie do sveta, preto sa môže zdať, že isté veci neriešim či ignorujem. Ale vo vnútri sa mi deje úplný opak- všetko analyzujem, podrobne skúmam, zvažujem. Sledujem reakcie ľudí, veľmi detailne vnímam ich pocity a s istotou môžem povedať, že povahu človeka dokážem odhadnúť po pár sekundách kontaktu. Niekedy som priveľmi empatická a prenášam si trápenie iných do seba. Platí to však aj opačne. Ak vidím niekoho, kto je šťastný a raduje sa, som šťastná aj ja. Lebo mu to prajem a šťastie s radosťou vedia byť nákazlivé. Človek predsa nikdy nevie, kedy sa na neho niečo nalepí, nie? (:

Outfit

Dnes mám pre Vás niečo vo vianočnej náladičke! Spoločne s fotografom Vladkom Vojtelom sme pripravili v uličkách Bratislavy niekoľko (pre mňa) rozprávkových záberov s pravou vianočnou atmosférou. Odfotili sme hneď aj dva outfity, ktoré Vám ukážem postupne a môžu Vám poslúžiť ako inšpirácia na nosenie počas sviatkov. Či už k štedrovečernému stolu, do kostola alebo ku babke, ja osobne zbožňujem, keď sme počas Vianoc všetci pekní a hodíme sa do gala. Veď tie Vianoce sú predsa len raz v roku a patrí sa, aby si to človek vychutnal v inom šate, než zvyčajne stojí pri sporáku či leží na gauči!

Prvý outfit je farebne a štýlovo postavený na dvoch kľúčových kúskoch z Dadoo.sk. Tylová sukňa v kapučínovej farbe a vínový top sú príjemnou kombináciou, ktorá je decentná a ženská, s jemnou dievčenskou hravosťou. Hádam, že nič nie je pre mňa viac typické, než práve tylová sukňa, takže nemôže chýbať ani na Vianoce! Keďže večer zvykneme tráviť vo vnútri, v teple, zvolila som k outfitu lodičky a na vrch len biely kožúšok, ktorý sa zase bude hodiť do kostola. Ak Vám býva zima na nohy, k takémuto outfitu môžete pokojne zvoliť hrubšie pančuchy a teplé čižmy. V chladnejších dňoch zase na ruky dlhšie rukavice a na hlavu pletenú čelenku!

Čoskoro sa opäť ozvem a onedlho Vám ukážem aj druhý outfit.

Zatiaľ sa majte!

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Vladimir Vojtela

Topánky: Kitten // Office Shoes, Sukňa: Lunicite // Dadoo.sk, Top: Dadoo.sk, Kabelka: Quiz, Šperky: Pandora

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Ivanko, máš naprostou pravdu. Tylové sukně jsou pro tebe typické a já ti je záviděla a toužila po nich od prvního dne, co jsem je na tobě spatřila.. takže pár let už to bude.. No a když jsem letos nevěděla, co si přát od Ježíška, včera jsem si řekla, že to je ONO! A tak si konečně letos rozbalím svou krásnou princeznovskou sukni i já 😉
    Děkuji za nekonečné množství inspirace ♥

  • Spätné upozornenie: Joyofgiving & Pandora