.na ružovo & Timberland

Prežila som to! Zimný semester je na konci a ja som všetko (na poslednú chvíľu) stihla. Konečne sa teda môže začať pravá vianočná „atmoška“, ja dokúpim posledné darčeky, všetko to naložím do auta a šup domov za snehom! Nemôžem sa dočkať, pretože táto bratislavská zima je síce znesiteľná, ale bez snehu to veru nie je ono.

Hračky pre dievčatá

Už som Vám na blogu neraz spomínala, že sa zbožňujem hrať! Kedysi to bolo Lego, bábiky My Scene či klasické hry, ktoré sme hrávali na ihrisku pred kulturákom ako guma alebo „schovka“. Samozrejme, dnes už na to nemám veľmi vek, dokonca ani parťákov a zatiaľ ani deti, na ktoré by som to mohla „hodiť“, takže som si musela nájsť adekvátnu náhradu, ktorá ma nielen zabaví, ale dokonca aj istým spôsobom poslúži. O čom to tu píšem? Hádate správne, ide o technické hračky!

Tie sa na blogu objavujú pod heslom „hračky“ s istou (ne)pravidelnosťou už niekoľko rokov vďaka firme ASUS. Vyskúšala som si notebooky, telefóny, tablety či ich iné hybridné kombinácie. Naposledy sa mi do rúk dostali inteligentné hodinky Vector Watch Luna od mobilného operátora Orange, ktoré okrem toho, že dobre vyzerajú, majú aj množstvo funkcií, ktoré vraj v dnešnom svete moderný človek potrebuje! Tak sa na to poďme spoločne pozrieť.

Myslím, že o sebe môžem bez zaváhania povedať, že som technický typ. Rýchlo sa učím, (väčšinou) viem veciam prísť na koreň sama a s novými technológiami sa dokážem rýchlo skamarátiť. Nepotrebujem však vlastniť všetky moderné vynálezy, stačí mi základ v podobe telefónu, notebooku a navigácie, ktoré na „prežitie“ nutne potrebujem. Inteligentné hodinky sa mi dostali do rúk po prvýkrát a bola som pomerne zvedavá, čo mi dokážu ponúknuť a ako ich môžem využiť. Mať prepojenú ruku s telefónom takmer 30 dní bez nabíjania, monitorovať pracovné a voľnočasové aktivity, vzdialenosť či spálené kalórie? Dá sa! Dokonca ukazujú aj čas. (Ó, aké nečakané…)

Vector Watch Luna

Majú intuitívne ovládanie a ponúkajú všetky vymoženosti inteligentných hodiniek. Okrem vyššie spomínaných monitorujú aj kroky či kvalitu spánku. Na ruke si v podstate nosíte celý svoj život. Sú kompatibilné so všetkými operačnými systémami a s väčšinou smartfónov, prepojíte ich pomocou aplikácie, ktorou sa hodinky ovládajú. Pohodlne si na nich prečítate SMS správy alebo e-mail. Vyrábajú sa vraj v troch farebných a materiálových prevedeniach. Vyzerajú krásne, o tom niet pochýb. Páči sa mi, že sa dajú nosiť „športovo“ aj viac casual, vyzerajú byť veľmi odolné, čo sa nárazov týka a vďaka zafírovému sklíčku či nehrzavejúcej oceli sľubujú dokonca aj nejaké tie „podvody“, a.k.a znesú ponor až do hĺbky 50 metrov. Neviem však, čo je na tom pravdy, radšej som to neskúšala…(:

Som však človek, ktorý na klasické tikanie nedá dopustiť. Aj keď sa mi skúsenosť s Vector Watch páčila a verím, že by v istých momentoch našli využitie aj u mňa, celkovo ich radšej prenechávam nadšencom moderných technológií a ja ostávam verná „klasike“. Notifikácie na ruke sú skvelá vec, keď mám mobil v kabelke a zvažujem, či sa ho oplatí/neoplatí vybrať. Ako žene mi však trochu prekáža ich veľkosť, ktorá bola na moje pomerne úzke zápästie naozaj nadrozmerná. Celkovo si myslím, že práve táto technická hračka je skôr záležitosť pre mužov. Samozrejme, proti gustu žiaden dišputát…

Keďže to boli prvé inteligentné hodinky, ktoré sa mi dostali do rúk, nemám ich veľmi s čím porovnať, takže neviem posúdiť, či sú ich funkcie dostatočné. Pre mňe je celkové hodnotenie nasledovné: skúsenosť dobrá, hodinky krásne, no práve túto hračku teraz nepotrebujem.

Outfit

Samozrejme, aby to tu dnes nebolo len o hodinkách a hračkách, mám tu pre Vás aj nový outfit, ktorý sme zachytili spolu s fotografkou Natálkou Jakubcovou počas uplynulého týždňa. Síce mi k celkovej atmosfére chýba sneh, myslím, že práve toto je pre mňa dokonalý casual zimný outfit do mesta. Farebne je môjmu srdcu snáď úplne najbližšie! Kombinácia bielej, sivej a ružovej je jemná a nevtieravá, zároveň však zaujme. Teplý sveter a kabát, k tomu čiapka, aby mi nezamrzli uši a na nohy teplé Timberland v kombinácii s hrubými vlnenými ponožkami.

Prajem Vám pekný víkend!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Timberland, Nohavice: Primark, Sveter: Shein, Blúzka: Reserved, Kabát: Shein, Čiapka: Primark, Kabelka: LYDC // Fashionshop.cz

Hodinky: Vector Watch Luna, Orange

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.