.the doors & hračky pre dievčatá vol. VII (Asus ZenFone Zoom)

0 Flares 0 Flares ×

IMG_6569

Prajem Vám krásnu nedeľu!

Pamätáte si na ikonické bratislavské modré dvere z tohto príspevku? Prednedávnom dostali nový šat! Keď som šla prvýkrát okolo a zbadala, ako začali budovu prerábať, bolo mi to veľmi ľúto, pretože som mala pred očami katastrofický scenár, ako dvere kompletne vymenia a dajú im nepeknú farbu, ktorá im vôbec nebude pasovať! Našťastie sa moje obavy nenaplnili a po pár mesiacoch už na mieste modrých (trochu zničených zubom času) dvier stoja krásne nové biele, ktoré sa k budove a ulici nesmierne hodia. Posledný outfit, ktorý sme s Natálkou pred dovolenkou fotili, bol práve tento, ktorý mi k dverám dokonale sedel a tak sme ich nemohli vynechať! Mimochodom, dvere sa nachádzajú na Laurínskej ulici, neďaleko mojej obľúbenej čokoládovne Mondieu, tak ak budete mať cestu okolo, určite sa tam zastavte. : )

Dni sú čoraz teplejšie, čo (minimálne) pre mňa znamená stále menej a menej kúskov oblečenia. V teplom letnom období to u mňa vyhrávajú šaty a overal, keďže vedia byť nie len praktické, ale aj chic. Šiat mám doma neúrekom, v rôznych farbách, štýloch či dĺžkach a bez pochýb je to môj najobľúbenejší kúsok odevu. V mojom šatníku nájdete úplne jednoduché z príjemných materiálov v jednej farbe, niekedy v športovom pohodlnom prevedení, pár kúskov do spoločnosti z komplikovanejších materiálov a tiež takéto romantické, ako mám dnes, do mesta či do práce! (Ja ich mám doma aj v bielej a online ich kúpite ešte v červenej, modrej a žltej! Ja by som brala všetky.) Najviac ich mám práve v bielej a ružovej farbe, v ktorých sa počas leta cítim najpohodlnejšie. Okrem toho, že krásne kontrastujú s opálenou pokožkou (ktorú som pred dovolenkou síce ešte nemala : )), evokujú vo mne čistotu, morské vlny a moju obľúbenú letnú voňavku SUN od Jil Sander.

Zvyknete sa ma pýtať, akú značku a typ telefónu používam. Často sa prekvapíte, keď poviem, že je ním práve ASUS ZenFone 2, keďže vo svete tak nejako panuje predstava, že ženy fotia svoje selfies len pomocou iPhone : ) Nikdy som na tieto veci nebola „nažhavená“ a v podstate bolo a je pre mňa dôležité, aby mi telefón spoľahlivo fungoval, odosielal a prijímal e-mailové správy, fotil prednou i zadnou kamerou a ľahko sa ovládal. Nepotrebujem mať drahé stroje, ktoré sa mi pri jednom páde rozbijú (samozrejme, nikoho neodsudzujem na základe toho, čo uprednostňuje a pravdu povediac, je mi úplne „šum a fuk“, kto má aký telefón) a ak mám byť úprimná, toľké peniaze viem, dokážem a potrebujem minúť na iné veci, než na kúsok železa, ktorý musím tak či onak po roku či dvoch vymeniť, keďže značka prichádza s novým modelom a systém je nastavený tak, aby sa Vám ten starý už jednoducho nedal aktualizovať. Jednoducho túto technickú stránku života neprežívam a keďže mám od značky ASUS dva spoľahlivé notebooky, rozhodla som sa používať aj ich telefón. Rovnaká značka mi vďaka prepojeniu rôznych aplikácii veľmi uľahčuje prácu a ja som zatiaľ nadmieru spokojná. Prednedávnom sa mi však dostal na pár dní do rúk aj model ASUS ZenFone Zoom, ktorý ma v tele zabudovaný trojnásobný optický zoom, čo v praxi znamená, že stojím na Kamennom námestí a bez problémov odfotím s priblížením streetfood park pred Starou Tržnicou. : D Klasický fotoaparát v telefóne Vám fotku síce cvakne, no výsledok je často zašumený a roztrasený. V tomto prípade však nič také nečakajte, fotka je stále krásne ostrá a sama som nechcela veriť výsledku! Okrem toho má telefón ešte množstvo iných funkcií, ako napríklad, môžete ním telefonovať, posielať sms či používať ho ako budík, no to už asi viete…Žartujem. Má ešte niekoľko technických vylepšení, ktorým však ja ako bežný používateľ nerozumiem, takže Vám o nich dnes písať nebudem, čo sa mi však veľmi páčilo, je kožené prevedenie zadného krytu a ako to už pri Asus smartfónoch býva, extrémne rýchle nabíjanie. Vďaka ZenUI si môžete dokonca prispôsobovať vzhľad obrazovky a menu podľa seba, vytvárať z fotiek minifilm či koláže a na Google Drive máte 100GB priestoru na dva roky zadarmo. Za mňa teda opätovne so značkou Asus spokojnosť vo všetkých smeroch!

1 IMG_6625 2 IMG_6650 3 IMG_6630 IMG_6610 IMG_6567 IMG_6600

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: odtiaľto, Sako: Berska, Kabelka: H&M, Šaty: kúpiš tu, Okuliare: Reserved, Náhrdelník: vintage, Hodinky: Timex, Prsteň: Swarovski

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.