.Gaastra & casual outfit

0 Flares 0 Flares ×

1

Pozdravujem zo slnečného (dnes ráno síce trochu ufučaného, ale stále krásneho) Chorvátska!

Vždy, keď sa ma niekto opýta, kde by som chcela žiť, ak by som si mohla vybrať, moja prvá myšlienka smeruje k domčeku pri mori. Menší, útulný, s veľkými oknami a množstvom svetla.  Aj keď zbožňujem naše hory a ak by som mala veľa peňazí (a v dnešnom svete asi už aj potrebných známostí), neváhala by som a postavila si veľkú drevenicu niekde pod lesom, stále ma to viac ťahá k vode. Opálená pokožka, slnko v tvári, jednoduchý život. Pestovala by som v záhrade paradajky či olivy, chytala ryby a ak by toho bolo dostatok, predávala by som to na trhu. Predstavujem si to až príliš jednoducho, všakže? (: Viem, že život ako taký vie byť namáhavý kdekoľvek. Tu v Chorvátsku to vidím a vnímam dvojnásobne. Bola som už v mnohých malých dedinách, kde chudoba doslova kričí. Žiadne honosné apartmány a ulice plné turistov. Len skromné domčeky a ešte skromnejší ľudia. No s úsmevom na tvári a šťastím v očiach. Nepotrebujú veľa, stačia im radosti bežného dňa, jednoduché veci a ešte jednoduchšie emócie. Úsmev, šťastie, pokora. A ešte priateľskosť. V tom sú od nás veľmi popredu. My Slováci sa stále mračíme, šomreme a závidíme si, oni Vás berú od začiatku ako nového najlepšieho kamaráta. A sú veľmi dobrosrdeční…Napokon, to asi mnoho z Vás vie, keďže Jadran je tak trochu slovenské more. : )

Páči sa mi tu a cítim sa dobre. Najmä, keď svieti slnko a počuť, ako vlny narážajú na pobrežie. Niekedy sa totiž cítim, akoby som fungovala na solárny panel. Akonáhle nemám v živote dostatok slnečných dní, najradšej by som ostala prilepená k posteli. To však našťastie nie je prípad posledných dní, rovnako tak ani tých, ktoré sme ešte trávili na Slovensku. Takto krásne slnečno, ako vidíte na fotkách posledného ležérneho outfitu do mesta z minulého týždňa, bolo v Bratislave! Na potulky mestom som zvolila moju obľúbenú letnú „lenivú“ kombináciu, ktorá sa skladá z úzkych jeggingsov, bielej košele a pohodlných sandálov. Práve toto trio v lete milujem a vo farebnej kombinácii biela-modrá-hnedá mi pripomína dovolenku! Táto ľanová košeľa od značky Gaastra je pre mňa osobne na leto „must have“ kúskom, keďže zvláda úlohu pohodlnej tuniky do mesta k rifliam či šortkám a na dovolenke poslúži bez problémov aj ako krátke šaty na plavky! Ľan sám o sebe je síce hrubší, no v tomto prípade to vôbec nevadí, keďže tunika je voľná a vzdušná.

3 IMG_6800 2 IMG_6784 4

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Michael Kors, Jeggings: Tezenis, Košeľa: Gaastra, Kabelka: Salvatore Ferragamo, Svetrík: Mango, Okuliare: Letnyhit.sk, Hodinky: Daniel Wellington

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.