.sveter so svetrom Odd Molly & ponožky (priznaj ich!)

Dnes som cestou domov zo školy rozmýšľala nad tým, aké mám šťastie. Sediac v električke, opretá o sklo a v pravidelných intervaloch udierajúc si oň hlavu, som si uvedomila, že milujúca rodina je dar. Ten najkrajší, ktorý môže človek v živote dostať. Niekedy ju osud vyberie za nás, jednoducho sa narodíme a je to. Inokedy si musí ona vybrať nás alebo si počas života vyberieme my ju. Nezáleží na tom, či sa rodina skladá z dvoch, troch, štyroch alebo desiatich ľudí. Ak sa má človek o koho oprieť, ak sa má človek komu zdôveriť a má komu veriť, život dáva zmysel. Netreba mať dokonca ani rovnakú krv, aby ste cítili, že tento či iný človek môže byť pre Vás dokonalou rodinou.

Vždy ma fascinuje, ak niekto pochádza z veľkej rodiny. Ak má veľa súrodencov a všetko im doma funguje na 100%. Ja mám niekedy pocit, že zvládnuť čo i len jedno dieťa musí byť „hrozná fuška“. Okrem toho, mám pocit, že človek, ktorý má viac súrodencov, je naučený deliť sa- či už o prácu alebo o odmeny. Z mojej skúsenosti to má v hlave veľmi dobre usporiadané. Takýto človek býva zväčša veľmi srdečný a láskavý, dokáže žiť v skromnosti a má hodnoty na pravom mieste.

Dnes je v móde mať dve deti. Keby som si však mohla vybrať dokonalý život, v tom mojom budú tie deti minimálne štyri. Tri moje a to štvrté tiež moje, aj keď možno istým spôsobom „cudzie“. Celý život snívam o tom, že si nejakého človiečika adoptujem. Niekto hovorí, že „cudzie“ nemôžeš mať rovnako rád ako „svoje“, že „cudzie“ je zlo a nevieš, čo z neho vyrastie a čo môžeš čakať. Ale viete čo? Podľa mňa platí, že ako si vychováš, tak máš! A ja len dúfam, že sa mi raz podarí vychovať dobrých ľudí…

Ponožky na očiach

Od snov a myšlienok späť do života, od života k outfitu. Priznám sa, ponožky boli pre mňa dlhé roky čisto praktickou záležitosťou. Do tenisiek, do zimných čižiem, ideálne také, ktoré nie je vidieť a sú čo najmenej nápadné. Nad ponožkami v mokasínach by mi rozmýšľať ani nenapadlo, o sandáloch nehovoriac. To predsa nosia len českí turisti…Alebo?

Pamätáte si na moment, kedy ste prvýkrát videli ponožky v lodičkách či v sandáloch s podpätkami? U mňa bolo reakciou najskôr zdvihnuté obočie. Potom som tento „výstrelok“ akceptovala a dnes sa na neho pozerám s úsmevom a obdivom. Každá žena, ktorá to dokáže „nosiť“, je pre mňa veľkou inšpiráciou. Ja na kombináciu ponožky + podpätky „gule“ zatiaľ nemám, no nevylučujem, že to raz nepríde. S „oťukávaním“ som preto začala vo forme ponožiek v mokasínach. Je to snáď prvýkrát, čo som ponožky naozaj priznala a priznávam, vôbec to nebolelo. Dokonca si myslím, že to vyzerá „chutne“ a hádam, že ich budem ukazovať častejšie. Najmä, ak sú #madeinslovakia a podľa môjho gusta. Ale o tom neskôr! (: Trendy sa neustále menia a to, čo bolo in včera, môže byť už zajtra faux pas. O ponožkách to však našťastie neplatí a ja dúfam, že tu s nami ostanú ešte poriadne dlhú dobu. Ideálne také, ktoré sú veselé, nápadité a kvalitné!

Odd Molly

Na blogu ste kúsky tejto švédskej značky už videli, tak hádam, že ju nemusím opäť predstavovať. Minulý týždeň som sa bola pozrieť v ich rozkošnej predajni v Auparku (ak ju niekedy navštívite, zamerajte Vašu pozornosť na ich dokonalé vešiaky- vyrábajú sa ručne vo Švédsku, rovnako ako zariadenie predajne) a do šatníka mi pribudol tento úžasný sveter z jesenno/zimnej kolekcie, ktorá je aktuálne v zľavách. Vytešujem sa z neho ako malá, pretože má všetky 3 „pé“- pekný, praktický & príjemný na nosenie. Je neskutočne teplučký, keďže je vo väčšine vyrobený z vlny z alpaky. Všetky detaily sú (údajne) šité ručne a od prvého momentu sa zaradil k mojim najobľúbenejším svetrom v šatníku.

Outfit

O ponožkách a svetríku som Vám dnes už napísala, zvyšok outfitu viete z fotiek vyčítať asi aj svojpomocne, určite však nesmiem vynechať ešte dva (pre mňa) dôležité detaily! Prvým je ružový drevený motýlik z dielne BeWooden. Táto česká značka funguje od roku 2013, kedy ju v Chlebovicích založili traja šikovní mládenci- Jakub, Ctirad a Patrik. V tom čase začali vyrábať drevených motýlikov pre pánov. Neskôr pribudli drevené peňaženky, manžety, opasky a tiež rozličné produkty pre dámy- od krásnych motýlikov až po kozmetické zrkadielka. A ja dnes nosím jedného dreveného motýlika tiež! Outiftu dodal ľahkosť, vtip a mladistvosť a teším sa, keď ho budem môcť na jar nosiť častejšie- veď viete, milujem košele a k nim je práve takýto motýlik dokonalým doplnkom.

Druhým detailom sú moje nové topánky- ružové mokasíny značky Geox, ktoré len pred pár týždňami dorazili do predajní Office. Bola som veľmi zvedavá, aké tie „Geoxky“ naozaj sú! Počula som na túto značku samú chválu, takže mi to nedalo a musela som si jeden pár odskúšať na vlastnej koži (či nohe). A zatiaľ, po troch dňoch intenzívneho nosenia, môžem povedať, že sú výborné!  Som zvedavá, ako a či sa budú počas nosenia meniť. (: Okrem pohodlia sa mi veľmi páči aj ich dizajn a krásna ružová farba, ktorá bude pre mňa túto sezónu jednou z kľúčových.

To je odo mňa dnes všetko, prajem Vám úspešný týždeň!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Geox // Office Shoes (nová kolekcia), Ponožky: Walker’s (v predaji už čoskoro), Džínsy: Mango, Dlhý kardigán: Odd Molly (teraz v predajni Aupark v zľave! :)), Sivý sveter: Shein, Motýlik: BeWooden, Blúzka: Second-hand, Hodinky: Trendy Kiss, Kabelka: F&F

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Jejo, páči sa mi, že si ukázala ponožky a veru vyzerá to fajn a „chutne“ 🙂 Aj mokasíny sú perfektné v jemnom prevedení. A o tých deťoch, to je veru pravda… a je super, že by si si chcela adoptovať dieťa..ja súhlasím s tým, že ako vychováš, tak máš 🙂

    http://www.sinnamona.blogspot.com

  • Wau! ❤❤❤ Ty si tak neskutočne úžasný človek! Presviedčam sa o tom vždy, keď čítam tvoje články. Máš môj veľký obdiv, stotožňujem sa s tebou takmer so všetkým a to nie len v tomto článku! ? Adoptovanie dieťaťa je jedna z najrajších zložitých vecí aké sú, dokáže to len ten človek, čo má čisté srdce. Ztotožňujem sa s tým, že by som si nejaké dieťa (deti ?) adoptovala. A ešte niečo, ten outfit je niečo tak nádherné, najkrajší outfit aký som v poslednej dobe videla! ???