.maják & slovenskô

0 Flares 0 Flares ×

Skoro s ročným odstupom sa vraciame na jedno z najčarovnejších miest za hranicami, smer západ. Maják v Podersdrofe stále stojí tam, kde sme ho pred rokom nechali. S tým rozdielom, že dnes je zaliaty slnkom a obklopený zástupom ľudí, ktorí ho obdivujú. Ani sa nečudujem! Je koniec februára a vonku je príjemne teplo. Síce pre jazero Neusiedler See sezóna ešte nezačala a všetky podniky v okolí sú zavreté, je tu plno. Lúče slnka nám hladia tvár, od jazera však ešte stále cítiť mráz, keďže väčšina hladiny je stále ukrytá pod ľadom. Pár odvážnych oteckov aj napriek zákazu pokúša šťastie a prechádza sa po ľadových okrajoch. Decká sa smejú, hádam však, že len do momentu, kedy niečo pod nohami nepukne. S chlap(c)om môjho života sa smejeme tiež, vonku je nádherne.

Maják

Mám to tu rada. Pri jazere je pokoj. Človek si vychutná výhľad a uvedomí si, aký je proti prírode maličký. Maják je čarovný. Síce som si ho vždy predstavovala podľa fotiek väčší, vždy je zážitok vidieť ho. Obklopený vodou, ponorený v modrej oblohe. Len tak si tam nerušene stojí a nič ho „nerozhádže“. Aj mu trochu závidím. Tiež by som chcela byť ten typ človeka, ktorého nič nerozhádže. 😀 Byť medzi ľuďmi ako taký maják, ktorý odoláva vplyvom prostredia a pokiaľ to niekto potrebuje, bez zbytočných slov a jasnými signálmi iných nasmerovať.

Slovenskô

Po istej prestávke som opäť späť aj s kúskom zo slovenskej dielne. Dnes sú tie #madeinslovakia kúsky dokonca hneď tri! Prvým kúskom, ktorý ste už (síce v iných verziách) na blogu videli, sú Bepon & Petra Toth pančušky. Tentokrát sú to červené v kombinácii s červeným zamatom. Limitovaná kolekcia sa online aj v obchodoch vypredala rýchlosťou svetla a ja som šťastná, že môžem byť ich hrdou majiteľkou. Krásny vzor pančušiek je dokonale prepojený s druhým kúskom- hodinkami André Charles. Tie pochádzajú z dielne šikovnej dvojice, ktorá sa rozhodla obohatiť klasický ciferník netradičnou pridanou hodnotou. Tou je remienok s výšivkou, ktorý sa vyrába v chránenej dielni na Slovensku! Hodinky si môžete vyskladať podľa seba a remienky donekonečna vymieňať podľa chuti.

Tretím kúskom slovenskej výroby sú drevené náušnice značky Retro Bijou. Ručne vyrábaný drevený šperk je skvost sám o sebe. Láska na prvý pohľad, na prvý dotyk, na prvé nosenie. Prepracované do detailov, cítiť v nich Slovensko až do poslednej triesky! Značka funguje od roku 2012 a autorkou šperkov je Jana Kamenská. Tvarom, farebnosťou a štýlom šperkov sa inšpiruje prevažne jej detstvom, tradičným folklórom, a tiež lokalitami ako sú Detva a Hriňová. 
Šperky sú vyrábané v malých sériách s veľkou dávkou záľuby v práci s drevom. Aj tieto srdcia, ktoré mám na ušiach, sú krásnym prepojením umenia, dizajnu a ľudovej kultúry, ktorú by sme si mali vážiť. Sú prekrásne a neviem sa dočkať leta, kedy ich budem nosiť od svitu do mrku. (Alebo od Svitu až po Bratislavu?) (:

Outfit

Tri slovenské produkty som doplnila modrými šatami v midi dĺžke. Červeno-biela výšivka ma chytila za srdce a tak dlho som ich obzerala, až napokon museli skončiť v mojom šatníku. Sú to po dlhej dobe prvé šaty na bežné nosenie, pri ktorých som si povedala: WOW! Sú nadčasové a variabilné. Keďže sú z hrubšieho materiálu, sú ideálne na prechodné obdobie, no teším sa, že bez vrstiev sa budú dať nosiť aj na jar. Na vrch som prehodila modrý kabát a na nohy najpohodlnejšie členkové topánky.

Výšivka tu, výšivka tam, preto mi nedalo a do ruky som zo šatníka schmatla „psaníčko“, ktoré dostalo pod jednou fotkou prívlastok „z jarmoku“. Aby sme si to upresnili, z jarmoku nie je (a keby aj, tak čo?!), kúpila som ho ešte v lete v zľavách a je to jedna z mojich najobľúbenejších kabeliek. Najmä preto, že je iná, nápaditá a neopozeraná. A k tomuto outfitu sa v mojich očiach dokonale hodí, takže aj keby z toho jarmoku bola, prečo nie? (:

Prajem Vám pekný víkend!

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: GANT // Office Shoes, Pančušky: Bepon & Petra Toth, Šaty: Romwe, Kabát: H&M, Kabelka: Mango, Náušnice: Retro Bijou, Hodinky: André Charles, Náramok: Cruciani // Blogerinas

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.