Superga a Sonia v jesenných uliciach.

0 Flares 0 Flares ×

Ivanka_blog_14-horz

Jeseň je pre mňa najfarebnejším a najkrajším obdobím v roku. Keď vidím, ako sa vonku všetko krásne mihoce krásnymi teplými farbami, mám chuť hodiť sa do lístia a už nikdy odtiaľ nevstať. A keď prší, všetko je šedé a atmosféra pochmúrna, mám aspoň silnú motiváciu a dôvod zababušiť sa v perinách a s čajom v ruke robiť veľké nič. Teším sa, že niektoré obchody nezaháľajú a na zimu sa pripravujú krásnymi farebnými kolekciami. Musím sa priznať, že niektoré značky, ktoré mám v obľube, ma trochu sklamali, no iné ma naopak príjemne prekvapili a mám o dôvod viac tešiť sa na chladnejšie dni, ktoré už onedlho prídu. Zatiaľ si tu v Bratislave vystačím s ľahkou bundou, kabátikom či sakom, no očakávam, že o pár dní sa to zmení. Síce mám kabátov viac než dosť, vo farbách či o čosi konzervatívnejšie, predsa mi to dnes nedalo a zašla som do F&F na Kamennom.  Už u nás v Poprade som si dva týždne vzad kúpila krásnu čiapku so šálom v pastelovo modrej farbe a keďže ju mali aj v ružovej a mentolovej, išla som tam s nádejou, že ich nájdem i tu. Mali však iba tú modrú, ktorú už mám a tak som sa poobzerala po niečom inom. Ani si neviete predstaviť, s akým nadšením so hľadela na svetlunko ružový, modrý a marhuľkový kabát! Nadšenie však rýchlo opadlo, keď som zistila, že ich už majú iba vo veľkosti 42 vyššie. Vkladám však veľké nádeje do nášho popradského Tesca a možno sa zajtra v noci po ceste domov (ó, áno, po 2 týždňoch sa tam opäť vraciam a nemôžem sa dočkať) stavím i v Žiline, kde som už od pradávna mala vždy dobrú skúsenosť s množstvom a rozsahom kolekcií a jednotlivých kúskov, tak snáď sa mi aspoň jeden podarí aj spolu s čiapkou uchmatnúť. Keď už som pri tom F&F, dúfam, že máte Like na ich FB stránke. Už o necelý týždeň mám pre Vás v spolupráci so značkou F&F pripravený fantastický giveaway o krásne ceny. Ten minulotýždňový o ceny z Rimmel vyhodnotím dnes v samostatnom príspevku o 22:00. (:

Vrátim sa však ešte k tým farebným kolekciám. V Mohite si tiež každý závislák na farbách príde na svoje a rovnako tak som farebnejšie kabáty videla i v Zare (mamina si kúpila jeden kráááááásny ružový). Rovnako sa teším, že ani topánky nie sú toho roku len čierne a čierne. U Baťu som videla naozaj pekné a na pohľad veľmi pohodlné čižmy v bordovej farbe, rovnako aj nejaké tie kotníkové topánky v modrej, svetlo ružovej či hnedej. Pokým je však teplo, dajú sa k ležérnejším outfitom nosiť i tenisky.

Minulý týždeň som mala možnosť zúčastniť sa akcie Funday s teniskami SUPERGA. Asi mesiac dozadu som obchádzala ich predajňu na Zámockej, nakukla do výkladu, no pokračovala ďalej v chôdzi, keďže som sa neodvážila vojsť dnu. Tenisky a celkový vizuál predajne na mňa pôsobil luxusnejším dojmom a tak som si myslela, že ich cena bude privysoká a tak sa o nich nemusím zaujímať. Bolo veľmi milým prekvapením, keď mi vďaka EmporiumBrands prišla pozvánka na Funday v Superga, no priznám sa, išla som tam s malou dušičkou. Čo ak to tam bude príliš „POSH“? A čo tam vlastne budem robiť? Idem, nejdem?

A tak som teda išla. Veď za pokus nič nedám a zatracovať niečo, o čom nič neviem, je tiež pekná blbosť. Už z diaľky bolo počuť hudbu, ktorá sa niesla obchodom a smiech ľudí, ktorí sa v ňom dobre bavili. Ostala som príjemne šokovaná, keď som zbadala, akí sympatickí a usmievaví ľudia tam na mňa čakajú, rovnako ma potešilo i občerstvenie v podobe malinkých koláčikov s logom Superga. A čo bolo najväčším prekvapením, boli samotné tenisky! Obzrela som si celý obchod a urobili na mňa veľký dojem. So značkou Superga spolupracovala dokonca i Chiara Ferragni (ktorí mnohí nadšenci módy dozaista poznajú) a jej fotky skrášľujú i samotný obchod na Zámockej. Cena tenisiek je viac než skvelá a výber obrovský. Základným modelom je 2750 Classic v rôznych farbách s bielou podrážkou a jednoduchým dizajnom, ktorý sa dá nosiť naozaj ku všetkému. Ja som si z tohoto modelu mohla jeden pár vybrať a vyhrali tmavomodré! Superga je talianska značka obuvi, ktorá funguje od roku 1911 a má bohatú históriu. Čo je však v tejto histórii mne osobne najviac sympatické, sú ich spolupráce. Okrem toho, že navrhli model so značkou Versace alebo Disney, úplne najviac je pre mňa kolekcia s vlajkami krajín a spolupráca so 4 slovenskými umelcami- Dominikou Žákovou, Michaelom Haziorom, Alexandrou Barth a Danielom Denešom. Najnovšie sa v obchodoch objavia aj tenisky s motívom hokejového tímu Slovan, tak ak máte doma fanúšika, darček k Vianociam máte vybavený. 😀 Superga Funday (po kliknutí na odkaz môžete vidieť fotky z akcie) som si naozaj užila a bolo mi cťou byť jednou z pozvaných, rovnako som aj veľmi vďačná za možnosť odniesť si jeden pár domov.

Superga a Sonia Rykiel sa pre mňa teda stávajú najpohodlnejšou jesennou kombináciou. Kabát som ulovila v sekáči a skoro som odpadla, keď som videla, že je od S.R. Takéto momenty ma na sekáčových nákupoch bavia najviac!

Prajem Vám príjemný štvrtkový večer a veľa inšpirácie! (Alebo peňazí, na tie kabáty, samozrejme :D)

Ivanka_blog_01 Ivanka_blog_02-horz Ivanka_blog_11-horz Ivanka_blog_03 Ivanka_blog_07-horz Ivanka_blog_06 Ivanka_blog_04

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Pavol Gemeiner

Topánky: Superga, Nohavice: H&M, Košeľa: New Yorker, Bunda: Second-hand (Sonia Rykiel), Batoh: New Look

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.