.starnem & šaty plné kvetov

Sedím v kaviarni, pri vedľajšom stole skupinka „mladých“. Teda, niežeby som ja už mladá nebola, naopak, cítim sa byť v najlepších rokoch – čo sa asi budem cítiť čím ďalej, tým intenzívnejšia a tvrdiť to čím ďalej, tým častejšie, súdiac pri pohľade na staršie okolie. No sú mladí, mladší ako ja. Asi vo veku, kedy som si myslela, že mi patrí svet a mám vždy pravdu. Nechcem ich počúvať, no moje tretie „spoločenské“ ucho inak nedá. (Veď viete, ženy majú oči a uši všade, dokonca aj vtedy, keď nechcú. A tak väčšinou vonku vnímam všetko naokolo bez toho, aby som sa o to vôbec snažila.) Zachytávam časti rozhovoru a trhá mi kútikmi úst. Takáto som bola aj ja? Odvážna, papuľnatá, s večným pocitom „všade som bol, všetko som videl a všetko viem“, jemne zasnívaná, majúca vždy pravdu a naivná?

Bola, veru! Niečo z toho mi ostalo aj dnes, no väčšina týchto vlastností sa vekom vytratila. Nemôžem uveriť, ako sa dokáže človek za pár rokov zmeniť a upraviť svoj pohľad na svet. Ako rýchlo starneme, meníme svoje hodnoty a vzťahy k ľuďom. Mám dokonca pocit, že niekedy sa to stáva zo dňa na deň! Predovšetkým, keď sa pozriem na môjho mladšieho brata. Pár týždňov ho nevidím, prídem domov, všetko je „po starom“, len on je iný – vyšší, starší, múdrejší a o kúsok menej drzý.

Starnem

Minule som tak rozmýšľala, čo všetko sa za posledné roky zmenilo. A prišla som na to, že takmer všetko. Deň po dni to nevnímam. Je pondelok, potom je zrazu piatok a už znovu pondelok. Vlasy mi stoja stále rovnako, kávu si aj naďalej robím s cukrom a obľúbená farba ostáva vždy rovnaká. Potom si však pozriem staré fotky, začnem si všímať maličkosti a uvedomím si, že sme úplne iní ľudia, než sme boli pred rokom či dvoma.

Vekom som rozvážnejšia. Veci robím vášnivo, ale skôr, než sa do nich pustím, ich prehodnotím a premýšľam, či dávajú zmysel. Viac cestujem, zdravšie sa stravujem, sledujem, čo majú v Lidli v akcii (dôchodcovský syndróm, všakže) a podľa toho nakupujem. Líčim sa menej, obliekam sa praktickejšie. Naučila som sa zbaliť rýchlejšie a na nič dôležité nezabudnúť. Večer trávim skôr prácou či v pohodlí sedačky, než v meste a aj z tej párty, ktorú absolvujem raz ročne, sa potom spamätávam ešte týždeň. Víno si vychutnávam, chvíle voľna taktiež. Viac si vážim, čo mám a zbytočne sa nemiešam do vecí, do ktorých ma nič.

Šaty plné kvetov

Keď som už pri tom starnutí, pri pohľade na tieto šaty mi napadá, že čím ďalej, tým viac upúšťam od kratších strihov šiat a sukní a volím dĺžku nad kolená. Trochu som „zlenivela“, nechce sa mi totiž dávať pozor, či mi niečo nevykúka, a tak volím radšej niečo dlhšie. V tomto prípade sa však týmto šatám nedalo odolať! Viem, nie sú až také krátke – mnoho z Vás nosí kratšie a za to, klobúk dole. Ja však bývam z krátkych strihov často nervózna. Niekedy síce spravím výnimku, v tom prípade mi však musí daný kúsok sedieť na sto percent. Pri týchto šatách mi však ich (ne)dĺžka nevadí. Sú presne akurát a v kombinácii s 3/4 rukávom a jemne áčkovým strihom dokonalým kúskom na letný podvečer.

Ich kvetovaná potlač ma chytila za srdce. Na jemne lesklej kĺzavej tkanine sa dokonale vyníma a kombinácia fialkovej, jemnej modrej a sivej spolu skvelo ladí + ponúka nekonečné možnosti kombinovania. Teraz v lete stačia lodičky a kabelka, počas babieho leta však budú skvelé aj s ľahkým kabátikom a tenkými pančuškami, pokojne vo farbách, ktoré sú na šatách. Síce sa na to obdobie teším, predsa, ešte je čas užívať si leto, takže mi zatiaľ postačí prvá verzia s lodičkami!

Prajem vám pekný deň. :*

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Jurko Petruš

Outfit vznikol v spolupráci so značkou Mohito.

Šaty: Mohito (k dispozícii online), Kabelka: Mohito (k dispozícii online), Topánky: Mohito (k dispozícii online), Okuliare: Mohito (k dispozícii online), Náramky: Addict, Primark, Hodinky: Daniel Wellington

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Presne sa vidím v tom, čo si napísala! ☺ Často s priateľom spomíname na začiatky nášho vzťahu, na naše správanie a niekedy sa pri tom naozaj veľa nasmejeme. ? Ale je úžasné sledovať, ako sa obaja meníme, dospievame. ☺ Život je úžasný! A aj ty si Ivanka a veľmi ti to svedčí. ☺