.slovenskô II.

img_1212

.slovenskô

Pokračujem v mojej obsesii tradičnými motívmi! Ako ste už určite zaregistrovali, toto leto sa moja láska ku krásnym #madeinslovakia produktom prehĺbila o čosi viac, takže ste mohli vidieť pomerne dosť outfitov ladené do „ľudova“ či s nádychom tradície. Vytešujem sa z krásnych výšiviek, slovenskej kvality a najmä, lásky, ktorá sa v produktoch odzrkadľuje. Viem, že to znie smiešne a niektorí moji skeptickí čitatelia (či náhodní čítajúci) sa práve v tejto chvíli chytajú za hlavu a už-už sa chystajú napísať niečo „rýpavé“. Ale naozaj! Nie je nič krajšie, ako keď si oblečiem vec, o ktorej viem, odkiaľ pochádza a ako vyzerá človek, ktorý ju holými rukami vytvoril.

PARTA

Pamätáte sa na tento krásny folklórny outfit? Vznikol vďaka spolupráci so značkou PARTA- Slovenské ľudové umenie a dnes mám od nich v outfite ďalší neprehliadnuteľný kúsok! Je ním prekrásna blúzka s výšivkou, ktorá je nadčasová, nadmieru pohodlná a najmä, prirástla mi k srdcu. Dá sa zakomponovať do každodenných outfitov, k riflovine či šortkám, no vyzerá veľmi dobre aj v elegantnejšej verzii, v kombinácii so sukňou. Zamilovala som si farebnosť výšivky a tiež detail čipky na rukávoch. V PARTE ich majú hneď v niekoľkých farebných verziách a kombináciách, takže si môžete nájsť a vybrať presne podľa Vášho gusta! Okrem farebnosti a typu výšivky sú v ponuke aj dva rôzne strihy. Určite odporúčam navštíviť priamo ich predajňu, keďže si ich môžete „ohmatať“, odskúšať a napokon sa rozhodnúť, ktorá bude tá Vaša! (Čo nie je vôbec jednoduché, keďže krásne sú všetky!)

PARTA je značka s krásnou históriou a ešte krajšími produktami. Fungujú už od roku 1991, kedy vznikli ako predajňa ľudovo-umeleckých výrobkov v Detve. V roku 1992 rozšírili výrobu o kroje, ktoré neskôr tvorili až 70% celkovej činnosti. V máji tohto roku oslavovali jeden rok otvorenia útulného obchodíku priamo v centre Bratislavy, na Panskej ulici, ktorý som aj ja sama navštívila. Je plný umenia, krásneho oblečenia, doplnkov a najmä, srdečnej a milej Janky, ktorá to tam má všetko pod palcom!

V PARTE Vám ušijú čokoľvek, čo si želáte. Okrem tričiek s ľudovým motívom, rôznych sukní (napríklad) z modrotlače či krásnych blúzok (aj také, ako mám dnes ja!), šijú klasické kroje, čelenky, variabilné stuhy (vo forme opaskov, čeleniek,…), tašky, vesty či kožuchy. Všetko Vám vedia ušiť a upraviť na mieru. Na základe mojej skúsenosti musím povedať, že nie je šanca, aby ste neboli spokojní.

Outfit

Blúzku som tentokrát doplnila obľúbenými džínsami z Manga, ktoré som si kúpila počas augusta z novej kolekcie. Už dlhšiu dobu som hľadala jednoduché a dobre padnúce rifle so stredne vysokým pásom, ktoré budú bez roztrhania, zbytočných vypraných efektov a aplikácií. Po náročnom boji vo všetkých mojich obľúbených obchodoch sa napokon podarilo! Síce boli asi najdrahšie, aké v tú chvíľu v obchode mohli mať, po zvažovaní všetkých pre a proti som sa nakoniec rozhodla pre ich kúpu. Veľmi dobre sedia, vyhovuje mi ich dĺžka aj „odstrihnutý“ efekt na spodnom leme, majú skvelú farbu a pekne riešenú zadnú časť. Jediná vec, ktorá ma trošku sklamala, je to, že sú mi opäť v páse trošku širšie, no s týmto sa stretávam snáď pri každých nohaviciach, ktoré vlastním.

Keďže som zvolila výrazné topánky a kabelku, ostala som pri doplnkoch konzervatívnejšia- jednoduché okuliare značky Prada, ktoré nájdete na Eyerim a náramok BiB! Mimochodom, v spolupráci s Eyerim si onedlho dáme aj nejakú peknú súťaž, čo Vy na to?

Zatiaľ Vám prajem pekný týždeň!

3 img_1187 1 img_1250 4 img_1195-1-1024x6832img_1223

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Zaful, Rifle: Mango, Blúzka: Parta- Slovenské ľudové umenie, Kabelka: Chloé, Náramok: Born in Barcelona, Okuliare: Prada (Eyerim)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.