.feel the rhythm again (Riverpark Dance School)

0 Flares 0 Flares ×

12888534_10207393452532456_8713824213371665540_o

 

Tak som tomu opäť podľahla! Po dvojročnej pauze som sa vrátila k tomu, čo ma 16 rokov takmer každý druhý deň a  10 mesiacov v roku napĺňalo. Tanec, pohyb, hudba, rytmus. Neviete si ani predstaviť, ako veľmi mi to chýbalo! Neodtancované chvíle som si vynahradzovala vykrúcaním sa doma pred zrkadlom, skokmi v chodbe v „starom“ dome, kde sme minulý rok bývali, či pózami v posilňovni. Samozrejme, nič nedokáže nahradiť nádherný pocit dobrého „vytancovania sa“, takže som neodolala a začala sa obzerať po možnostiach v Bratislave. Napokon to vyhrala tanečná škola na brehu Dunaja, ktorá je širokej verejnosti určite dobre známa!

Riverpark Dance School

Tanečná škola v Riverpark na mňa pôsobila vždy veľmi nóbl a nedostupne. Bola som v tom, že ako študent si takú tanečnú hodinu nebudem môcť dovoliť a aj keby som sa už „plesla“ po vrecku, nebolo by to ono, pretože by ma obklopovali samé posh ženičky a príliš „nafrnení“ lektori.

Áno, vyzerá to tam luxusne, je to tam krásne a všetko na úrovni. Krásne šatne vybavené sprchami a fénmi, dve plne vybavené tanečné sály, milá a nápomocná recepčná, tanečný bar so širokou ponukou pre tancujúcich či čakajúcich (alebo okoloidúcich), bezproblémové parkovanie priamo pod sálami, profesionálni taneční lektori. Škola s najširšou ponukou tanečných hodín a cvičení pod jednou strechou s neopakovateľným výhľadom na Dunaj.

Síce sú vizuál a služby luxusné, nemusíte sa ich báť a dokonca si ich môžete aj dovoliť! Ceny jednorazového vstupu sa pohybujú už od 5€ (väčšina hodín však stojí 6€), s tým, že študenti k tomu majú ešte zľavu! V ponuke sú tiež permanentky či členstvá, ktoré sú zo všetkého najvýhodnejšie a ak ste tanečný nadšenec, určite sa Vám oplatí najviac to.

Som veľmi vďačná za všetky benefity, ktoré škola ponúka a tiež nesmierne rada, že môžem byť jej súčasťou a vrátiť sa opäť k jednej z mojich vášní.

Afro Fusion

V piatok som si vyskúšala moju prvú hodinu. Vybrala som si Afro Fusion s Deniskou, ktorú poznám z prednášok v škole a videla som jej tanečné videá na nete. Strašne ma to lákalo, pretože je to niečo úplne iné, než to, na čo som bola zvyknutá a najmä, bola som zvedavá, či to zvládnem! Tancovala som síce XY rokov scéniku, ale v tomto prípade to znamenalo, že som netancovala nikdy. 😀 Totiž, Afro tance sú úplne odlišné od klasiky, na ktorú som bola zvyknutá. Vždy muselo byť všetko presne a technicky dokonalé, dotiahnuté do posledného detailu. Síce je to tak v každom type tanca, tu som sa práve musel nechať uniesť rytmom a prestať sa hanbiť.

Bolo to skvelé! Po 20 minútach som bola mokrá ako myš, pichalo ma v boku a zvažovala som, či nebude do budúcna lepšia jóga (tú sa chystám odskúšať tiež!), no musím povedať, že už teraz sa teším na ďalšiu hodinu. Tento piatok to asi nestihnem, keďže to vyzerá, že budem na ceste do Nemecka. Našťastie je to otvorená hodina, čo znamená, že ak prídem až na tú ďalšiu, nič mi neujde! Totiž, v Riverpark Dance School sú kurzy a otvorené hodiny- kurzy majú nadväznosť a je dobré, ak na ne chodíte pravidelne. Otvorené hodiny sú vždy o niečom inom a ak Vám náhodou nejaká nebude vyhovovať, môžete nabudúce vyskúšať niečo iné.

Môj tanečný wishlist

Keď som si prvýkrát pozerala rozvrh, vlasy mi „stáli dupkom“! Prečo? Chcela by som vyskúšať všetko. (: Pôjdem však na to postupne a tiež Vám budem moje dojmy z jednotlivých hodín opisovať. Určite tento týždeň nevynechám Latino Ladies Style a R’n’B, tak som zvedavá, ako mi to pôjde.

Veľmi sa mi páči, že sú tanečné hodiny od rána až do večera a ja si tak môžem pohodlne vybrať, čo mi práve vyhovuje. Tento týždeň to u mňa vyhrali večerné hodiny a nemôžem sa dočkať, ako po celom náročnom dni „vypnem“ a uvoľním sa tancom. Budem sa tešiť, ak sa uvidíme! (Len dúfam, že nebudem príliš červená a spotená, aby ste ma vôbec spoznali. :D)

_dsc0962 naposledy-nahrane79 _dsc0989 _dsc0982 _dsc0994 _dsc0965 _dsc0963 _dsc1028 naposledy-nahrane76 _dsc1012 naposledy-nahrane77 _dsc1016 naposledy-nahrane78 _dsc1010

  Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Tanečná hodina: Riverpark Dance SchoolAfro Fusion

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.