.mesto módy & slovenská tvorba

0 Flares 0 Flares ×

Keď som bola malá, Trenčín som veľmi často počula v spojitosti so slovom „mesto módy“. Dlho som nevedela, čo to znamená, predsa, v útlom veku ma zaujímali úplne iné skutočnosti než nejaké mesto za niekoľkými kopcami. Ako som rástla, pomaly som si dávala veci do súvislostí a označenie módneho mesta mi začalo dávať zmysel. Dlhé roky som si myslela, že mesto dostalo tento prívlastok len na základe podnikov, ktoré sa tu móde a jej výrobe venovali/venujú. Z mojej čiastočnej nevedomosti ma však vyviedola informácia o konaní výstavy „Trenčín – Mesto módy„, ktorá však svoju činnosť v roku 2008 pozastavila.

Jej história siaha až do roku 1963, kedy sa prvýkrát konala pod názvom Výstava výrobkov trenčianského textilného a odevného priemyslu. Pod palcom ju vtedy mal závodný klub Merina Trenčín. Neskôr si ju zobral na starosť Slovakotex a v roku 2007 prešla pod spoločnosť Expo Center a.s. Trenčín, ktorá však potom organizovala už len jej dva ročníky. Jeden z najznámejších veľtrhov bývalého Československa a jediný módny veľtrh svojho druhu je však späť a „za všetko môže“ Jana Jankovičová!

Áno, tá žena, ktorá má v slovenských módnych vodách nesmierne veľa skúseností a najmä, nesmiernu odvahu a odhodlanie prinavrátiť mestu módy jeho typickú tvár. (Ak Vám je meno „Jankovič“ známe, spomeňte si na jej šikovného syna Filipa – tanečníka na podpätkoch či krásnu a štýlovú dcéru Dominiku-stylistku, s ktorou som sa striedala v Nákupných maniačkach ako poradca. ;)) Výstava TMM sa bude konať už o pár dní, 22. a 23. septembra, a ja sa na ňu nesmierne teším!

Trenčín Mesto Módy

Predstaví sa na nej až 130 vystavovateľov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Talianska a Rakúska. Budú sa prezentovať výrobky, móda, doplnky a tiež samotné značky. Nebudú chýbať tie s dlhoročnou históriou a svetovými skúsenosťami – Novesta, Tatrasvit, Ozeta či Tonak, no aj množstvo „nových tvárí“ ako Chalany Shoes či Plezuro alebo hand-made tvorcovia. Nebude chýbať ani hudobný a tanečný program (Kali, Aless, SĽUK,..), prednášky na módne témy a samozrejme prehliadky! Čerešničkou na torte bude bez pochýb výstava tradičných ľudových krojov z jednotlivých regiónov Slovenska, ktorú organizuje TMM spoločne s UĽUV.

Ja Vás na výstavu srdečne pozývam a dúfam, že sa vidíme! Neviem sa dočkať na všetku tú krásu, ktorá je výsledkom snahy, driny, kreativity a cieľov jednotlivcov či celých tímov. Každá značka bude mať svoju expozíciu, kde sa budeme môcť ako zákazníci pristaviť, informovať, dokonca v niektorých aj nakúpiť!

losbozikova

Dnes mám k tejto pozvánke aj tematické fotky – nosím na nich nádhernú ružovú sukňu z kolekcie „two-faced“ od Zuzanky a.k.a „losbozikova„. Táto mladá dáma, ktorá pochádza zo Svidníka, je síce zatiaľ študentkou, no už má za sebou niekoľko vlastných kolekcií a úspešných spoluprác. (#teamandreapojezdalova) Mám obrovskú radosť, že u nás vyrastá takáto šikovná generácia!

Budem rada, ak budete Zuzku a jej tvorbu sledovať. Táto krásna žienka to raz dotiahne ďaleko. <3

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: CCC, Sukňa: losbozikova, Top: Mango, Sukňa: Dorothy Perkins // Zoot, Okuliare: Lindex, Kabelka: F&F, Hodinky: Swatch

Zdroj: www.tmm.sk

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.