.blázniť sa ako blázon & kimonové šaty

Keď som si bola predvčerom na študijnom prevziať papier o bakalárskych štátniciach, spomenula som si na deň, kedy som prah dverí univerzity na Gondovej prekročila prvýkrát. Vystresovaná a sama „vo veľkom svete“ – nebolo tomu tak dávno a ešte aj dnes čas od času prežívam rovnaké pocity. Škola ma za tie tri roky veľa naučila, no život mimo pohodlia domova bol omnoho tvrdším a spoľahlivejším učiteľom. Naučila som sa „ošéfovať“ si financie, usporiadať si deň tak, aby som stihla všetko, čo chcem a potrebujem, užívať si samotu a ceniť si chvíle, ktoré môžem stráviť s ľuďmi, na ktorých mi záleží. Mám však pocit, že ten čas prešiel lusknutím prsta. Mala som osemnásť a potom zrazu dvadsať, no a v utorok tak rozmýšľam, že veď už mám dvadsaťdva a kedy to stihlo všetko tak ubehnúť?!

Jar, leto, jeseň, zima, leto, Vianoce, leto, Vianoce, letné gumy, zimné gumy…Ten nekonečný kolobeh, ktorý nedokážem zastaviť. Veľmi, veľmi by som chcela, aby sa dali niektoré chvíle spomaliť a prežívať trikrát dlhšie. Aby som si stihla vychutnať jeseň so všetkými jej farbami a chuťami a aby som stihla v zime cítiť vôňu medu, ihličia aj škorice a popri tom sedieť na okne s knihou v ruke a teplými vlnenými ponožkami na nohách. Aby som stihla na jar obdivovať všetky práve kvitnúce stromy a pobozkať sa pod čerešňou a aby som v lete mohla plávať vo všetkých vlnách sveta a preberať piesok prstami na nohách. A tiež by som chcela, aby som si to všetko pamätala. So všetkými chuťami, vôňami, farbami aj dotykmi. Aby vo mne ostal každý a jeden moment, ktorý by som mohla následne vytiahnuť presne tak ako papier zo zásuvky vždy, keď budem mať chuť.

Blázniť sa ako blázon

Starnutia sa nebojím, desí ma len to, že si nemôžem všetko vychutnať tak, ako by som chcela. Mám pocit, že tým, ako čas rýchlo ubieha (alebo ako si ho necháme ubiehať my sami?), sa mi radikálne zmenšuje škála možností. Viete, ja by som chcela všetko a nič. Chcela by som žiť pri mori, v horách, na Slovensku, na Bali. Chcela by som cestovať a objavovať, zároveň oddychovať, vzdelávať sa a na nič nemyslieť. Usadiť sa, vychovávať, neniesť za nič zodpovednosť, byť slobodná a nezávislá. A samozrejme, že sa to nedá všetko! Teda, dať sa to dá, ale iba postupne a ja by som to chcela všetko tu a teraz. Dobre, nemyslím to od slova do slova, ale rozumiete, čo tým chcem povedať?

Chcela by som mať takú tú schopnosť, kedy by som vedela odhadnúť, kedy je ten správny čas. Správny čas na zmenu, správny čas na lásku, správny čas kúpiť si psa, správny čas naučiť sa nový jazyk…Potom si však hovorím, že by to asi stratilo svoje čaro, nie? Keby som vždy presne vedela, čo príde a čo prísť má. Možno práve to, že do nás láska udrie nečakane a život zariadi veľa vecí miesto nás, nás dokáže formovať a poslať správnym smerom. Neviem, ako to naozaj všetko funguje, ale isté je, že do času, kým na to prídem, budem sa blázniť ako blázon…

Užívať si každý moment najviac, ako je to možné, snažiť sa absorbovať všetky jeho podoby a učiť sa na vlastných chybách. Nech je zo mňa raz plnohodnotný človek, ktorý bude na mladosť či všetky tie roky po nej spomínať s úsmevom, hrdosťou a pokojom v srdci. Tak to chceme predsa všetci, nie? 🙂

Kimonové šaty

Moju lásku ku kimonu som vám tu nedávno odhalila, dnes by som ju však nahradila láskou k týmto kimonovým šatám. Ok, neviem, ako veľmi sú kimonové, no mne na prvý pohľad také prišli a počas leta som ich nosila asi tak často ako tie moje kimoná – takže takmer 24/7. Sú najviac pohodlné, nesmierne praktické a k tomu ešte aj krásne kontrastujú s opálenou pokožkou! Na dovolenke som ich nosila takmer každý deň – sú ideálnym letný kúskom. Prvý deň som si ich obliekla „do mesta“, potom som ich už nosila na plavky či ako rýchly „oblečok“ do obchodu. Sú širokého strihu, no dajú sa previazať opaskom a vyzerajú famózne!

Skombinovala som ich s mojimi obľúbenými šnurovacími sandálkami a veľkým klobúkom, ktorý som našla minulý rok vo výpredajoch v Mangu. K tomu obľúbená vintage kabelka a pár doplnkov v zlato-hnedých tónoch.

Prajem Vám úspešný štart do nového týždňa <3

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Forever 21, Šaty: Shein (online k dispozícii v tomto odkaze), Klobúk: Mango, Kabelka: Vintage, Hodinky: Daniel Wellington, Okuliare: Zero UV (online k dispozícii v tomto odkaze)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.