.freywille & hra so šatkami

whatever4

Jedným z najkreatívnejších a najvariabilnejších doplnkov v ženskom šatníku je určite šatka. (Ne)Obyčajný kúsok látky príjemnej na dotyk, ktorá sa dá nosiť na všetkých častiach tela, na mnoho spôsobov a v každom ročnom období. Dnes mám pre Vás v spolupráci so značkou FREYWILLE, ktorá vyrába pre mňa osobne ikonické a nezameniteľné hodvábne šatky, 13 spôsobov, ako sa s nimi dá vyhrať. Sú to prevažne rôzne spôsoby viazania okolo krku či hlavy, netreba však zabúdať na to, že krásna šatka bude môže byť doplnkom aj v úlohe ozdobného opasku či ozdoby na uško kabelky! whatever

Kolekcia „Passionate Russia“ ma očarila zo všetkých najviac. Je hravá, dievčenská, tradičná a mladistvá. Ponúka množstvo farebných variácií a dá sa s ňou krásne vyhrať. Každý a jeden šperk od FREYWILLE dokáže vniesť do outfitu poriadnu dávku originality a ani sa sama sebe nečudujem, že sa mi pri pohľade na ne vždy rozbúcha srdce. Sú totiž presne také, aká by mala byť každá žena! Kreatívne, elegantné, chic a „s mnohými tvárami“, schopné prispôsobiť sa prostrediu a príležitosti. Šperky práve z tejto kolekcie ste mohli vidieť v tomto príspevku. Tentokrát som si vzala do parády šatku, ktorá je v tvare Gavroche, čo je klasický štvorcový formát, s ktorým sa ľahko pracuje a má mnoho spôsobov využitia. V úvode by som Vám rada ukázala tri, ktoré nosievam ja sama najčastejšie! Prvý spôsob je klasické viazanie s cípom v strede, kedy šatku neprekladám, iba ju zaviažem za krkom a zvyšný cíp „schovám“ preložením. Druhý spôsob vyzerá trošku komplikovanejšie, no nie je to žiadna veda! Na šatke stačí urobiť uzlík v strede. Tretí spôsob je využitie šatky v úlohe čelenky, kedy má skôr ozdobnú, než praktickú funkciu.

whatever2

Kolekcia „Floral Symphony“ je pozitívna a (prevažne) farebná. Šatka z tejto kolekcie je nádherne ženská, jemná a cítiť z nej obdobie jar/leto vo veľkom! Je omnoho väčšia, než prvá v dnešnom článku, no opäť ponúka množstvo spôsobov, ako sa s ňou vyhrať. Okrem klasických viazaní či prehodení okolo krku a „pirátskeho“ prevedenia vo vlasoch, sa dá využiť aj ako provizórne bolerko na ramená. Je taká veľká, že sa dá nosiť aj k plavkám okolo bokov, no to som Vám dnes ešte nedemonštrovala, možno niekedy nabudúce. : )

whatever3

Ako čelenka, ktorá drží vlasy v kope a nepadajú do vlasov, je šatka snáď tá najspoľahlivejšia náhrada za samotnú čelenku. Vzor z kolekcie „Hommage á Gustav Klimt“  je o niečo viac konzervatívnejší, no práve väčšia farebná a vzorová jednoduchosť ponúka voľnú ruku pri kombinovaní oblečenia či iných doplnkov. Šatka sa dá nosiť aj v úlohe náramku, kedy ju stačí obyčajne uviazať okolo zápästia!

whatever1

Aj veľká šatka sa dá poskladať tak, aby sa s ňou dobre pracovalo a držala pevne na svojom mieste! Pri prvých troch spôsoboch som sa s ňou teda pohrala a napokon vznikli rôzne kreácie, ktoré vyzerajú možno o čosi komplikovanejšie, no zdanie môže klamať. Ak hľadáte inšpiráciu, ako konkrétne viazať rôzne veľkosti či tvary šatiek, určite odporúčam pozrieť tutorials na Youtube, kde nájdete aj také spôsoby, o akých sa Vám asi ani nesnívalo a nevedeli ste, že sú vôbec možné! : ) Ak mám byť úprimná, úplne najradšej mám tie jednoduché spôsoby, kedy stačí šatku len previazať, no čas od času mám aj ja náladu na niečo viac komplikované či iné.

Nosievate šatky?

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.