.Gaastra v meste

0 Flares 0 Flares ×

1

So značkou Gaastra som prišla prvýkrát do kontaktu pár mesiacov dozadu v našom popradskom nákupnom centre, kedy sme spoločne s Forum pripravovali módne inšpirácie určené pre ich jarný blog. Vedela som, že značka existuje, no priznám sa, ich veci som si nikdy neskúšala a v podstate som do ich obchodu ani nevkročila, pretože som ju mala v podvedomí ako značku pre bohatú vrstvu. Ako značku pre ľudí, ktorí vlastnia lode, majú more (peňazí) pod nohami a život si užívajú na svojich jachtách. Potom som však prišla na to, že som sa veľmi mýlila a dozvedela som sa, ako to je v skutočnosti. V predajniach Gaastra totiž nájde človek širokú ponuku kvalitných produktov, do ktorých sa oplatí investovať a dokáže si vďaka nim vytvoriť veľmi dobrý základ šatníka na voľný čas, do mesta či do práce.

História značky

Asociácia s bohatou vrstvou, ktorá vlastní lode, mi utkvela v pamäti pravdepodobne na základe pôvodu značky. Tá má totiž dlhoročnú tradíciu a skúsenosti, keďže svoju existenciu začala už v roku 1897. Douwe Gaastra založil moreplaveckú značku v meste Sneek, v Holandsku, ktorá postupne prešla vývojom a zmenami. Podporovala množstvo športovcov a od roku 1970 bola v očiach verejnosti fixovaná najmä ako značka, ktorej činnosť sa spája s vodným surfovaním. V roku 1996 prišla na trh s prvými dvoma líniami oblečenia- jednou pre profesionálov a druhou pre širokú verejnosť, ktorá dodnes nesie svoj špecifický rukopis. Na svete má dnes viac než 1 500 predajní a ich oblečenie a kolekcie spoznáte už z diaľky. Okrem kvalitných materiálov si dáva GAASTRA záležať aj na kvalite spracovania a strihoch. Práve to som si mohla všimnúť pri fotení celkového outfitu tejto značky, ktoré sme spoločne s fotografkou Natálkou Jakubcovou zrealizovali.

Môj Gaastra outfit v meste

Ja som si zobrala outfit od značky Gaastra do mesta, do vyhriatých a teplých ulíc. (Prvý styling s kľúčovým Gaastra kúskom ste mohli vidieť v tomto príspevku.) Bol to možno aj taký môj malý test, kedy som chcela zistiť, či materiál zvládne aj teplejšie dusné počasie. Musím poznamenať, že som sa v kúskoch cítila nadmieru pohodlne a tak, ako boli už na prvý dotyk príjemné, ostali po celý deň. Najviac som si zamilovala pohodlné padavé nohavice a multifunkčný vak. Nohavice vyzerajú ešte lepšie vyhrnuté, ale pred fotením outfitu som si to vôbec neuvedomila. Vak sa dá nosiť na mnoho spôsobov a jeho dizajn, tvar a farby sú pre mňa stelesnením leta. Cenovo sa kúsky pohybujú v strednej cenovej kategórii, nie sú úplne najlacnejšie, ale na základe mojej skúsenosti musím povedať, že sa oplatí zaplatiť o pár € viac, než napríklad v H&M či Zare. Sú to totiž všetko veci, ktoré sa dajú donekonečna kombinovať a nikdy Vás neomrzia.

Praje Vám úspešný týždeň plný slnka a pohody! Čoskoro sa opäť ozvem.

IMG_6708 2 IMG_6726 IMG_6696 IMG_6700

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Outfit: Gaastra (nohavice- tu, košeľa-tu, sveter-tu, vak-tu, topánky-tu), Hodinky: Daniel Welington, Okuliare: Reserved

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.