.culottes & farfallamia šatka

2

Tí, ktorí ma čítate už dlhšie, viete, že na blogu to nie je vždy o „oblečkoch“. Že tu neriešim vždy topánky, šaty a kabelky, ale aj normálne ľudské témy a postrehy, ktoré ma istým spôsobom tešia, trápia alebo nútia premýšľať a pozrieť sa na vec z iného uhlu. Dnes to nebude veľmi do hĺbky, skôr informačne, no neskôr sa k tomu určite vrátim. Ak sledujete môj Instagram, možno ste si všimli túto fotku. Je zo zákulisia fotenia kúskov pre blížiaci sa BLOGER MARKET, ktorý sa bude od pondelka realizovať na stránke Módny Svet. Ide o predaj málo noseného či nenoseného oblečenia, ktorému by sme rady našli nový domov v rukách niekoho, komu bude robiť radosť. Projektu sa zúčastní okolo 20 blogeriek (napríklad Fresshion, Sonya Fichte, Janka Topanka, Vanda Janda…) či známych osobností (Barbora Rakovská, Lady Mel,…), aby sme tak naše kúsky, ktoré už nenosíme, posunuli inam. (#recyklujeme) „Mamou“, resp. ambasádorkou projektu je Babsy Heribanová a celý projekt nesie peknú myšlienku- z každého predaného kusu pôjde 1€ na pomoc týraným ženám. Dievčatá z modny-svet.sk už spolu s Babsy vybrali aj konkrétnu organizáciu a ja sa veľmi teším, že môžem byť toho súčasťou. Možno sa niekto (#hejterzdruhéhobrehu) teraz zamýšľa nad tým, prečo nedáme ženám z predaných vecí celú sumu…Nuž, áno, veľmi rada by som, ale viete, ako to je a že nie vždy to ide. : ) Avšak, okrem vecí, ktoré by som rada predala, mám aj množstvo vecí, ktoré už nenosím, no predávať ich nechcem, aj keď sú nositeľné a v dobrom stave. Povedzme, že už nie sú tak in alebo zaujímavé, aby som si ich trúfla predať. Stále sú to však pekné (a kvalitné) veci, ktoré by niekomu určite spravili radosť. Teraz potrebujem Vašu pomoc a rady či kontakty, keďže sa v týchto veciach veľmi nevyznám a osobne nepoznám také skupiny ľudí (ideálne nejaké rodiny v soc.tiesni, rozvedené mamičky v núdzi a podobne), ktorým by to aspoň trošku pomohlo. Väčšinu z týchto vecí mám v Poprade, sú to minimálne tri veľké vrecia plné oblečenia a topánok (dámske, ale aj chlapčenské) a je mi ľúto vyhodiť ich do koša, keďže im v podstate nič nie je. Ak poznáte niekoho, komu by pomohli (ideál okolie PP, KK, SNV, LM, LE) dajte mi, prosím, vedieť! Viem, že dobro je najlepšie konať potichu, no v tomto prípade viem, že nie vždy sa práve takým spôsobom to dobro dostane k ľuďom, ktorí si to zaslúžia a ktorí to potrebujú. Preto by som bola radšej, ak by som to mohla spraviť „kontaktne“ a za každú radu budem veľmi vďačná. Ak by ste sa ku mne chceli pripojiť, budem sa tešiť.

Ako ste si už určite všimli, široké nohavice sú pre mňa túto sezónu jedným z najobľúbenejších kúskov. Kedysi (dávno) som zvykla riešiť to, či je oblečenie dostatočne príťažlivé a in, dnes je pre mňa kľúčová najmä pohodlnosť a to, aby som sa pri pohľade na danú vec nadchla a mala v hlave XY kombinácií, ako ju nosiť. Práve široké culottes, ktoré sú skrátenou verziou širokých nohavíc, sú kúskom, pre ktorý sa budem nadchýnať ešte dlhú dobu! Spočiatku som sa im bránila, pretože sa mi zdali pomerne „usadlé“ a bála som sa, že mi budú skracovať nohy, no sama som bola prekvapená, ako veľmi sa s nimi človek môže vyhrať! Dajú sa nosiť elegantne (tzv. na dámičku), v jednoduchších farebných kombináciách alebo úplne naopak, bláznivo, veselo a farebne. S blúzkou, jednoduchým topom, braletom, body, svetrom, čímkoľvek. Ja osobne nemám rada, keď niekto škatuľkuje a tvrdí, že široký spodok si vyžaduje úzky vrch a naopak. Je predsa toľko možností, ako veci kombinovať, poňať ich zaujímavo a cítiť sa dobre. Každý vidíme módu inak a vieme sa s ňou popasovať podľa seba. Móda je predsa šialenstvo, či chcete byť jeden deň sexy kočka v obtiahnutých šatách a druhý deň zase pohoďáčka v teplákoch, noste veci tak, ako to cítite. Ja som to dnes poňala uvoľnene, dievčensky a hravo, v čiernobielej kombinácii doplnenej fuchsiovou ružovou! Popasovala som sa aj s Farfallamia šatkou, ktorá bola pre mňa malou výzvou. : ) Totiž, odkedy mám kratší strih vlasov, účesy sa mi robia omnoho ťažšie a väčšinu času aj tak uprednostňujem, ak ich mám voľne rozpustené. Napokon sa mi však podarilo uviazať ju tak, aby som bola spokojná a držala bez pohnutia počas celého dňa!

Prajem Vám pekný a pohodový víkend. <3

IMG_4143 IMG_4231 IMG_4166 IMG_4198 IMG_4181 IMG_4156 IMG_4218 IMG_4195 IMG_4146 IMG_4211 IMG_4241

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Zara, Nohavice: Romwe, Top: Calvin Klein, Bunda: Orsay, Kabelka: Rela, Náhrdelník: H&M (stará kolekcia), Okuliare: Gate (stará kolekcia), Šatka: Farfallamia

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.