.Petra Toth & culottes

0 Flares 0 Flares ×

Petra Toth

Pohladenie na duši, estetický zážitok, dokonalý súlad tvarov, farieb a materiálov. Alebo tiež láska na celý život. Presne to prežívam, keď ako žena držím v rukách krásny šperk. Šperk, ktorý je symbolom lásky, výnimočných ľudí, nezabudnuteľných okamihov a šikovných rúk človeka, ktorý im vdýchol život. Pre mňa je šperk symbolom bohatstva. Nie tak úplne toho materiálneho, než skôr duševného. Pretože každý šperk by mal mať svoj príbeh. Či už nám bol darovaný, kúpený alebo sme si ho zadovážili samé, vždy so sebou nesie istú myšlienku, prečo ho máme, prečo ho nosíme, prečo ho zbožňujeme. Bižutéria je doplnok, ktorý sa Vám po čase rozpadne. Kúsok, ktorý meníte podľa oblečenia, počasia, nálady. Ale šperk, to už je omnoho viac. Aspoň pre mňa. Vždy, keď nejaký dostanem, zafixujem si to do hlavy či do srdca a s hrdosťou ho nosím. Vytiahnem ho, ak si chcem niekoho pripomenúť, ak si chcem na niečo krásne spomenúť alebo ak potrebujem pookriať. Svoj príbeh majú u mňa moje štyri prstene, ktoré nosievam takmer stále, strieborná retiazka so srdiečkom, rôzne súpravy zlatých a strieborných náušníc a retiazok, ktoré som dostala ku konfirmácií alebo k stužkovej, prívesky na náramku od Thomasa Saba a tiež niektoré hodinky. Teraz k mojím „šperkovým príbehom“ pribudla aj Petra Toth. Nádherné šperky s nádychom slovenského folklóru a s myšlienkou, konkrétne najnovšia kolekcia, v ktorej ide o súlad skutočných rodinných hodnôt.

Kolekcia nesie meno Mileva, rovnako ako dcéra, ktorá sa Petre v minulom roku narodila. Vznikala 9 mesiacov a po tom, čo uzrela svetlo sveta malá nádherná Mileva, sa „zrodila“ aj kolekcia šperkov, ktorá je symbolom života. Ja som toto meno nikdy predtým nepočula a priznám sa, mala som až zimomriavky, keď som si predstavila, že niekto bude po celý svoj život nosiť tak krásne a vznešené meno. Totiž, som názoru, že nejaký spôsobom človeka jeho meno ovplyvňuje. Neviem prečo, no veľakrát sa mi to potvrdilo a aj to, že moje meno je Ivana, s niečím určite súvisí. (Okrem toho, že sa tak volá moja krstná mama a rovnako aj starý otec.) Meno Mileva vo mne evokuje čistotu, krásu, jedinečnosť, usmiatu tvár a dobrú dušu. Rovnaká je aj táto kolekcia, z ktorej náušnice a náhrdelník mám dnes na sebe. Je čistá, no nájdete v nej aj krásne detaily či farebné akcenty. Tie sa však držia jednej línie, čím môžete kúsky navzájom kombinovať. Je krásna, rovnako, ako jej nositeľka. Verte mi, žena so šperkom ešte nikdy nebola nie krásna. (: Ako každý šperk od Petry Toth, aj táto kolekcia je jedinečná. Stane sa srdcovkou, ktorá Vás už nikdy nepustí a Vy ju budete neskôr s hrdosťou posúvať Vašej dcére. Usmiata tvár a dobrá duša, tak touto kombináciu by mala tešiť nie len seba, ale aj svoje okolie, každá nositeľka kolekcie. Totiž, všetci máme dobrú dušu, len na to v priebehu života zabúdame.

Mimochodom, meno Mileva je staroslovanského pôvodu a znamená milovaná-milujúca. Preto dúfam, že všetky ženy, ktoré túto kolekciu nosia, sú dostatočne milované a pokiaľ žiaden kúsok nevlastníte, posielam Vám jednu obrovskú pusu ja! (Ak by Vás to, samozrejme, potešilo. Ak nie, tak som nič nepovedala/nenapísala. :))

V dnešnom outfite som sa rozhodla šperky skombinovať s culotte nohavicami, ktoré sa mi v poslednej dobe veľmi dobre nosia a postupne objavujem čaro ich nekonečného kombinovania a zakomponovania do rôznych štýlov. Dnes skôr elegantne a žensky, s dôrazom na doplnky.

Prajem Vám pekný deň!

 

IMG_3337 Petra Toth IMG_3329 3 IMG_3310 IMG_3354 IMG_3274 2 IMG_3236 1 IMG_3232 4 IMG_3367

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Lodičky: F&F (stará kolekcia), Nohavice: Zara (stará kolekcia), Opasok: Mango, Blúzka: odtiaľto, Kabelka: F&F (stará kolekcia), Náušnice, náhrdelník: Petra Toth, Okuliare: Reserved

 

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.