.týždeň v skratke

 

A je tu opäť piatok! Uf, ani neviem, kedy a ako ten týždeň opäť zbehol, ale poviem vám, bol poriadne bohatý na zážitky! Okrem toho aj na nejaké tie fotogenické miesta, preto som sa rozhodla s vami oň podeliť. Pamätáte sa na „nedeľník?“ Už tu nebol celú večnosť. Posledný článok toho typu tu bol naposledy v polovici septembra a síce som aj tento dnešný zaradila pod značku „nedeľník“, asi vám je jasné, že úplne nedeľný nie je. Ako sa však poznám, pokiaľ by som jeho publikovanie odkladala na nedeľu, už by vôbec neuzrel svetlo sveta, preto lepšie teraz, než nikdy.

Keďže už mám po skúškach (resp. po skúške, keďže tento rok bol v tomto smere rekordný a podarilo sa mi všetko stihnúť v zápočtovom), užívam si „voľno“ a brázdim medzi Bratislavou a Svitom. Pár dní tu, pár dní tam – keby nebolo neustáleho zabaľovania a vybaľovania sa, bol by to pre mňa úplne ideálny stav. Minulý týždeň som trávila väčšinu týždňa pod Tatrami, počas víkendu sme sa s Peťkom presunuli do Bratislavy a pobehali všetko, čo bolo potrebné. Večer ma čaká opäť balenie a zajtra smerujeme do Svitu, tak snáď si užijem aj trochu snehu a neroztopí sa tak, ako vždy s mojím príchodom zvykne.

Tatry Ice Master

V sobotu sme vybehli na Hrebienok, kde sa konal už piaty ročník Tatry Ice Master. Ak si dobre spomínam, absolvovala som tri z nich a vždy to bol skvelý zážitok. Vidieť, ako chytí chlap do ruky motorovú pílu a z obrovskej kocky ľadu vytvorí do detailov premyslenú sochu rozprávkovej bytosti či zemeguľu, to je niečo tak neskutočné, že sa to nedá ani opísať! Veľkým zážitkom bolo sledovať aj to, ako odbaľovali kocky ľadu zabalené v kartónových krabiciach – vyzeralo to, akoby vyberali z obalu Vienetta zmrzlinu. Veľmi som sa na celú akciu tešila, aj keď som sa obávala, že opäť to bude mať rovnaký priebeh ako zvyčajne a napokon nikam nepôjdeme. U nás doma je to totiž väčšinou tak, že skončíme na sedačke so slovami: „Aj tak tam bude veľa ľudí.“ Je pravda, že v Tatrách je tento rok všeobecne veľa turistov, ale buďme radi! Horšie by to bolo, ak by k nám nik nechodil. Či?

Samozrejme, keď sú nejaké akcie či súťaže, zvykne sa ich väčší počet sústrediť na jednom mieste a ani Tatry Ice Master nie je výnimkou. Chodí tu každoročne mnoho ľudí a miestami má človek pocit, že je v „sardinkárni“, no podľa mňa sa oplatí s tou masou ľudí ísť a vidieť to na vlastné oči. Aj keby vás náhodou pohľad na ľadové sochy neočaril, vynahradí to aspoň okolitá príroda, ktorá je miestami až gýčovo krásna. V sobotu bolo naozaj mrazivo, čo badať aj na mojom červenom nose, no oplatilo sa to vydržať. Cestou nahor sme šli električkou, dole zase po svojich a za odmenu sme si dali lokšu s kačkou a kapustou vo Folks Food Truck. Mňam, ešte teraz mi pri spomienke na to tečú sliny.

Ak ich náhodou niekde zastihnete, určite ochutnajte! Iniciátorom dobrého slovenského jedla z auta je Tomáš Tejbus, ktorý robil šéfkuchára v Kempinskom a môžete ho poznať aj z relácie Slovensko Chutí. (Ja som ho spoznala cez môjho Peťka, s ktorým boli spolužiaci – svet je malý, darmo.) Spolu s Jurajom Puzderom (gazdovia.sk) založili koncept slovenského street foodu a garantujem vám, že ak milujete dobré jedlo, z toho od Folksákov budete mať skvelý zážitok.

Zoot v Karlovke

Zoot otvoril tento týždeň svoje brány opäť v Kontajneri. Ak ste z Bratislavy a ste fanúšikom Zootu už od počiatkov, určite si pamätáte, aký pekný priestor mali pár rokov dozadu na Šafku v ich úplne prvej výdajni vôbec. Na mňa toto kontajnerové mestečko pôsobilo magickým dojmom a veľmi rada som sa v jeho blízkosti počas prestávok v škole motkala – obzrela som výdajňu, dala kávičku u Králička a život bol gombička. To si však asi nemysleli obyvatelia z okolia, a tak magistrát vydal nariadenie, že kontajnery musia preč. Z môjho pohľadu veľká škoda, keďže tu mohol vzniknúť veľmi zaujímavý mestský priestor pre mladých ľudí a ich nápady, ale budiš.

Na druhú stranu, nebyť tohto nariadenia, nevznikla by jedna z mojich obľúbených kaviarní – Kontajner Riviéra. A hneď vedľa nej je nová Zoot Výdajňa radosti! Je to už štvrtá v Bratislave a prezradím vám, že tento rok Zoot plánuje otvoriť hneď päť nových naprieč Slovenskom. Neviem vám však presne povedať, kde sa budú nachádzať, no určite ich otvorenie niekoho z vás poteší.

Sugar Scrub od L’Oréal

Tento týždeň som si odbehla aj na event s L’Oréalom. Musím povedať, že predstavovanie nových produktov je v ich réžii vždy skvelý zážitok – od výberu miesta, cez vynikajúce občerstvenie, až po naaranžovanie produktov a samotné novinky. Tento raz nás pozvali do milej kaviarne Kapucíno, ktorá sa k novým cukrovým scrubom perfektne hodila! Všetko bolo ladené do odtieňov zelenej, krémovej a hnedej a perfektne to korešpondovalo s novinkami. Tie sú dostupné v troch rôznych verziách a ja ich už doma poctivo skúšam – určite vám dám neskôr vedieť, ako sa mi páčia.

G.Bar

Stihla som aj návštevu novej oázy pre baby – G.Bar Bratislava. Perfektný koncept salónu „all in one“, ktorý pochádza z Kyjeva, otvorili dva týždne dozadu na Suchom Mýte a pokiaľ sa chcete cítiť ako princezné, prípadne zažiť vizuálny orgazmus z interiéru, odporúčam navštíviť. Ja som nadšená, zamilovaná, príjemné prekvapená a veľmi spokojná! Vždy, keď som bola mladšia, som o niečom podobnom snívala, takže sa mi sčasti splnil detský sen.

Celý #g koncept spočíva v tom, že sa vám na tomto mieste postarajú o make-up a účes (či už expres pred robotkou/školou/stretnutím alebo dôležitým večerom), mani, pedi či farbenie. V salóne sa vlásky nestrihajú, zato však robia krásne zapletané účesy a rôzne iné vychytávky. Cenovo je to všetko veľmi fajn, skvelý prístup a služby sú samozrejmosťou. Nehovoriac o tom, ako to tam vyzerá! Pastelové nebo, svetielka, neóny, no proste „čistá Amerika“.

Baby plánujú v blízkej dobe aj kútik na photoshooting, takže babské párty, rozlúčky so slobodou či narodeniny dostávajú nový rozmer. Toto miesto plní všetky moje sny o dokonalom svete. Strašne sa z toho teším a babám veľmi držím palce, nech im to fičí tak, ako si predstavujú. Určite sa tam čoskoro opäť vrátim.

Vyšetrenie v NeoVízia

Hlavným dôvodom, prečo som tento týždeň smerovala do Bratislavy, bolo vyšetrenie v očnej klinike NeoVízia. Trvalo tri hodiny a zbehlo lusknutím prsta! Ako možno viete (alebo aj nie), som „okuliarnik“. Posledné dva-tri roky nosím počas dňa šošovky, takže s dioptriami ma veľmi nevidieť, no zhoršený zrak ma trápi už od puberty a postupom času sa mi číslo diopotrií zväčšuje. Na poslednej kontrole som bola cca. dva roky dozadu, čo nie je veľmi príkladné, keďže by sa mal zrak preventívne kontrolovať každý rok tak, ako aj zuby či iné záležitosti.

Bola som však „zachránená“, keď ma šikovný tím z kliniky pozval k nim na návštevu. Okrem kontroly zraku a stavu mojich očí bolo dôvodom mojej návštevy aj preverovanie situácie, či som vhodný pacient na operáciu. Dopadla som dobre – potvrdilo sa, že som „slepá“ stále rovnako a pokiaľ sa rozhodnem pre operáciu, môžem ísť smelo do toho! A viete čo? Ja sa na to asi aj dám. A ak to niekomu z vás pomôže, veľmi rada sa s vami o môj zážitok podelím. O tom však neskôr, keď to bude aktuálne. 🙂

Raňajky v Žufaňa

To najlepšie na koniec, a.k.a. opäť jedlo! Chcela som si v to ráno privstať, umyť si hlavu a „nahodiť sa“, napokon som však šla s mastnými vlasmi a v mikine. Dobre som urobila! Neviem, kam by som totiž inak schovala to obrovské brucho po dvoch skvelých chodoch v Žufani. Na raňajkách sme tam boli naposledy pomerne dávno, takže sme sa s Peťkom obaja veľmi tešili. Raňajky mimo domu, to je hotový sviatok! Najmä vtedy, keď nám ich pripraví niekto iný. Sedeli sme tam viac ako hodinu a najedli sa do prasknutia.  Inak, stále snívam o tom, že niekto vymyslí raňajkovú donáškovú službu a mne niekto prinesie lievance priamo do postele, resp. pred dvere. Och, to by bolo sveta žiť! 😀

Foto: Peter & ja

Love, peace and life 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.