.vo vzduchu je láska & kvetovaná zima

Mal to byť pekný deň. Nahodila som sa, obula moje krásne kvietkované čižmy a rezkým krokom vyrazila do mesta. Čakalo ma síce veľa vybavovačiek a „behania“, no nič, čo by sa v tých správnych podpätkoch nedalo zvládnuť! Tuším, že v to ráno bolo oblačno, no nič nenasvedčovalo tomu, že by sa mala situácia zmeniť k horšiemu. Všetko vyzeralo zrána super, vybavila som potrebné stretnutie a potom cupitala na otváračku Zoot-u do Karlovky. Všetko som mala krásne rozplánované a načasované. Pobudnem hodinku a potom šup na električku za Natálkou do mesta, kde sme mali dohodnuté fotenie.

Priestor pekný, atmosféra ešte lepšia a kopec milých žien okolo. Sadli sme si do Kontajnera, zobkali chutné drobnosti a zakecali sa. Keď tu zrazu, päť minút po dohodnutom čase fotenia mi pípne správa: „Ešte tu nie si, však?“ Vypleštím oči, rozbúcha sa mi srdce a zachváti ma panika. Natália, ja som na teba zabudla! Prvýkrát v živote sa mi stalo, že mi niečo takto radikálne vyfučalo z hlavy. Nezvyknem chodiť neskoro a už vôbec nezvyknem zabúdať. Tento raz sa však stalo. 😀

Oneskorenec

Inak, keď už som pri tom chodení neskoro, napadla mi jedna vec. Keďže bývam v časti Svitu, ktorá je odľahlejšia, všade som musela dochádzať. Zo školy či na krúžky som chodievala buď autobusom, alebo ma naši vozili autom. Ocino ma zvykol ráno do školy voziť, no takmer nikdy sa nestalo, že by som prišla pred zvonením. Každé ráno hovoril: „Máme čas“, no keď som prišla perd školu, vedela som, že sme ho nemali. Do budovy školy som vždy vchádzala zarovno s cinkaním zvončeka alebo, pre istotu, o päť minút neskôr. Či to bola základka alebo gympel, pani upratovačky a vrátničky si už akosi zvykli, že Petrušová s mladším bratom chodia vždy neskoro.

Keď som bola v nižších ročníkoch, veľmi som to prežívala a neraz som do triedy vchádzala so slzami v očiach a malou dušičkou, čo mi zase pani učiteľka povie. Neskôr mi to už bolo jedno a všetci si na moje neskoré príchody zvykli. Odkedy som však sama sebe pánom, snažím sa nemeškať. Radšej chodím skôr a pár minút počkám. Na druhej strane, eventy, uvádzanie nových produktov a kolekcií nezačína nikdy na čas. Nikdy! To si potom vždy nadávam, že by som si už na to mohla zvyknúť a ísť z domu o pol hodinu neskôr, keď viem, ako to chodí.

Späť však k „inkriminovanému“ dňu. Rýchlo som sa obliekla a „utekala“ na električku. Keď sme prešli cez tunel, začalo vonku liať a ja som vedela, že to nedopadne dobre. Kým som dokráčala za Natálkou do mesta, moje vlasy boli kompletne mokré, rúž z pier zjedený a vyzerala som ako zmoknuté kura. Našťastie mi to Nat odpustila a pri kávičke s ňou sa mi hladina šťastia a spokojnosti už tradične vyrovnala.

Vo vzduchu je láska

Je začiatok februára, čo znamená, že o necelé dva týždne oslavujeme zaľúbencov. Viem, tento sviatok-nesviatok dokáže byť pekne otravný, ale povedzme si na rovinu, nie je tá láska predsa len pekná vec? Nemusí to byť len tá medzi mužom a ženou. Veď ľúbiť môžme svoju mamu, súrodencov, najlepšie kamarátky, deti či zvieratá. Láska, to predsa nie je len vášeň a chtíč. Je to najmä jemnosť, radosť, neha a pohladenie. Ja sa na Valentína teším a všetky tie srdiečkové, červené a ružové kampane naokolo mi robia radosť. Pripomínajú mi, že ľúbiť sa máme stále a že nie je zlé, ak to dáme tým, ktorých ľúbime, najavo. Nie len 14. februára, ale kedykoľvek!

A keďže teraz všade naokolo vidím slogany „perfektný outfit na valentínske rande“, toto je presne to, čo by som si obliekla ja. To, v čom sa cítim dobre, čo ma charakterizuje a čo nosím posledné dni najradšej. Kvety a ružová, to ja môžem.

Kvetovaná zima

Kto povedal, že zima, to musia byť len tmavé farby a nudné pouličné „šediny“? Samozrejme, niekedy padnú vhod, ja sama mám odtiene sivej viac než rada, no sú dni, kedy si potrebujem vyrovnať „farebné hladiny“. A práve vtedy siaham po farbách, ktoré milujem. Už v minulom článku som vám písala, že „naj“ je ružová, čo dokazuje aj môj dnešný outfit. K tomu sa pridali kvetinové vzory a styling, ktorý by som mohla nosiť každý deň, je na svete! Uznávam, má jarný „vibe“ a najideálnejšie by vyzeral v zakvitnutom parku, ale niekedy nie je na škodu vniesť si trochu jari aj do chladnejších a sychravých dní.

Inak, ponožkové topánky obľubujem deň čo deň čoraz viac. Na prvý pohľad som z nich predtým nebola nadšená, no keď som si ich obula po prvý raz, vedela som, že veľmi rýchlo zmením názor. Sú nesmierne pohodlné a bez problémov v nich vydržím po celý deň. Mám ich doma v dvoch verziách, paradoxne, oba páry z Answear-u a neviem si ich vynachváliť. Keď som videla tieto kvietkované od Steve Madden a k tomu našla ladiace kvietkované šaty, srdce mi zaplesalo. Už sa teším, keď sa oteplí a budem si v nich vykračovať naľahko.

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Steve Madden // Answear (k dispozícii online v tomto odkaze), Pančušky: Bepon, Šaty: Mango// Answear, Kabát: Missguided// Answear (k dispozícii online v tomto odkaze), Kabelka: MonArt Bags, Šál: Primark

Love, peace and fashion

 

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.