.cítiť sa dobre & sakové šaty

0 Flares 0 Flares ×

Keď skončilo leto, začal sa pre mňa kolotoč povinností a tak, ako som doňho nastúpila, ma tesne pred Vianocami vypľul. Nemala som na seba veľmi čas, dlhé mesiace ma trápil plný nos, prestala som cvičiť a ráno sa mi nechcelo vstať z postele. Neviem, nemyslím si, že za to mohla zima – tú milujem a som šťastná, že žijem v krajine, kde máme (zatiaľ) plnohodnotné štyri ročné obdobia. Aj keď som bola vnútorne často veľmi spokojná, nemohla som to povedať o tom, ako vyzerám.

V tejto rovine som sa pri pohľade do zrkadla často zhnusila a modlila sa, nech ma to divné obdobie už konečne opustí. Pripadala som si veľmi bledá, kruhy pod očami som mala asi štyrikrát väčšie ako zvyčajne, vďaka plnému nosu nepretržite zodratú pokožku pod nosom a nad perou, vlasy na každú stranu a po každom umytí v inom odtieni, k tomu večne suché pery a katastrofálny denný režim z hľadiska stravovania či tekutín.

Cítiť sa dobre

Neviem vám celkom presne povedať, ako a vďaka čomu sa to zmenilo, no je to preč! V prvom rade za to môže pravdepodobne aj konečne vyliečený zápal dutín, ktorý ma sprevádzal niečo vyše dvoch mesiacov. Bola som ako taký malý slon – trúbila som, kde som prišla a balíček vreckoviek bol môj najlepší kamarát. S vyliečenými dutinami prišiel aj staro-nový režim v posilňovni. Síce som v tomto smere stále trošku lenivá a cítim, ako som si odvykla, je to už omnoho lepšie a každý raz sa na cvičenie veľmi teším.

Dávam si viac záležať na pitnom režime a snažím sa pravidelne (a dostatočne) jesť. Áno, kruhy pod očami mám stále, ale keďže väčšina vecí vylepšila, už mi to nejako neprekáža. Cítim sa dobre. Vnútorne aj navonok. Neviem, do kedy mi to vydrží, no zatiaľ si to užívam. Je síce pravda, že občas mi toto „cítenie sa“ trochu naruší nejaký záber dokonalého tela na Instagrame, ale potom si poviem, že mám aspoň motiváciu, tak to neberiem tragicky. Okrem toho, do leta je ešte ďaleko. Alebo?

New year, new me?

Nikdy by som nepovedala, že u mňa dokážu spraviť pohyb a správna strava také „zázraky“. Že ma dokážu ovplyvniť a dopomôcť mi k spokojnosti. Áno, jedlo milujem, ale niekedy naň nemám čas, a keďže som nepociťovala hlad, neriešila som to. Zjedla som prvé, čo mi prišlo pod ruku a bolo. Keď som však (zatiaľ aspoň čiastočne) zmenila prístup, cítim sa zrazu inak. K dobrému pocitu mi napomáha okrem spomínaných faktorov aj „hýčkanie“ samej seba. Večer aj ráno sa o pleť starám v niekoľkých krokoch, do vlasov si dávam masky a chcem mať stále pekné a upravené ruky. Keď cítim, že mám suchšie pery, vyťahujem balzam a zachraňujem situáciu.

Normálne si to všetko užívam a aj keď mám povinnosti, snažím sa z môjho času obetovať aspoň chvíľku pre seba, aj keď si to niekedy vyžaduje presunutie istých úloh na neskôr, prípadne zrušenie pôvodného plánu. Úprimne, nespoznávam sa! 😀 Žeby to bolo novým rokom? Neviem. Ale uvedomila som si, že sa okolitý svet bez mojej prítomnosti nezrúti a naopak, môj svet sa bez mojej prítomnosti nezaobíde. Takže som sa rozhodla všetko „nakopnúť“ a začínam od seba a mojej spokojnosti….

Sakové šaty

V decembri ma kamarátka Stanka zobrala na Starú Vajnorskú, aby mi ukázala čaro čínskych skladov s oblečením. Vestičky, bundičky, šatičky – veď viete, kúsky „z talianskych butikov“, ktoré rôzne e-shopy predávajú ako exkluzívny tovar s trojnásobnou maržou. Neodsudzujem to, v podstate mi je jedno, čo kto robí a pokiaľ sa mi niečo zapáči, nemám problém si nejaký kúsok cez takýto obchod kúpiť. No keď som videla, aké ceny v týchto skladoch majú! Tieto sakové šaty, ktoré som videla v XY obchodoch a zvažovala, že ich kúpim, ma vyšli na 6,20€. Na jednej strane katastrofa – nechcem si ani predstavovať, akú sumu dostali ľudia, ktorí ich šili. Na druhej strane tiež katastrofa – keď si človek uvedomí, za akú cenu ich napokon kúpi v obchode. Ale keďže som pokrytec, neodolala som im a aj tak som si ich kúpila…

A aj napriek okolnostiam sa z nich strašne teším. Lebo sú variabilné, nadčasové a viem, že aj keď u nás už nebudú „v móde“, obmením si kombináciu po svojom a nebudem mať problém obliecť si ich aj o pár rokov. (Ak sa dovtedy nerozpadnú, všakže.) Tento raz som ich skombinovala s koženými čižmami nad kolená a kabátom v rovnakom odtieni. Keďže majú v spodnej časti výrazný rozparok a hore zase výstrih, nenechala som nič na náhodu. Pod šatami mám jednoduché čierne šortky s čipkovaným lemom a čiernu korzetovú podprsenku. K tomu hrubé čierne pančuchy a je to! Dnes by som v tomto outfite asi najskôr zamrzla, no minulý týždeň bol ideálny.

Foto: Peter Antal

Čižmy nad kolená: Zara (už vypredané :(), Sakové šaty: čínske sklady na Starej Vajnorskej, Kabát: Mango // Answear.sk (k dispozícii online v tomto odkaze), Kabelka: Camelia Roma (k dispozícii online v tomto odkaze), Klobúk: neznáma značka, Okuliare: Versace // Eyerim.com (dočasne vypredané, tento model), Prstienky, náramok: Pandora

Love, peace and fashion Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Ahoj Ivanka,

    tie stavy ktoré opisuješ, veľmi dobre poznám….tiež si niečim podobným prechádzam a kruhy pod očami sa zväčšujú.
    Ale tie šaty!!!! na budúce mysli aj na mňa a pri nákupoch takýchto kúskov , ber hneď dvojo. 🙂