.sladko v ústach

Kto ma pozná bližšie, veľmi dobre vie, že mám mlsný jazyk! Ak ma sledujete napr. na Instagrame, musí sa vám zdať, že vo voľnom čase nerobím nič iné, len „pučím“ koláče a kávičkujem. Nehovorím, že to tak nie je, ale na moju obranu musím povedať, že sa aj pomerne často hýbem a cvičím. No ak mám byť úprimná, na fotku koláčikov a kávičky sa pozerám radšej ako na fotku činiek. Koniec koncov, pri tréningu sa snažím sústrediť na to, čo robím, v prípade koláčikov však ide skôr o relax a ten ide u mňa ruka v ruke s fotením, takže preto toľko „sladkých“ fotiek.

Láska ide cez žalúdok

Jedlo si všeobecne veľmi užívam a vždy, keď ideme raňajkovať/obedovať/večerať/hodovať niekam von, úprimne sa na to teším. Všetky tie nové chute, farby a vône! Ako tak rozmýšľam, my s Petríkom v podstate ani nechodievame na iné rande – čas od času skočíme do kina, no väčšinu času aj tak iba jeme. Darmo, láska ide cez žalúdok…

Sladko v ústach

Varím a pečiem rada, ale ten pocit, keď sa o mňa niekto postará a donesie mi niečo chutné až pod nos, tomu sa nevyrovná nič! Vždy, keď cestujeme do nového mesta či krajiny, prvá vec, ktorú zisťujem, sú miesta, kde sa dá dobre najesť či zamaškrtiť. Asi nikoho z našich kamarátov už neprekvapuje, ak im neposúvame tipy na pamiatky či múzeá, ale práve na kaviarne a reštaurácie. Najviac ma dokážu očariť také, kde to so sebou všetko pekne „hrá“. Pekné prostredie, príjemná obsluha, chutné menu – to sú moje tri kritéria, na základe ktorých si podnik obľúbim. Keďže som ich už pár opakovane vyskúšala, myslím, že je ten pravý čas posunúť ich „do sveta“. Rada by som vám dnes v skratke predstavila moje najobľúbenejšie podniky v Bratislave (po kliknutí vás hodí na mapu :)), v ktorých budete mať sladko v ústach!

Micho Gusto café y tapas Petržalka

Tento krásny útulný podnik neďaleko dostihovej dráhy sme objavili vďaka náhode – sídli totiž v bytovke s perfektnými žltými stenami, ktoré som neraz využila na fotenie. Ako to už býva, fotenie outfitu ide ruka v ruke s nejakou to kávou, takže sme raz vošli do vnútra a odvtedy tu s radosťou chodievame opätovne. Ako už názov napovedá, táto kaviareň je ladená do pohodového španielskeho štýlu – nielen zariadením, ale aj ponukou! Nádherné farebné prostredie je doplnené výbornou silnejšou kávou, veľmi chutnými koláčikmi a ponukou najrôznejších „tapas“. Menu je v španielčine, takže pokiaľ nerozumiete, neľakajte sa! Milá a ochotná obsluha vám všetko s radosťou vysvetlí a prihodí aj odporúčanie toho najlepšieho. Och, okrem koláčov si pečú aj vlastný chlieb. Ja osobne si tu najradšej vychutnávam cappuccino, koláče všetkých druhov a chlebík s tuniakom!

Bonusom je, že sa tu dá pohodlne zaparkovať!

Mondieu Laboratorie, Laurinská

Neviem, či som bola skôr ja v Bratislave alebo Mondieu na rohu Laurinskej, no isté je, že tento podnik zbožňujem od chvíle, kedy som doň prvýkrát vkročila. Najskôr som chodievala do toho malinkého, na Laurinskej 7, keď však otvorili Laboratorie, trošku som mu „zahla“. V Laboratorie je totiž bohatá raňajková ponuka a vždy, keď si listujem menu, slinky mi tečú až k topánkam. Práve na raňajky je Mondieu ako stvorené a každému ho odporúčam všetkými 10. Miesto je to rušné a dynamické, nie vždy tu človek nájde miesto (najmä cez víkend ráno), no oplatí sa počkať.

Ponuka je bohatá, či už máte chuť na sladké alebo slané. Ak by som si mala vybrať favoritov, priznám sa, že v tomto prípade by som vám odporúčala všetko! Milujem ich palacinky, brioche toasty na slano aj sladko, pšeno s čučoriedkami či Oreo Cheesecake. Horúca čokoláda či nanuk podľa seba sú tu rovnako hriešne! Káva mi tu nechutí, zdá sa mi príliš kyslá, no ak sa doplní čokoládou na dne pohára, je všetko v poriadku. 🙂 S obsluhou som mala zatiaľ len dobrú skúsenosť, pripravte sa však na dlhšiu čakaciu dobu, keď je podnik plný.

Kontajner Riviéra – Karlova Ves

Petrík šiel raz pracovne do „Karlovky“ a odvtedy som do neho! Teda, aby som bola presná – do Peťka už viac ako 4 roky, no do tohto podniku práve od daného momentu. Do Kontajnera chodievame veľmi radi. Má skvelú atmosféru a dá sa tu bez problémov zaparkovať na parkovisku pri Lidl oproti. Keď svieti slniečko, celý podnik sa krásne presvetlí. Cez leto a počas teplých dní sa dá sedieť na terase, komfort a „teplo dmova“ však ponúka aj interiér. Káva je tu výborná, sladkosti ešte lepšie. Okrem chutných limonád a skvelých koláčov, ktorých majú denne naozaj veľa, tu majú ten najlepší vyprážaný syr vôbec! A ešte sendvič s lososom a hranolky, tie musíte ochutnať…

Lucette Petržalka

Keď sa povie slovo cheesecake, moja prvá asociácia je Lucette v Petržalke. Rozplývajú sa na jazyku a garantujem vám, že lepšie ste nejedli. Naozaj! Majú tu aj čokoládové pralinky, makrónky či karamelové venčeky, no u mňa je cheesecake vždy jasná voľba. Čo sa týka príchutí, výborné sú všetky, no tu obľubujem práve také, ktoré sú spojením  sladkého a jemne kyslého – napríklad malina s čokoládou alebo marakuja. Prostredie je krásne a elegantné, obsluha priateľská podľa nálady a zloženia, no chuť týchto koláčov za to naozaj stojí“

Adam’s Homemade Chocolate

Adama si pamätám z kostola. Chodili sme spolu na „detské“ vo Svite a odvtedy ubehlo asi 10 rokov. V lete sme spolu s Petríkom zavítali do jeho sladkého kráľovstva, kde nám Adam s nadšením porozprával o jeho novootvorenom čokoládovom nebi na Zámockej v Bratislave. Pozval nás ochutnať kúsok jeho krásneho, voňavého a chutného čokoládového sveta, ktorý si vás omotá okolo prsta a my sme sa naozaj zamilovali. Priestor je veľmi vkusný a štýlový, pozostáva z dvoch „loftových“ poschodí, takže ideál aj na firemné akcie, kedy sa dá jedna časť „uzavrieť“. Okrem sladkých čokoladových pokušení tu ochutnáte aj vynikajúcu taliansku kávu či výborné pralinky všetkých chutí, tvarov či farieb.

Enjoy Coffee

Enjoy je taká malá oáza – krásne ženský, jemný priestor s chutnou a zdravou ponukou najrôznejších dobrôt, milou obsluhou a dokonca aj detským kútikom. Majú tú výborné raňajky, najlepší avokádový chlebík a skvelé limonády. Všetko si pripravujú sami z čerstvých surovín a vždy, keď idem okolo, sa tu rada zastavím.

Love, peace and taste Ivanka

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.