.späť v čase & v hlavnej úlohe tenisky

Sedím za stolom, z reprákov mi hrá JoJo a zase sa vraciam niekoľko rokov dozadu. Som síce mladá, mám celý život a tie najkrajšie rozhodnutia pred sebou, ale poviem Vám, spomínať na detstvo a „teenage“ vek budem vždy s tou najväčšou nostalgiou, aj keď to bolo, obrazne povedané, ledva predvčerom. Tie časy letných táborov a prvých platonických lások, dni strávené pred bytovkou či za domami, bez telefónov a počítačov. Denníček pod posteľou, plný album obrázkov zahraničných speváčok, pamätník pokreslený od prvej strany po poslednú. Minúta trvala celý deň a školské obedy boli tým najhorším trestom. Viete, čo by som dnes za ne dala?! (:

Späť v čase

Keď som videla tieto tenisky, vrátila som sa takých 13 rokov dozadu. Presne v tom štýle mi jeden pár doniesla Marcela (teta) z Nemecka a ja som ich asi dva roky nevyzula! Až kým mi nepodrástla noha, všakže…Boli v bielej farbe a s penovou podrážkou, na ktorej boli červené prúžky. Vyzerali presne ako tieto Tommy Hilfiger! Viete si predstaviť tú nostalgiu vo chvíli, kedy som ich prvýkrát zahliadla. V tom čase som ich nosila takmer stále a cítila som sa ako najväčšia frajerka! Mamina mi k tomu zladila modré maskáčové „trištvrťáky“ a béžovo-červené tričko s ligotavou potlačou a krátkym rukávom, ktorý bol na leme vlnitý. Pamätám si, že v tom čase letela Anastacia a jej jemne tónované okuliare. Keďže som ju zbožňovala, ani na mojom nose nechýbali! 😀 Mala som také jemné ružové a keď si pozerám staré fotky, vždy sa mi zlepší nálada.

Inak, to bol presne ešte ten vek, kedy ma „obliekala“ mamina. Teda, niežeby som vtedy nemala vlastný názor, ale čo mi vybrala, to sa mi vždy aj páčilo. Môj postoj k obliekaniu sa zmenil, keď som prišla na osemročný „gympel“. Vždy som bola skôr dievčatko, než nejaký alternatívec, ale pri pohľade na fotky vidím, že som mala dni, kedy som si jednoducho vystrelila z celého sveta. Alebo zo seba? Cca. rok 2006. Široké nohavice a mikina, k tomu tenisky, na hlave konský cop rozdelený do troch častí a ofina pripnutá cez stred hlavy. Rok 2008. Vrch vlasov ostrihaný na vrabca, ofina á la scene girl. Prúžkované tričko, fialové „slimky“ a ružová kabelka s Hello Kitty. Doteraz nechápem, ako je možné, že ma mamina pustila takto z domu! 😀 Ja by som svoju dcéru nepustila…

Outfit

Tenisky som dnes doladila do „casual“ štýlu s obľúbenými džínsami v tmavej modrej a jednoduchou bielou košeľou, Tá má oversized strih a pôsobí trochu neforemne, ale práve to je dôvod, prečo ju zbožňujem! Cítim sa v nej veľmi pohodlne a jej obrovským plusom je, že sa s ňou vždy dá vyhrať na niekoľko spôsobov. Biele košele celkovo sú pre mňa základom šatníka a ak by som si mala vybrať len jednu jedinú vec, ktorú by som nosila do konca života, bola by to práve táto košeľa!

Dnes som ju nechala voľne spadnutú a doplnila ju modrým pončom so strapcami. Je z jemnej tkaniny, ktorá pripomína brúsenú kožu a aj keď sa to možno nezdá, je poriadne ťažké! Nosí sa však príjemne a čo je jeho veľkým plusom, naozaj zahreje. V minulých rokoch som počas jari veľmi obľubovala saká, teraz sa k nim pridali pončá a pomaly ich nahrádzajú. Sú mladistvejšie, veselšie a nápaditejšie. Dá sa na nich vystavať celý outfit a pasujú ako k nohaviciam, tak k sukniam či šatám.

Prajem Vám ešte pekný večer či deň (v závislosti od toho, kde a kedy tieto riadky čítate)!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Tenisky: Tommy Hilfiger // Office Shoes (nová kolekcia), Džínsy: Mango (jesenná kolekcia), Košeľa: Zara (jesenná kolekcia), Pončo: Romwe, Kabelka: Chloé, Okuliare: Reserved

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.