.sklamania & GNO

0 Flares 0 Flares ×

Stalo sa Vám niekedy, že ste človeka vnímali najprv len z fotiek, textu či videa, bol Vám veľmi sympatický, obdivovali ste ho a vzhliadali k nemu? Bol pre Vás inšpiráciou a vzorom? Taký ten prototyp „role model“, veď viete. A potom ste ho spoznali osobne a zrazu sa Vám všetky ilúzie zosypali? Tak vitajte v klube!

Sklamania

Pamätám si, keď sa mi to stalo prvýkrát. Bola som v Bratislave krátko, asi len druhý mesiac. Nové prostredie, nové tváre, nový život. Dostala som pozvánku na event so ZOOTom a keďže som ešte celkom nevedela, ako to chodí, dobehla som do výdajne na Karadžičovej s vlasmi na každú stranu. Ako také malé kuriatko, ktoré sa vybehlo z dvora a stratilo sa vo veľkom svete. Nepamätám si, čo som mala oblečené, len viem, že som prišla s ružovou čiapkou a stočenými vlasmi, lebo v ten deň celý čas pršalo. Vpravo stála Gabika Drobová, naľavo odo mňa Didiana. Všetci „oháknutí“, vyčesaní a najmä, celebritní. Hovorím si, o nič nejde, veď cez telku sa zdali byť všetci v pohode a nezáleží na tom, čo mám na sebe. Určite to nik nebude riešiť…

Nuž, neviem, či niekto riešil, určite som vyzerala, že som sa stratila a vošla do dverí náhodou. Ale poviem Vám, tie pohľady so zdvihnutým obočím stáli za to! Nikdy v živote som sa necítila tak zahanbená. Keď sa tak na to pozerám spätne, v tom momente som si však uvedomila jednu zásadnú vec. V tomto meste (a spoločnosti) budem potrebovať nadhľad, moje ilúzie budem musieť čo najskôr zamknúť do skrine a pozerať sa na svet triezvymi očami.

Ilúzie

Cez internet, obrazovku či stránky časopisov si človek často niekoho zidealizuje (alebo opačný extrém, začne niekoho odsudzovať). Je to celkom vrtkavé, veď každému z nás sa občas stane, že súdi knihu podľa obalu a skôr, než sa do nej vôbec začíta. Aj mne sa to neraz stalo. Osobu som „mala rada“ v online svete, pôsobila na mňa charizmaticky a priateľsky. V skutočnosti však bol tento človek úplne iný, než sa prezentoval. Takéto „masky“ nosí strašne veľa ľudí a vnímam to najmä na rôznych spoločenských akciách, kedy sa ľudia tvária, ako sa navzájom zbožňujú a len čo sa otočia, ohovárajú sa hlava-nehlava. Keď dostanem pozvánku na nejakú akciu, často prehodnocujem, či ísť alebo nie. Som predsa obyčajný človek a na takéto „vrtochy“ si zvyknúť neviem. Aby som však nebola príliš kritická, sú „hviezdy“ a hviezdy. A tie bez úvodzoviek si to naozaj zaslúžia, lebo aj napriek tomu, čo dokázali, čo robia a ako to robia, ostali stále pri zemi a sú veľmi ľudskí.

A ono v podstate ani nejde len o tento „šoubiznis“. Stáva sa mi to aj v bežnom živote, že mi je niekto naoko sympatický a napokon sa stane, že si vôbec nesadneme. Naopak, ak o niekom vopred pochybujem (ups, musím sa toho zbaviť, je to neslušné a sebecké), vykľuje sa z neho skvelý a srdečný človek, za ktorého by som bola ochotná vložiť ruku do ohňa.

GNO

Outfit na GNO? (Z angl. Girls Night Out, a teda babský párty večer.) Za mňa je to buď úplná jednoduchosť v podobe modrých džínsov, bielej košele a lodičiek alebo pekné šaty, v ktorých sa cítim sebaisto. Také, ktoré držia na svojom mieste, nevyhŕňajú sa a môžem ich nosiť znovu a znovu. V tom prípade sú ideálne „malé čierne“, ktoré sa ľahko kombinujú a nepotrebujú veľa. Ak sú tie malé čierne o niečo viac prešpekulované, mám vyhraté! Stačí k nim obuť obľúbené párty topánky, do ruky malú kabelku a môžem vyraziť. Teraz na jar je to skvelé, pretože ani večer už nebýva zima a stačí mi na vrch tenší kardigán. Ale v zime, to radšej von ani nechodím, keď si predstavím, že bude zo mňa snehuliak! A vôbec, teplá jar a leto sú na GNO ako stvorené, keďže dni sú dlhšie a ja nemám chuť ľahnúť si do postele už o ôsmej.

Čo si obliekate na GNO Vy? 🙂

Prajem Vám úspešný týždeň!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Miss Guided (stará kolekcia), Šaty: Mia Dresses, Kardigán: F&F (stará kolekcia), Kabelka: Primark

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Ja som sa vždy snažila obliecť si niečo elegantné, pravdepodobne preto, že je to tak nejak môj štýl a rada sa tak obliekam..no nikdy som nešla v botaskách na GNO 🙂 Ale skôr je to to prvé – džínsy, nejaká blúzka alebo košeľa a opätky 🙂 Alebo u mňa ešte sukňa. Vyzeráš v týchto šatách krásne 🙂

    http://www.sinnamona.blogspot.com

  • Fu na GNO som už nebola ani nepamätám, no väčšinou to u mňa boli rifle basic tričko, sako alebo kožená bunda a opätky. Nič náročné. A občas aj tenisky 😀
    Veľmi pekné šaty a s tými ilúziami o ľudoch, veru už sa to aj mne stalo dokonca nedávno, v našich blogerských vodách.

    NITA
    NEW POST