.feel the rhythm again II. (Riverpark Dance School)

0 Flares 0 Flares ×

_dsc0994

Ako som Vám už na blogu spomínala, pred mesiacom som začala navštevovať otvorené hodiny v Riverpark Dance School v Bratislave. Po 16 rokoch (takmer) každodenného pohybu a dvoch rokoch úplnej pauzy od tancovania, mi už poriadne chýbal ladnejší pohyb, ktorý sa líši od toho v posilňovni! Opätovne som tomu podľahla rýchlosťou blesku a najlepšou voľbou pre mňa bola bez pochýb práve táto krásna tanečná škola na profesionálnej úrovni, sídliaca na brehu Dunaja. Napokon, presviedčam sa o tom pri každej mojej návšteve.

Tanec je droga a vie to každý, kto sa mu kedysi venoval či aktuálne venuje. My tanečníci sme ako jedna veľká rodina-ako bratia a sestry. Tanec stiera akékoľvek vekové či spoločenské rozdiely a jediné čísla, ktoré pozná, sú: 1 2 3 4 5 6 7 8. Pohyb, rytmus, hudba- to sú veci, ktoré nás všetkých spájajú a kvôli ktorým sa v sále vždy s radosťou stretneme. Na tanečných tréningoch všeobecne som milovala to, že kedykoľvek som prišla so zlou náladou, počas tanca mi myšlienky vyfučali z hlavy preč a odchádzala som s úsmevom na perách. Tanec nie je o tom, aby človek schudol (samozrejme, na formovanie postavy je to spoľahlivá a efektívna záležitosť). Je predovšetkým o tom, že si nájdete rodinu, ktorá zdieľa rovnakú vášeň, ako vy!

Dnes by som Vám rada napísala pár slov o hodinách, na ktoré som počas toho mesiaca chodievala a pripájam tiež moje pocity zo školy celkovo.

img_20160921_200224

Latino Ladies Style

Pondelky & stredy boli za posledný mesiac „moje“ dni. Teda, aby som bola úplne presná, skôr sa jednalo o podvečer, no nič sa nemení na tom, že som ich trávila v spoločnosti dobrej hudby, šikovných tanečných lektoriek a ľudí, ktorí si prišli hodinu užiť.

Pondelky som chodievala na hodinu Latino Ladies Style pod vedením vždy usmiatej Andreitky, z ktorej vyžaruje nesmierny pokoj. Nenechajte sa však zmýliť, hodiny neboli vôbec pokojné! Skôr temperamentné a dynamické, plné krásnych ženských pohybov, ktoré si každá dáma určite užije. Pod článkom pripájam aj video, ktoré spravila Andreitka počas hodiny. Táto hodina bola pre mňa prvá a sama sa čudujem, ako mi to ide. 😀 Totiž, latino som nikdy predtým netancovala a po tom, čo Andreita skríkla „Samba!“, som len prepletala nohami ako kreatúrka a smiala sa sama na sebe. Napokon som sa však do toho dostala a pokiaľ sa radi vlníte na J.Lo, Shakiru či Arianu Grande, tieto hodiny sú presne pre Vás. Sexy boky, ľahká chôdza a ladné ruky- všetko doplnené izoláciami a pohybmi panvou či ramenami. Ak pôjdete náhodou naopak (čo sa môže pokojne stať, verte mi, viem, o čom píšem), nevadí! Hlavné je užiť si to.

R’n’B

V stredu som absolvovala pár hodín R’n’B s MITU, ktorá je neskutočne temperamentná. Na prvý pohľad síce pôsobí veľmi prísne a počas prvej hodiny som chvíľku rozmýšľala, či to po 15 minútach nezahrať na nejaký akútny chorobný stav, napokon som to však zamietla a som rada, že som tak urobila! Hodiny s MITU zbehnú neuveriteľné rýchlo, človek sa nemá šancu nudiť a bez pochýb si ju a/alebo tie hodiny zamilujete. Síce R’n’B počúvam aj pomimo tanečných hodín, bolo pre mňa komplikované dostať do nôh ten správny rytmus. Ako som Vám už minule spomínala, scénika je technicky úplne o inom, takže som sa trošku potrápila. Stálo to však za to, MITU je veľmi šikovný lektor a na druhej hodine som s tým už vôbec nemala problém.

14502691_10154619542218184_8174795490249374594_n

Riverpark Dance School

Čím častejšie hodiny v Riverpark Dance School navštevujem, tým viac som do školy zamilovaná a cítim sa tam ako doma. Pôsobí veľmi nóbl, no je to len „maska“. Teda, niežeby nóbl nebola, ale nemusíte sa báť. Vyzerá síce luxusne, má všetko na úrovni- od parkovania, cez recepciu až po záchody. Krásne šatne vybavené sprchami a fénmi, dve plne vybavené tanečné sály, milá a nápomocná recepčná, tanečný bar so širokou ponukou pre tancujúcich či čakajúcich (alebo okoloidúcich), bezproblémové parkovanie priamo pod sálami, profesionálni taneční lektori. Je to síce škola s najširšou ponukou tanečných hodín a cvičení pod jednou strechou s neopakovateľným výhľadom na Dunaj, no stále vyžaruje „teplo domova“.

Ceny jednorazového vstupu sa pohybujú od 5€ (väčšina hodín však stojí 6€), s tým, že študenti k tomu majú ešte zľavu! V ponuke sú tiež permanentky či členstvá, ktoré sú zo všetkého najvýhodnejšie a ak ste tanečný nadšenec, určite sa Vám oplatí najviac to. Teším sa zo všetkých benefitov, ktoré škola ponúka a tiež som nesmierne rada, že môžem byť jej súčasťou a vrátiť sa opäť k jednej z mojich vášní.

Mimochodom, ak sa chystáte na Ufest, kde budem, mimochodom, aj ja, môžete si nejaký ten workshop v podaní RpDS vyskúšať!

Môj aktuálny tanečný wishlist

Latino mám za sebou a plánujem v ňom pokračovať, pretože je mi rytmicky veľmi blízke. S hip-hopovými tanečnými žánrami je to o trochu ťažšie, keďže je to pre mňa „naopak“ a stále tak nejak váham, či pri tom ostať alebo sa radšej zamerať na niečo iné. Síce ma to veľmi baví, trvá mi nejaký ten čas, kým sa do toho dostanem a to ma trošku demotivuje. 😀 Ja som totiž človek, ktorý musí mať veci technicky dokonalé a dotiahnuté do konca. Ak im neviem prísť na kĺb, som z toho nervózna a to sa mi stáva práve pri niektorých prvkoch. Zároveň je to však pre mňa výzva, takže s tým asi zabojujem.

Určite by som však chcela odskúšať aj yogu a vogue, tak dúfam, že sa mi to časovo podarí dať dokopy. (: Našťastie sú tanečné hodiny od rána až do večera, dokonca aj počas víkendu, takže si môžem pohodlne vybrať, čo mi práve vyhovuje. Tento a minulý týždeň to síce úplne zanedbávam, keďže sa nemám čas ani poriadne vyspať, no hádam sa dám počas víkendu dohromady a opäť nabehnem na ten správny režim so silovými tréningami v posilňovni a tanečnými hodinami v Riverparku. (: Plánujem opäť začať v nedeľu, takže sa budem určite tešiť, ak sa uvidíme!

 

 

 

Love, peace and fit Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.