.čipka & Odd Molly

1

Pozdravujem zo slnečného Švédska! Ako som už v minulých článkoch avizovala, prišli sme si na pár dní oddýchnuť,  „potúlať“ sa uličkami Štokholmu a rozšíriť si obzory. Je tu naozaj rozprávkovo. O mojich dojmoch, pocitoch a zážitkoch budem písať určite neskôr, keďže dobre viete, že sa s Vami vždy rada podelím o svet mojimi očami. Dnes mám pre Vás opäť fotky od mojej šikovnej Natálky, ktoré sme fotili vo Viedni. Prečo však spomínam Švédsko už dnes? Rada by som Vám totiž predstavila novú značku, ktorá nedávno otvorila prvú predajňu na Slovensko a pochádza práve odtiaľto!

Odd Molly

Jej meno je Odd Molly a debutovala už v roku 2002. Priznám sa, ja som ju začala registrovať až po jej príchode na Slovensko, konkrétne vďaka jej otvoreniu počas minulého mesiaca v Auparku. Ako sa však hovorí, lepšie neskoro, ako nikdy, v tomto prípade to platí dvojnásobne! História značky siaha do 80-tych rokov a myšlienka jej založenia sa zrodila v hlave jej spoluzakladateľa Pera Holknekta. Ten sa v danom čase zdržiaval prevažne na Venice Beach, kde sa živil sa ako profesionálny skater. Obklopený množstvom dievčat si všimol práve výnimočnosť jednej z nich. Odd Molly nechce brať veci vážne, ale užívať si život plnými dúškami a jej životná filozofia sa tak odráža vo všetkých kolekciách švédskej značky.

Kolekcie sú plné prepracovaných farebných vzorov a strihov, ktoré potešia každú ženu. Je nežná, hravá, pohodlná a variabilná. Okrem klasickej pohodlnej línie ikonických svetrov či nohavíc sa v kolekciách objavujú každú sezónu aj neprehliadnuteľné šaty či tuniky. Nielen dámska móda, ale aj pánske kolekcie, veci do domácnosti, plavky a najnovšie aj topánky, ktoré sú vyrábané s dôrazom na životné prostredie. Určite odporúčam obzrieť si ich rozkošné gumáky!

Aktuálne fungujú vo viac ako 1 600 predajniach po celom svete (38 krajín) a niekoľkých vlastných butikoch. Značka má štúdiou v Štokholme vo Švédsku a Santa Monice v USA. Z malej značky sa stal pomerne silný hráč, ktorý sa však nevydal na cestu „rýchlej módy“, ale drží si svoju ikonickú podobu a rukopis. Samozrejme, s tým sa spája aj cena jednotlivých kúskov, ktorá nie je pre bežného Slováka najnižšia, no po mojej osobnej skúsenosti musím povedať, že sa oplatí investovať.

Ich móda je vhodná ako do mesta, tak pokojne aj na svah či túru (ak musíte byť chic za každých okolností (; ). Oblečenie je variabilné, dá sa skombinovať do športových pohodlných outfitov či casual mestskej módy, no nájdete aj vyslovene elegantné kúsky. Kvalitou je bez pochýb na veľmi vysokej úrovni!

To, ako môžete niektoré ich kúsky nosiť, Vám rada dnes (či nabudúce) ukážem a verím, že niekoho inšpirujem.

Outfit

Keďže sa dnes celý článok „točí“ okolo Odd Molly, inak to nebude ani v mojom outfite. Hlavným bodom outfitu je teda jemný čipkovaný top, ktorý mi hneď na prvý pohľad pripomenul Hippie éru. Už som sa videla v zvonových nohaviciach a drevákoch! Potom som si však povedala, že prvý plán je síce ok, presne v štýle Odd Molly, ale chce to niečo netradičnejšie. Tak som ho teda skombinovala s čipkovanou tmavomodrou sukňou v ceruzkovom strihu. A viete čo? Strašne som sa potešila, že som našla alternatívu k bielej košeli či rolákom, ktoré bežne k „pencil“ strihu nosievam.

Okrem toho, kombinácia dvoch druhov čipiek vyzerá naživo veľmi dobre a pokiaľ máte strach kombinovať ich, môžem Vás len a len podporiť, aby ste sa osmelili! Nič tým nepokazíte a pôsobí to veľmi žensky. Kombináciu som doplnila ružovou v podobe doplnkov.

Viem, že u nás je už zima, napokon, tu vo Švédsku tiež chodím naobliekaná ako cibuľa! Preto sa cítim trošku zvláštne, že Vám opäť pridávam „ľahšiu“ kombináciu. Snáď mi to odpustíte, ešte nejaké tie dva príspevky z babieho leta prežijete a čoskoro pridám ozajstné jesenné inšpirácie!

Prajem Vám krásny (skoro) víkend!

img_2705 img_2713 img_2729 2 img_2725 img_2716 img_2723

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Lodičky: Guess, Sukňa: Second-hand, Top: Odd Molly, Kabelka: Rela

Zdroj o histórii značky: Wikipedia

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • O značke počujem prvýkrát a ešte som ju nejako v Auparku nezaregistrovala, ale pôjdem sa pozrieť. A tvoj outfit obdivujem. Je krásny elegantný a zároveň hravý. Super!

    NITA