.(minimálne) biela & čierna

1

Minimalista

Celý môj život patrím k „maximalistom“. V živote, pri nákupoch, v obliekaní, pri práci. Veci robím vo veľkom, určujem si najvyššie možné hranice fungovania a snažím si vychutnávať každý moment plnými dúškami. Môj diár odzrkadľuje môj život a všetko je naplánované na minúty. „Lenivé“ dni či dni, kedy nemusím robiť vôbec nič a z hlavy vypúšťam všetky starosti, mávam málokedy. Zbožňujem čačky, gýč, gorálky, flitre, farby, strapce, kožušiny, čipky, výšivky či vzory. Ideálne, ak je kombinácia aspoň dvoch  z nich- vtedy mi deň dáva zmysel.

V poslednej dobe si však uvedomujem, že je potreba ubrať. Nie v kombinácii vzorov či materiálov- to ma bude baviť vždy! Skôr v živote a tempe, ktoré som si nastavila. Chodím spať s pocitom, čo všetko musím zajtra urobiť a vo chvíli, keď to mám splnené, si v hlave zostavujem ďalší zoznam povinností, ktoré ma čakajú. Neutíchajúci kolotoč práce, záľub a školy, ktorý sa mieša, prelína a zastaví na pár hodín až v noci.

Niekedy rozmýšľam, aké by to bolo super, byť minimalistom a žiť vo svete, ktorý by bol na tom založený. Zbaliť sa do jedného batohu, mať v šatníku bielu a čiernu, poznať len áno a nie či podstatné a nepodstatné. Potom si však spomeniem, akú radosť mi robia farby, možnosti a hodnoty, ktoré si vďaka môjmu „maximalistickému“ životu vytváram a viem, že všetko je tak, ako má byť.

Určite sú veci, ktoré musím a môžem zlepšiť. Môj cieľ je však nájsť harmóniu medzi týmito dvoma svetmi a mať zo všetkého tak akurát. Aby som sa mohla tešiť, aby som sa mohla vzdelávať, aby som mohla rásť a robiť si radosť.

Štokholm

Keď som pri tých radostiach, to mi pripomína, že už o dva dni budem o tomto čase „hopsať“ ulicami Štokholmu! Síce mám trošku strach, že budem mierne mrznúť (podľa predpovede má byť okolo 11°), dúfam, že sa mi dnes večer/zajtra ráno podarí dostatočne dobre a efektívne zbaliť. Mala som veľké plány zvládnuť to iba s mojím novým Herschel-om, no ako si to v hlave premietam, už to nevidím tak veľmi ružovo! 5 (chladných) dní je pomerne dlhá doba na to, aby sa človek zbalil do jedného ruksaku, či? Každopádne, obdivujem každého, kto to kedy zvládol!

Týmto by som Vám teda aj rada dala na známosť, že pokiaľ nebudem odpisovať alebo dvíhať telefón, je to pravdepodobne kvôli Štokholmu. Určite sa však medzitým ozvem aj s nejakým článkom či príspevkami na Instagrame & FB!

Outfit

Keďže som dnes začala článok slovami o minimalizme & maximalizme, pravdepodobne Vám je z fotiek jasné, odkiaľ prišla inšpirácia. Pri pohľade na dokonalú čiernu stenu mi ani nič iné nemohlo napadnúť! Samozrejme, môj outfit minimalistický nie je, no tá stena mu celkom pomohla. (:

Od pása hore by sa s prižmúrenými očami ešte možno dalo hovoriť o náznaku minimalistických pokusov, no dole je to „cirkus“, takže sa ani nepokúšam tváriť, že by som prešla nejakou transformáciou. Stále je to presne také, ako to mám najradšej! Farebný akcent v podobe modrých skiel či doplnkov a kombinácia čipky spolu s jemne prekúkajúcim vzorom podprsenky, celé doplnené džínsami v boyfriend strihu. Pôvodne mali časť na kolenách celistvú, no akonáhle som si sadla, kolená si začali žiť vlastný život a pravdu povediac, ani mi to nevadí.

Tento ležérny elegantný štýl mi veľmi vyhovuje a ak by som mala zostaviť tzv.“rýchly“ multifunkčný outfit, vyzeral by práve takto!

Prajem Vám úspešný týždeň & dobrý štart do nového mesiaca. (:

4 6 5 2 3

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Baldowski // Rela.sk, Rifle: Ohh.sk (KUPÓN NA 20 % ZĽAVU: sweet2016), Sako, top: Mango, Náušnice: Ebay, Okuliare: Ray Ban // Eyerim, Kabelka: Parfois, Hodinky: Timex, Poprsenka: Intimissimi, kolekcia Santorini

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.