.pleteniny & zemité farby

 Mám 21. Onedlho (o mesiac a pár dní) budú obe číslice totožné. Blogujem (o týždeň) sedem rokov. Píšem si, fotím si, točím si. Motkám sa svetom, niekedy sa usmievam, inokedy plačem. Snažím sa, občas zlyhávam, čas od času mi prasknú nervy. V živote mám viac radosti, než bolesti, okolo seba viac dobrých ľudí, než neprajníkov a v srdci viac lásky, než hnevu. Pondelok a utorok chodím do školy, pondelok, utorok, streda, štvrtok, piatok, sobota a nedeľa „makám“ na projektoch, práci a mojich snoch. Som z generácie, ktorá je online 24/7 a slovíčko ASAP je pre mňa v podstate tak prirodzené ako večera či pitná voda. Baví ma to. (Zatiaľ.) Nik ma nikdy nenútil, aby som sa vydala práve touto cestou a som spokojná, že som si ju vybrala.

On/Off

Ale niekedy mám strašnú chuť vypnúť. Zabaliť si život do jednej tašky, vziať si so sebou pas, niekoľko spomienok, pár drobných a foťák. Odísť niekam ďaleko a spraviť si oázu. Až do konca života. Naučiť sa vytvoriť si šťastie holými rukami, nie cez peniaze. Žiť skromne a pokorne, jednoducho. Bez tlaku zo spoločnosti, bez šialeného tempa. Mám chuť si život užiť takým tým čistým spôsobom. Očami, ktorými som svet videla ako malá. Jeden deň by mal 300 hodín a Vianoce by boli raz za štyri roky. Mám sen, že takýto život raz skúsim.

Vec je však momentálne taká, že nemôžem. Každý, kto ma dobre pozná, veľmi dobre vie, že ja sa do jednej tašky neviem zbaliť ani do „fitka“, nieto ešte do nejakej diaľky.  Mám tu aktuálne aj „niečo rozrobené“, preto ešte chvíľu či dve pobudnem. Asi by ma zabolelo, ak by som si odišla „len tak“. Bez dlhšieho rozmýšľania totiž môžem povedať, že ma môj život baví. Hovorí sa, že v najlepšom treba prestať, ale zatiaľ necítim, že by som sa už dostala do toho bodu. Okrem toho, som mladá. Mám pred sebou v podstate celý život, tak verím, že to počas neho stihnem. Či to bude o rok, dva alebo o desať, to už nechám na osud. Čaká ma ešte množstvo dôležitých rozhodnutí a prekážok, ktoré možno zabolia, no som pripravená. (Uff, toto znelo ako z nejakej pofidérnej motivátorskej knižky.)

Pleteniny na jar

A okrem životných zmien a rozhodnutí som pripravená aj na jar. S týmto obrovským šálom a teplým svetrom ma len tak niečo neprekvapí. Vidím to tak, že v nasledujúcich mesiacoch budem rôznym pleteninám celkom oddaná. Už sa mi pár pekných svetríkov a kardigánov v skrini nakopilo, takže sa na teplejšie dni veľmi teším a dúfam, že sa mi ich všetky podarí „prevetrať“. Jar je čarovná aj v tom, že človek nepotrebuje až tak veľa vrstiev ako v zime, predsa sa však s nimi môže pohrať.

Mimochodom, dnes je to na mňa celkom netypická kombinácia farieb! Zemité odtiene nosím síce rada, ale veľmi málo. Musím mať na ne tú správnu náladu a najmä, musí mi k nim pasovať počasie. Takáto slnečná pohodička, ktorú sme s fotografkou Natálkou Jakubcovou vychytali pár dní dozadu, bola na to ako stvorená!

Outfit

Outfit je dnes úplne casual, do každého počasia, ideálne však do pekných dní zahltených slnečnými lúčmi. V tom lepšom prípade bez vetra, keďže s klobúkom je to v takom prípade celkom nebezpečné. (: Na nohách obľúbené členkové čižmy, pod pazuchou srdcovka zo „sekáču“ a tie najpohodlnejšie džínsy vôbec!

Majte pekný a produktívny stred týždňa. (:

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Gant // Office Shoes, Džínsy: Mango, Košeľa: Mazumis, Sveter: Mango, Klobúk: H&M, Kabelka: Salvatore Ferragamo // Second-hand, Šál: H&M, Hodinky: Trendy Kiss

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Ivanka ty si také krásne – inšpiratívne žieňa , teším sa na každý tvoj post , hltám každé jedno tvoje slovo , často sa s tými článkami stotožňujem 🙂 dokážeš neuveritelne písať – máš naozaj talent a dar slova 🙂 a samozrejme úžasný vkus si pre mňa No.1 na SK ?? dokonalé outfity , miesta , kvalita fotiek , všetko dokonalé – všetko spolu hrá❣?

  • Milá Ivanka, tvoj blog sledujem už dlhšiu dobu a považujem ho za niečo najlepšie čo na slovenskej blogovej scéne momentálne máme :). Inšpiruješ ma tvojimi príspevkami a mám v tebe vpodstate taký ženský vzor. Usilovne pracuješ na svojich snoch a chceš niečo dokázať. Chcela som ti iba povedať, že práve tvoje odhodlanie posúva vpred aj mňa :). Už len to že tvojimi príspevkami dokážeš niekoho namotivovať je niečo úžasné. Prajem ešte vela úspechov do budúcnosti 🙂