.lodičky, tutu & matilda makes

1

Ak by som mala z môjho šatníka vybrať tri kúsky, ktoré najviac charakterizujú môj štýl a už z diaľky kričia, že som to ja, boli by to určite špicaté lodičky, biela košeľa a tutu sukňa! Práve tieto kúsky sú v mojej skrini najvýraznejšie a vzhľadom na ich počet, strihové či farebné obmeny, aj najčastejšie sa vyskytujúce. Vždy, keď niekto z môjho okolia vidí niekde v obchode či na inej žene tutu, nevyhnem sa vete: „Tá je ako ty!“ A stále sa poteším, že ja a tieto kúsky sme sa tak nejako našli a aj iní ľudia si ich so mnou fixujú a spájajú. Veľmi rada by som mala do budúcnosti niečo vlastné a bola sama sebe pánom, čo sa práce týka. S Peťkom (priateľ) sa stále smejeme, že musíme vymyslieť produkt, za ktorým by som stála a ktorý by ma charakterizoval. Podľa mňa však stačí, ak sa naučím konečne šiť a budem Vás zásobovať tutu sukňami vo veľkom! (: To je predsa to, čo ma vystihuje aj v očiach iných ľudí úplne najviac.

Pár týždňov dozadu som bola pozvaná na ochutnávku menu do bratislavského UFA, do UFO watch.taste.groove reštaurácie, ktorá sa nachádza priamo vo veži, za čo veľmi pekne ďakujem! Síce som v Bratislave „aktívne“ už takmer dva roky, ešte nikdy som nemala možnosť a čas „vybehnúť“ na samý vrch. Okrem skvelého jedla som si tak mohla vychutnať aj neskutočný výhľad, ktorý spríjemňovalo krásne počasie. Degustačné menu pod vedením šéfkuchára Jozefa Masaroviča bola perfektné! Ako milovník (chutného) jedla som mala nebo v ústach pri každom súste a dokonalá harmónia všetkých chutí ma len uisťovala v tom, že jedlo môže byť v príjemnom prostredí a spoločnosti väčším zážitkom, než čokoľvek iné. Mimochodom, vedeli ste, že most dostavala firma Doprastav a odovzdala mestu v roku 1972? A UFO sa netočí! Prisahám, že som počula od 90% ľudí z môjho okolia, že tá veža sa točí. Nie je to však zo statického hľadiska možné, takže sa nikdy netočila, netočí a ani sa točiť nebude. (: Pripájam pár fotiek „na zahryznutie“. (:

Mimochodom, keďže sa blíži svadobná sezóna, stále častejšie sa ma pýtate na outfit, ktorý zvoliť v pozícii hosťa. Ja osobne po svadbách teraz zatiaľ nechodím, keďže všetci moji známi či kamarátky ešte nedospeli do toho štádia, no prehľad, samozrejme, mám. Tiež vidím, že veľa ľudí si nevie dať rady a tápajú. Každá slávnosť si zaslúži niečo „špeciálne“. Či je to svadba, promócia alebo krstiny, všetko sú to udalosti, ktoré pre hostiteľa niečo znamenajú a dáva si na ich organizovaní záležať. Preto by sme na to mali myslieť aj my, keď volíme outfit. Rifle, tepláky a celkovo casual štýl, ktorý nosievame bežne, sa na takéto príležitosti nehodí. Aj keď zbožňujete pohodlné oblečenie, v šatníku by ste určite mali mať aspoň jeden elegantný outfit. Elegantné nohavice, sukňu alebo šaty, záleží od toho, aký strih Vám vyhovuje a čo „znesiete“. Teraz by som sa však zamerala na tú svadbu. Pre mňa osobne je kľúčová pohodlnosť strihov, výška podpätkov a celková jednoduchosť. Keďže svadba je veľkým dňom pre nevestu a ženícha (no najmä pre nevestu, ktorá by mala byť v ten deň tá najkrajšia!), myslím, že každá žena, ktorá je pozvaná ako hosť, by na to mala brať ohľad. Zbytočné provokácie a odvážne strihy sú podľa mňa úplne mimo, mňa ako nevestu by to urazilo a asi by som danú dámu poslala domov prezliecť sa. Biela a čierna farba sú z môjho pohľadu rovnako nevhodné ako príliš hlboký výstrih alebo krátka sukňa. Ja odporúčam pohodlné topánky s podpätkom, ktoré Vaše nohy zvládnu ustáť (a aj keď budú bez neho, je to úplne v poriadku), padavý vzdušný elegantný overal alebo dobre padnúce šaty vo farbách a materiáloch, ktoré sa hodia k miestu konania svadby. Ak sa svadba koná v kaštieli, ktorý pôsobí luxusnejšie a uhladene, volila by som drahší jednoduchý materiál a pastelové farby. Ak je to svadba v modernej záhrade s bazénom, dobre budú vyzerať aj výraznejšie žiarivé farby. Pokiaľ má byť svadba v typickom slovenskom folklórnom duchu, pohrala by som sa s detailom a využila krásy slovenskej ľudovej tvorby. Ťažko povedať, či existuje univerzálny návod na to, čo si na svadbu obliecť, no určite treba vyberať s rozumom a nekombinovať piate cez deviate.

Sama viem, že je naozaj ťažké vybrať šaty, ktoré sadnú, ktoré sa Vám budú páčiť  a ešte k tomu, aby také podobné či rovnaké nikto iný nemal. 😀 Možno taký malý typ odo mňa, ak hľadáte slávnostné šaty a chcete, aby boli „iné“, odporúčam stránku Sherrylondon. Nie je to Aliexpress a nie je to ani Ebay, aby ste sa museli báť, že Vám domov príde handra na riad. Áno, fotky produktov majú rovnaké, ale tie šaty sú neskutočné! Mala som možnosť vidieť ich už dva razy naživo, boli veľmi krásne a prekvapivo kvalitné. Najskôr som tiež nechcela veľmi veriť, že po objednávke príde nejaký pekný kúsok, predsa, tie šaty vyzerajú na fotke veľkolepo a za tú cenu by som čakala možno tri gorálky 😀 Ale šaty, ktoré som mala možnosť vidieť, boli rozprávkové. Za príplatok Vám šaty dokonca na mieru upravia. Najviac ma zaujala sekcia Lace Evening Dress a vybrala som tieto, ktoré sa mi páčia úplne najviac! Síce nie sú vhodné na svadbu, no plesová sezóna tu bude čochvíľa, tak si možno dám načas. (:

b2b8faf1f93cfb0a7ac7bca71a698e72.image.431x575 XMaacc14175

DSC_8280 DSC_8323 DSC_8284 DSC_8355 DSC_8359 DSC_8295 DSC_8293 DSC_8290 DSC_8342 DSC_8329Naposledy nahrané66 DSC_8294 DSC_8340 DSC_8352 DSC_8344 DSC_8357UFO ochutnavka1 DSC_8336UFO ochutnavka DSC_8292 DSC_8350

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Dave Mariancik Photography

Topánky: Office Shoes (Kitten), Sukňa: Aliexpress, Top: neznáma značka z USA, Náhrdelník: Matilda Makes, Kabelka: Shein, Náramok: Addict Individual, Okuliare: Guess

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.