.kimono mánia & vzor na vzore

 

Včera podvečer sme s Peťkom smerovali z Bratislavy do Popradu. Krátko pred Zvolenom som dostala chuť na nanuk, tak sme si spravili zastávku na OMV-ke v Badíne. Vybehla som z auta, zobrala môj obľúbený čokoládový „klasik“ od Magnumu a postavila sa do radu k pokladni. Už bolo pomerne dosť hodín, takže bola otvorená iba jedna a za ňou stál postarší pán. Bol predo mnou manželský pár, takže som stihla čo-to poobzerať a všimnúť si ľudí naokolo. Bol tam niekto smutný, niekto unavený, niekto uponáhľaný. A potom tam bol tento pán za pokladňou, ktorý za tou pokladňou vyzeral ako slnko celej Bystrice či Horehronia. Spôsob, akým sa pohyboval a komunikoval, mi hneď ukázal, že má dnes dobrý deň. Že je spokojný so svojím životom a má rád svoju prácu. Neviem, či ju má rád stále, ale včera pri mojej návšteve tomu tak bolo. Bol energický, usmiaty, príjemný. A rovnako som sa pri čakaní na zaplatenie cítila aj ja. Zvláštne, ako dokáže energia z iného človeka v okamihu preliezť na druhých a zlepšiť im deň…

Keď som mu podávala nanuk, začal sa srdečne smiať a opýtal sa ma, či je to len tento nanuk, ktorý ma k nim priviedol. Podala som mu peniaze a povedala, že áno. S odstupom pár hodín však teraz viem, že by som mu odpovedala inak. Nebol to len ten nanuk! Viete, ja si myslím, že niektoré stretnutia v živote človeka sú osudové. Niektoré sú náhodné, iné príjemné, ďalšie zase nutné. Toto však bolo práve to osudové. Okrem toho, že mi tento milý pán z pumpy zlepšil deň a dodal energiu, pri podávaní výdavku mi pozrel hlboko do očí, stále sa usmieval a v jeho zreničkách som videla neskutočné iskrenie dobra a láskavosti. Bola to sekunda, možno dve, ale odkaz v jeho očiach bol tak veľmi silný. Z pumpy som vychádzala so širokým úsmevom, ktorým ma nakazil a veľkým pokojom v srdci.

Pri tom jeho pohľade do očí som si uvedomila, ako málo sa pozeráme ľuďom do očí. Pri rozhovoroch, pri náhodnom kontakte. Na jednej strane je to intímna zóna a veľa ľudí privádza pohľad do očí do rozpakov. Tomu rozumiem a sama viem, že nie vždy je taký hĺbavý pohľad do očí príjemný. Na strane druhej nemáme problém „čumieť“ do obrazovky niekoľko hodín denne a ešte nám to ani nepríde zvláštne. Pozrieť sa však do očí, s tým už problém máme. Takže, prečo som prišla na tú pumpu? Aby som si kúpila nanuk a dostala k tomu obrovskú dávku energie grátis + si uvedomila, že sa musím ľuďom viac pozerať do očí a snažiť sa byť čo najviac láskavá. Pretože čo dáš, to sa ti vráti…

Kimono mánia

Za môj krátky (a pestrý) život som mala v oblasti módy a štýlu rôzne obdobia. Najskôr som bola „šatičková“, čo ma sprevádzalo s prestávkami asi zo všetkého najdlhšie. Dodnes ich mám najradšej, no už trochu viac inklinujem k pestrosti a vyhovuje im, ak je každý deň iný. Keď som bola na gymnáziu, asi v prime či sekunde, začali sa nosiť farebné tenisky od Nike či Adidas. K tomu široké mikiny na zips a s kapucňou, kapsáčové nohavice a tričká s potlačou. Neskôr prišla éra „slimiek“ a Converse tenisiek s pogumovanou špičkou. Potom obdobie „scene girl“ spolu s Hello Kitty mániou a následne vintage a „sekáčové“ obdobie, kedy som nemala problém nosiť o štyri čísla väčšie oblečenie.

Dnes je to najmä o komforte a skúšaní, v čom sa cítim najlepšie a sebavedomo. Netreba zabúdať na to, že sebavedomie sa nerovná automaticky odhalenému telu. (: Mám rada „pyžamové“ kúsky, pekné šaty, široké nohavice a vysoké topánky. Čipku, satén, výšivky a tiež rôzne doplnky. V zime zase veľké svetre a teplý šál. Aktuálne mám asi najväčšiu slabosť na kimoná. Táto kimono mánia sa so mnou „ťahá“ už druhé leto a opäť sa mi potvrdzuje, že počas leta nie je nič lepšie než tento kúsok oblečenia. Na plavky, na top, na šaty, k šortkám, cez overal, do mesta, k vode, na drink, na prechádzku, na večeru, na festival…

Outfit

Dnes mám pre Vás outfit plný vzorov. Takmer celý sa skladá z kúskov z Lindexu a „premiéru“ mal ešte na našom výlete vo Verone. Neviem, či vzory so vzormi nosíte a ako na Vás pôsobia pri iných ľuďoch, mne sa však veľmi páčia! Pravda, v takejto extra dávke ich nenosím tak často, no cítim sa v nich dobre. Pre mňa sú energické a veselé a vždy, keď vidím na ulici niekoho vo vzorovanom oblečení, poteším sa. V tomto komplete som sa cítila super. Je ideálny na teplé letné dni (nie horúce, to by som sa roztopila) a je na ňom skvelé, že sa dajú jednotlivé kúsky kombinovať na tisíc iných spôsobov.

Ozaj, zajtra pribudne na blog prvý článok o Islande. Stále rozmýšľam, ako to rozdeliť a či vám budem „praktické“ informácie dávkovať postupne alebo ich zhrniem do prvého článku a v tých ďalších sa s vami podelím o zážitky. Musím si to do zajtra ešte premyslieť, verím však, že sa Vám budú „islandské“ príspevky páčiť!

Prajem Vám krásny týždeň!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Planet Paris (stará kolekcia), Nohavice: Lindex (teraz v zľave), Top: Lindex (online už nie je dostupný), Kimono: Lindex (online už nie je dostupné), Kabelka: vintage, Okuliare: Lindex, Prstienky: Pandora, Klobúk: Lindex (teraz v zľave)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.