.v rozkvete & retro lady nádych

Leto doma je fajn. Pravda, rovnako, ako všetky iné chvíle doma, no to leto má predsa len niečo viac do seba. Hneď z niekoľkých dôvodov – nemusím sa nikam ponáhľať, nedeľa sa automaticky nerovná ceste do Bratislavy, môžem piť kávu na terase a pritom sa venovať našim chlpáčom a tiež sa neroztápam pri tridsiatich stupňoch! Zajtra smerujeme s Peťkom naspäť do BA, budúci týždeň ma však opäť čaká cesta domov do Tatier a neviem sa dočkať, ako tu pobudnem dlhšie.

Je tu omnoho väčší pokoj a dokonca aj čas tu plynie pomalšie. Kým som chodila do školy do Popradu, zdalo sa mi toto miesto ako najnudnejšie na svete. Pravda, nie je tu toľko možností „kultúrneho vyžitia“ a, bohužiaľ, ani sebarealizácie, no príroda je tu neskutočná a keď sa chce človek hýbať a miluje šport, má kopec možností! Aj keď, úplne najradšej by som tu teraz cez leto robila len jednu vec – vytiahla deku, ľahla si na trávu a ostala tak ležať dva týždne dýchajúc čerstvý podtatranský vzduch. Len škoda, že to počasie tu máme teraz tak veľmi premenlivé…

V rozkvete

Nuž, neviem, či sa ešte stále môžem tváriť, že som dievča v rozkvete, moje šaty sa však určite môžu. Kvety na šatách či kvetinový vzor vôbec je stávka na istotu. Aktuálne sú v kurze skôr tie tropické, ja však ostávam verná buď drobným kvietkom alebo klasike v podobe tulipánov. Tieto jemné ružové sú v kombinácii s pastelovým modrým podkladom snové!

Retro Lady nádych

Takmer som zabudla, aký skvelý pocit je mať na sebe šaty v „lady“ strihu! Pár rokov dozadu som mala pomerne intenzívne obdobie tylových a dolly sukní, k tomu retro šaty a rozkošné kabelky. Neskôr som od tohto štýlu upustila, začala takéto kúsky nosiť menej a keď som si pár dní dozadu obliekala tieto krásne šaty od Jane Bond, uvedomila som si, že takéto veci už takmer vôbec nenosím a ani si neviem spomenúť, kedy naposledy som mala niečo podobné oblečené. A pritom sa v nich cítim tak dobre!

Široká sukňa, zvýraznený pás a dĺžka nad kolená sú ideálnou elegantnou kombináciou kamkoľvek – do mesta, do práce, na svadbu (ako hosť, samozrejme), na promócie či na rodinnú oslavu. A podľa mňa sú ideálne pre každú romantickú dušu aj na bežný deň. Ja som ich dnes doplnila ružovými sandálkami a menšou modrou kabelkou do ruky. A tesne pred odchodom z domu som dokonca našla v útrobách skrine aj tieto skvelé „okušky“! Ani som netušila, že niečo také vlastním. (: Vidím to tak, že si budem musieť čo najskôr spraviť reorganizáciu šatníka aj doma vo Svite. Už teraz viem, že tam objavím poklady, o ktorých som ani netušila! (V Bratislave som ju už vykonala, do konca týždňa by som chcela pár kúskov, ktoré som nikdy nemala či nosila minimálne posunúť ďalej cez IG alebo FB, možno sa Vám bude niečo hodiť.) Ak sa vám takýto retro štýl páči, v obchodíku Jane Bond Special nájdete takýchto šiat či sukní celú armádu! S bodkami, s kvetinkami, jednofarebné či dokonca komixové, ktoré pribudli do ponuky len nedávno a vyzerajú naozaj svetovo.

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Primark, Šaty: Jane Bond Special (dostupné napríklad cez Fler alebo FB), Kabelka: F&F, Okuliare: nález v útrobách skrine

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Už len môcť opäť radšej žiť ten takzvaný retro život a nech príroda nie len v okolí Popradu ostane.
    Prečo sa vlastne všetky mestá iba rozťahujú a okolitú prírodu si berú so sebou? Asi aby ste z nich nakoniec utekali.