.jesenný outfit & nákupy s BlaBlaCar

0 Flares 0 Flares ×

1

V piatok sme sa s Petrom vybrali na jesenné (či jesenno-zimné) nákupy. Niežeby mi som niečo akútne potrebovala, ale našlo sa pár vecí, ktoré mi v šatníku pre túto sezónu chýbali, takže sme sa rozhodli urobiť si „nakupovací“ výlet do Viedne. Na mojom imaginárnom zozname som mala okrem šálov a čiapok aj teplý sveter či spoločenské kabelky. V poslednej dobe sa totiž kopia akcie, na ktoré sa od hostí očakáva, že prídu „nahodení“ a ja nejakým zázrakom stále skončím pri tej istej kabelke. Preto som si dala úlohu nájsť niečo, čím ju nahradím!

Jesenné nákupy

Nákupy samé o sebe nemusím. Teda, tie zdĺhavé. Nakupujem rada, to áno, ale väčšinou rýchlo a efektívne. Nešpekulujem, neanalyzujem a v momente viem, k čomu z mojej skrine sa bude daný kúsok hodiť. V tomto sme s napríklad s mojou maminou úplne rozdielne, ona rada okolo každej veci veľa rozpráva a špekuluje a po tom, čo si ju kúpi, nám o nej doma ešte tri dni rozpráva! (Ale stále Ťa ľúbime, mami.) Naopak, Peter, ten nenakupuje skoro vôbec a k tomu, aby si kúpil niečo nové, ho musím doslova dotlačiť. Je s ním celkom ťažká reč, pretože si potrpí na kvalitné kúsky a nájsť niečo, čo sa páči jemu aj mne je hotový boj.

Sem-tam sa chodievam do obchodov len inšpirovať, poprechádzať sa a popozerať, čo je nové, no ani táto časť skoronákupov netrvá u mňa dlho. Sú dni, kedy sa viem pre obchody nadchnúť, no aj tak vždy dôkladne prejdem len jeden či dva, ktoré patria medzi moje obľúbené a tým končím. V šatníku mám veľa (aj nepotrebných a zbytočných) vecí, takže nechodením do obchodov sa zároveň aj osloboďujem od sebatýrania. Veď viete, shopaholic je už vážna diagnóza. (: Celkovo uprednostňujem nákupy online a do obchodov idem väčšinou na istotu a len v momentoch, kedy viem, čo potrebujem. Musím sa však priznať, ak si chcem kúpiť niečo pre radosť, nakupujem spodnú bielizeň!

Nákupy v Rakúsku

Odkedy bývam v Bratislave, na prelome sezóny si zvykneme spraviť malý výlet do Rakúska. Ako inak, smer SCS alebo G3 vo Viedni so zastávkou v Parndorfe. Víkendy sú vylúčené, keďže tam vždy býva hlava na hlave, preto chodievame najradšej v piatok doobedu, kedy býva ľudí omnoho menej. Tentokrát sme si spravili cestu do Primarku v G3 (viac som tam nezvládla) a následne aj do Parndorfu, kde sme nafotili dnešný outfit! V Primarku som kúpila všetko, čo som chcela, a dokonca aj to, čo som nechcela. Úprimne, Parndorf ma tentokrát celkom sklamal, pretože nič, čo sa mi páčilo, nebolo v mojej veľkosti, ale beriem to tak, že mi dané veci neboli súdené a aspoň som ušetrila. Z Adidasu som však odchádzala spokojne s novou súpravou na cvičenie od Stelly. Celý nákup Vám určite čoskoro ukážem aj vo videu, ktoré pripravujem!

Piatkové nákupy však neprebiehali ako zvyčajne. Väčšinou sa obaja usadíme do auta ako králi a frčíme osamote. Tentokrát však BlaBlaCar prišiel s nápadom vyskúšať si cestu na nákupy cez ich službu! Pravdu povediac, nikdy mi to nenapadlo, keďže mám v Bratislave sama moje auto a beriem ako samozrejmosť, že nasadnem, naštartujem a cestujem, kam sa mi zachce. Samú ma to však stále stojí nemalé peniaze a niekedy mám pocit, že ten môj chrobák raz „zje“ aj mňa. Službu však už dlhšie poznám a s nadšením ju využívam, keď cestujem domov do Tatier- či už ako vodič alebo spolujazdec. Preto som sa tomuto nápadu veľmi potešila a na nákup sme cestovali cez spolujazdu. Je to skvelý spôsob ako ušetriť a istým spôsobom aj šetriť prírodu. (Viac ľudí v jednom aute = menej zbytočnej škody z viacerých výfukov.) A pokiaľ nemáte vlastné auto, o to jednoduchšie sa dokážete dopraviť tam, kam potrebujete.

BlaBlaCar

Službu BlaBlaCar využívam už dlhšiu dobu. Ide o skvelý spôsob, ako ušetriť, zoznámiť sa s novými ľuďmi a odviezť sa na miesto, na ktoré sa potrebujem dostať, efektívne. Funguje na princípe zdieľanej ekonomiky, kedy ja ako šofér alebo ja ako cestujúci zdieľam s niekým miesto v aute a peniažky na benzín/naftu. Formou zdieľanej ekonomiky funguje napr. aj ubytovanie (Airbnb), ale o tom som už neraz písala. (: Na stránke či v mobilnej aplikácii sa stačí zaregistrovať a môžete cestovať! Ako vodič môžete svoju jazdu ponúknuť tým, ktorý cestujú Vaším smerom a ako spolujazdec si zase môžete nájsť jazdu práve do Vašej destinácie.

Samozrejme, istým spôsobom je tu riziko pustiť si do auta cudzieho človeka či naopak, no ja musím poklopať, zatiaľ som nemala žiadnu zlú skúsenosť ani ako vodič a ani ako spolujazdec. Zase, povedzme si úprimne, ak by som svojim vodičským schopnostiam neverila, určite by som sa na stránke ako vodič nezaregistrovala, keďže viem, aká veľká je to zodpovednosť. A tak nejako hádam, že to tak vidia aj ostatní vodiči a cestujúci. Ja takto zvyknem cestovať na trase BA-PP a späť a okrem toho, že je to pohodlné a kratšie než cesta napr. vlakom, sa mi to aj omnoho viac oplatí. S vodičmi sa vždy dá pekne dohodnúť na mieste vyzdvihnutia a „odkopnutia“ a aj keď niekto nejde presne do toho istého bodu ako Vy, dá sa to pekne vymyslieť.

A ako bonus, nikdy neviete, koho počas takej cesty spoznáte (alebo kto spozná Vás :D)! Ja som si nejednu jazdu veľmi užila a po náročnom dni sa schuti zasmiala.

Spolujazda

My sme si na nákupy zvolili pracovný deň, keďže počas neho cestuje na trase Bratislava-Viedeň omnoho viac ľudí, než počas víkendu. (Okrem toho, ako som Vám písala, nakupovať vo Viedni v sobotu nie je vôbec sranda.) Počas pracovného týždňa nebol vôbec problém rezervovať si miesta na spolujazdu ani na ceste tam a ani na ceste späť a dohodnúť si všetky potrebné detaily. Keďže sme sa chceli zastaviť aj v Parndorfe, musela som to trošku pošpekulovať, presne časovo naplánovať a dohodnúť sa vopred, či je daný vodič ochotný vziať nás z toho a toho bodu či vysadiť nás tam, kde potrebujeme. Klop-klop, opäť som narazila na veľmi milých ľudí a cesta prebiehala bez problémov. Trošku som sa bála, ako zareagujú vodiči na množstvo tašiek, ktoré som si z Primarku niesla, no keďže som ich vopred upozornila, nebol to pre nich až taký šok. (:

Outfit

Dnes v jednej z mojich obľúbených farebných jesenných kombinácií- vínová, sivá a ružová a v kúskoch, ktoré riešia akúkoľvek „ťažkú hlavu“ z oblečenia. Kombinácia čižiem, teplého dlhšieho roláku a kabátu ma ešte nikdy nesklamali, dokonca ani pri celodňových nákupoch. Vysoké čižmy nad kolená sú mojou srdcovou záležitosťou už niekoľko rokov a som rada, že sa stále držia na výslní a ja si môžem každý rok zadovážiť novú farbu. 😀 Tentokrát mi do šatníka pribudli tieto sivé s transparentným podpätkom, ktoré na prvý pohľad vytvárajú dojem, akoby som lietala. Obuť si ich v deň nákupov, ktorý som strávila celý na nohách, bol trošku risk, no úprimne, musela som ich niekde otestovať! Dopadlo to však úspešne a sama som bola prekvapená, že ma z nich vôbec neboleli nohy.

Pod dlhý rolákový sveter som si obliekla sukňu s čipkou, ktorá pripomína klasickú spodničku a na kabát prehodila veľký sivý šál. Aj keď v piatok nebolo úplne najhoršie počasie, predsa trošku fúkalo, takže som radšej nič nenechávala na náhodu. Všetky potrebné detaily ohľadom jednotlivých kúskov oblečenia nájdete, ako vždy, pod fotkami.

Prajem Vám pekný týždeň!

2 3 4 5 6 78

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Čižmy nad kolená: Quiz.uk, Kabát: H&M, Rolákový sveter: Shein (vypredaný, podobný bez roláku tu), Sukňa: vintage, Pančuchy: Bepon, Šál: Primark, Kabelka: Quiz.uk, Rukavice: od maminy, Okuliare: H&M

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.