.za všetko môže jeseň

Najobľúbenejšia časť týždňa? Ako inak, víkend! Ten môj začína vo štvrtok večer (keďže v piatok nemám školu, len robotu, ktorú ľahko zvládnem z domu) a končí v „pondeľu„, a teda v nedeľu podvečer, presne v tú chvíľu, kedy si uvedomím, že zajtra ma čaká nový týždeň a spomeniem si na všetko, čo ma neminie. Práve ten moment nastal pred pár hodinami a miesto toho, aby ma zachvátila panika, som sa pohodlne zabalila do Petrovej mikiny, ktorú mi tu nechal. Zapálila som si doma sviečku, pustila môj nekonečný playlist a otvorila zložku so slnečnými fotkami z Bobrej hrádze spred pár týždňov. Teraz sedím v kresle, počúvam, ako za oknom husto prší, píšem a premýšľam, čo so životom. Zodpovedne a dospelo čeliť povinnostiam? Dá sa a celkom to aj viem, ale dnes večer to asi nebude.

Za všetko môže jeseň

Čím som staršia, tým väčšmi mám pocit, že sa tie víkendy a týždne neskutočne rýchlo striedajú a čakám na moment, kedy sa konečne tento šialený kolotoč spomalí. V najbližších rokoch tomu nedávam veľkú nádej, takže mi neostáva nič iné, než si takýchto nedeľných večerov v spoločnosti myšlienok, deky a hudby spraviť viac. Stále sa však čudujem, kde a kam sa tak rýchlo stratila tá detská nevedomosť, bezstarostnosť a naivita, že keď budem „veľkáčka“, život bude super!  Teda, áno, život je super a je krásny. Každý deň chutí a vonia inak, no detskými očami sa mi zdal o čosi farebnejší.

Ale to asi robí tá jeseň…

Dokonalý víkend

Dokonalý víkend je vtedy, keď ho netrávim sama. Sú to dni, kedy sa môžem smiať od ucha k uchu a jesť do prasknutia. Ten pravý víkend je o oddychu, láske a bábovkách (či iných dobrotách). Sú to dni, počas ktorých sa nemusím líčiť a strachovať, že niečo nestihnem či zmeškám. Je o prechádzkach, ktoré nemajú jasný cieľ a o rozhovoroch, ktoré si zapamätáme. Víkend, to sú všetky tie koláče, leňošenie v posteli, nedeľné obedy, ničnerobenie, kino, nákupy, varenie a možno aj trošku práce, no naozaj len málinko.

Outfit

Outfit je dnes presne taký, aký bol aj tento víkend- oddychový. Je spred pár týždňov, kedy krásne svietilo slnko a spolu s Petrom sme si urobili výlet do Kuchyne na Bobriu hrádzu. Dali sme si menšiu prechádzku a pokochali sa krásami jednej zo vstupných brán Záhoria. Ako inak, pohodlne. Neviem, či má dnes vôbec zmysel rozoberať jednotlivé kúsky, ktoré som na výlet zvolila, keďže ide o „basic“ outfit, ale zas, povedzme si úprimne, nie vždy je jednoduché zohnať a vyskladať spoľahlivý odev do voza (do koča dnes asi veľmi nie).

Ako som Vám písala už v príspevku zo Štokholmu, push-up džínsy od značky Freddy som si nesmierne obľúbila a ak by som ich mala obodovať na stupnici od 1 po 10, dostali by najvyššie možné hodnotenie. Sú elastické a pohodlné, krásne sa prispôsobia postave a užívam si, že sa dajú nosiť nielen v „casual“ kombináciách. Moje dnešné tričko je #madeinslovakia, je ručne maľované a jeho autorkou je šikovná Miriam Miklasova, ktorá tvorí pod značkou Mia-made. Síce počas nášho výletu svietilo slniečko, vzduch nebol úplne najteplejší, preto som na tričko prehodila moju obľúbenú bundu s plyšovým vnútrom, takže som bola pekne v teplúčku. Topánky sú mojou druhou skúsenosťou s obuvou CCC a zatiaľ obrovská spokojnosť. Myslím, že sa budem môcť na ne spoľahnúť aj cez zimu!

Prajem Vám ešte pekný večer.

Love, peace and life Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: CCC, Nohavice: Freddy Jeans // nosím tmavomodré vo veľkosti XS (obchod v Aupark Bratislava a Optima Košice), Tričko: MIA-made // SASHE, Bunda: Romwe // momentálne vypredaná, Ruksak: letnyhit.sk, Čiapka: Primark, Okuliare: Lindex

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.