.jarný kabát & lodičky.

1

Boli časy, kedy boli mojimi najobľúbenejšími topánkami „kopytá“- vysoký podpätok, hrubá platforma, jednoducho život na vysokej (a veľkej) nohe. Našťastie som veľmi rýchlo pochopila, že tadiaľ cesta nevedie a takéto skvosty vytiahnem už len príležitostne. Omnoho radšej mám klasické lodičky do špičky, s jemným, no pokojne aj vysokým podpätkom. Topánky, v ktorých dokážem stáť a chodiť po celý deň, fungovať od rána až do večera, pretancovať noc a ráno vstať svieža bez jediného otlačeného miesta na nohe. Nájsť tú správnu lodičku je však hotová veda! Viem o tom svoje, mám ich tu doma v Bratislave 24 párov (a nechcem skúmať, koľko je ešte schovaných a zabudnutých v krabiciach vo Svite…) a minimálne tri páry sú také, že by som ich najradšej vyhodila von oknom, také sú tvrdé! To som však pri ich kupovaní ešte nevedela, pretože 5 minútová prechádzka po obchode je niečo iné, než 5 hodinová po mesta, všakže. Možno sa pýtate, prečo ich teda niekomu nedarujem alebo rovno nevyhodím. No tak sa to spýtajte ešte raz a ja Vám poviem jediné- som milovník topánok a citové väzby sú silnejšie než bolesť, ktorú musím sem-tam pretrpieť. 😀 (Ak môj blog čítate po prvýkrát, nemajte strach a čítajte to s nadhľadom. :)) Tieto modré sú však jedna veľká paráda! Dá sa v nich robiť naozaj čokoľvek, dokonca aj utekať (no nezabúdajte, za chlapom a za autobusom sa nikdy neuteká) a podľa mňa veľmi pekne predĺžia a zoštíhlia nohy. Odkedy môžem byť súčasťou Nákupných Maniačok a videla som šatníky rôznych žien, začínam si pomaly robiť obraz o ako-takom základe slovenských šatníkov. A tak som si dala za úlohu vždy Vám niečo povedať o tom, čo by ste v šatníku určite mali mať. Totiž, nechcem Vám kázať alebo určovať, no jednoducho obyčajné jednoduché lodičky bez aplikácie, platformy a v (najlepšie) jednej farbe sú MUST HAVE! TOTO pristane naozaj len málokomu, no aj napriek tomu ich mala zatiaľ každá súťažiaca, s ktorou som bola, vo svojej skrini na topánky a v podstate ako obľúbený elegantný kúsok. Nie, nie sú elegantné. Nie, nemali by byť Vaše obľúbené. Ženy, dievčatá, dámy, ste také krásne, ale tieto topánky vedia celý Váš outfit úplne „dogabať“. Skúste to radšej s jednoduchou lodičkou, ktorá je elegantná a „classsy“.

A aké sú ideálne lodičky podľa mňa? Nesmú sa Vám vyzúvať a nemali by odstávať. Prsty v prednej časti by ste nemali mať príliš stlačené a celkovo, topánka musí byť príjemná už pri obutí. Ak je príliš tvrdá, budú Vás v nich bolieť nohy. Podpätok je ideálny v strednej výške, záleží to však od toho, aký sklon je pre Vašu nohu ideál. Mňa v nízkom podpätku (cca. 4cm) bolia vždy priehlavky, preto mám radšej vyššie. Rovnako sa v nich dá omnoho stabilnejšie pohybovať.

Len toľko som dnes o móde chcela. Ak hľadáte inšpiráciu na bežný „casual“ outfit s lodičkami, možno sa inšpirujete aj mojím dnešným. Džínsy, blúzka, jednoduchý kabát a výraznejší náhrdelník, ktorý vyplní prázdno v oblasti krku. Ja sa utekám nachystať na dnešný (konečne!!!) voľný deň a veľmi sa teším na víkend! Čaká Vás niečo zaujímavé? My máme rodinnú oslavu a po dlhej dobe sa opäť všetci zo strany maminy stretneme, tak sa naozaj teším.

Majte pekný víkend, ozvem sa čoskoro!

IMG_7468 IMG_7416 IMG_7471 IMG_7459 IMG_7392 IMG_7425 IMG_7403 IMG_7462 IMG_7432 IMG_7397

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Lodičky: Rela.sk (Baldowski), Džínsy: Justplay, Top: Second-hand, Náhrdelník: Addict, Kabát: Justplay, Kabelka: Primark (stará kolekcia), Okuliare: letnyhit.sk,

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.