moje telo, moje rozhodnutia.

untitled-1-4

Téma „Maj sa rada“, prípadne, „Čo mám/nemám na svojom tele rada“ je niečo, čo by som mohla rozoberať donekonečna. Nie preto, lebo si potrebujem zvyšovať sebavedomie, ani preto, že sa chcem ukazovať, chváliť alebo ľutovať. Je to jednoducho súčasť každej z nás. Každá s niečím bojujeme, niečo sa nám nepáči, za niečo sa hanbíme, na niečo sme hrdé. Bojujeme s vlastným sebavedomím. Sú tu jednoducho medzery- veľké smutné diery, ktoré nás presviedčajú o tom, že nie sme dosť dobré, že nie sme hodné toho, čo máme a že si nezaslúžime, aby nás mal niekto rád, obdivoval či miloval, ak máme kilo navyše, trčiace rebro či strie na zadku. Zdravé sebavedomie je našou najväčšou ženskou zbraňou, no predsa ho my ženy vieme tak ľahko stratiť. Stačí malá pochybnosť, hlúpa mužská (či ženská) narážka či ručička na váhe. Získava sa ťažko, no šmahom ruky dokáže byť preč. (Skoro ako peniaze…:/ :D)

Otvorím časopis a s istotou viem, že ešte predtým, než ho celý prelistujem, budem jeden článok o tom, ako schudnúť, ktorá diéta je účinná a koľko brokolice denne musím zjesť, aby som bola v pohode. Hnevá ma už len pohľad na titulok, no aj napriek tomu si to zo zvedavosti prečítam. A potom začnem premýšľať o tom, čo robím zle. Napokon som nahnevaná, no nie na novinársky prejav, nie na redaktorku, ani na časopis, ale na seba! Pretože som to čítala a ešte samej sebe dovolila, aby som sa nad tým vôbec pozastavovala. Ako je možné, že sa tak veľmi zamýšľame nad tým, aké štíhle sú naše telá či aký veľký zadok máme? Doba, trendy? Asi áno.

Ja len, že nemáme čo iné na robote, než sa stále niečím takýmto trápiť? Áno, všetci máme chyby. Aj ja, aj vy. Počuli ste však už niekedy svoju kamarátku, maminu či dokonca seba, sťažovať sa na to, že nevie rozprávať viacerými jazykmi, že nečíta dostatok kníh alebo nevie spracovať lístkové cesto? Ok, možno z času na čas áno, ale väčšinou je to aj tak o tom, na akých miestach pribrala, že včera veľa jedla a dnes bude len o čistej vode. Potom o vlasoch, veľkých nosoch a úzkych perách. Celkom únavné, čo poviete? Tiež som obeťou. Tiež mám dni, kedy rozmýšľam, že od zajtra: a.) nebudem jesť, b.) pôjdem do posilky minimálne 3x za deň, c.) začnem šetriť na plastiku. Všetko smiešne riešenia, ktoré sa úplne vylučujú s tým, v čo verím a čoho sa chcem držať- veriť v samú seba a cítiť sa dobre vo vlastnom tele. Strata času a energie, ktoré sú, len tak mimochodom, nesmierne dôležité a vzácne! A viete, čo je na tom najhoršie? Že sa snažím stravovať pomerne zdravo, často cvičím a mám svaly na miestach, kde iné ženy ani nevedia, že nejaký sval môže byť. A predsa sa čas od času trápim, aj keď som zdravá a mám veľa energie…

Čo som tým však chcela povedať, pozrite sa do zrkadla a vnímajte tú krásnu ženu, ktorá stojí pred vami. Tú ženu, ktorú netrápi, aký tvar majú jej prsia alebo akú veľkú medzeru má či nemá medzi stehnami. Pretože máte dve nohy, dve ruky a srdce, ktoré tlčie. To, aký majú tvar, dĺžku či hrúbku, Vám môže byť ukradnuté. Ak sa budete cítiť dobre Vy, rovnako komfortne sa budú cítiť aj ľudia, ktorí Vás obklopujú. Mňa napríklad dlho trápili moje výrazné ruky- triceps, biceps, potom široký chrbát a svalnaté stehná. No cvičím a viem, že pokiaľ ma to bude takto baviť aj naďalej, iné nebudú. A v podstate na ne môžem byť hrdá. Takže som sa s nimi zmierila a teraz môžem povedať vždy len jedno: Neretušovať!

A čo sa týka sebavedomia, v mnohom nám dokáže pomôcť aj oblečenie či spodné prádlo. Ja sa cítim najsexy v obyčajnom bielom tričku a CK nohavičkách. Uznávam, sú mainstream, ale kto ich má, mi dá určite za pravdu, že sú maximálne pohodlné! Ak by to už malo byť niečo viac a nositeľné aj bežne, určite u mňa vyhráva BODY! Keď ho mám na sebe, niekedy by som už nemusela mať oblečené vôbec nič! A fascinuje ma, ako rôzne sa dá tento kúsok spracovať, zladiť a nosiť. Mám ich doma vo viacerých farbách, s dlhým či krátkym rukávom, čipkované, bavlnené, push-up, no zistila som, že obyčajné biele mi v šatníku chýba. Objavila som toto biele od Triumph s jemným prešívaním. Páči sa mi, ak nie je úplne obyčajné, no z hľadiska praktickosti sa mi zdá vhodnejšia úplne jednoduchá voľba. Máte nejaký tip, kde by som našla pekné biele body?

 

untitled-1-2 untitled-1-6 untitled-1-9 untitled-2 untitled-6

 

Love, peace and life Ivanka

Foto: Pavol Gemeiner

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.