.home office & zákulisie Freywille

0 Flares 0 Flares ×

1

Home Office

Keď som bola mladšia, snívala som o tom, ako budem v budúcnosti pánom svojho času. Ako budem robiť to, čo ma baví a zarábať v čase, v akom mi to vyhovuje. Asi som ani nemala presnú predstavu, aká práca by to mala vlastne byť, no bola som si istá, že to bude super. Nuž, dnes už viem, že predstava sa časti líši od skutočnosti a home office až taký super nie je. Teda, má svoje veľké nezameniteľné čaro, ale ako každá iná práca na inom mieste, má aj svoje zápory. Síce ešte študujem, aby som dokázala v dnešnom drahom svete fungovať, musím logicky aj pracovať. (Nie, nemám sponzora a neplatia mi všetko rodičia, ako si rady niektoré „pichnete“.)

Popri škole zarábam a „makám“. Väčšinu práce riešim z domu, resp. na cestách, čím mám ako-takú voľnosť. Môžem cestovať, môžem ísť s kamarátkou na kávu bez toho, aby som sa musela niekomu prispôsobovať, môžem ísť doobedu cvičiť. Môžem si to odložiť na ráno, pretože mám ešte čas, prípadne si to nechať na pondelok, veď vstanem skôr a ráno do dokončím…Alebo ísť večer von a ráno si nemusieť nastaviť budík, pretože som všetko stihla dnes a zajtra budem mať voľno!

Práca z domu si však vyžaduje veľkú dávku sebadisciplíny. Na jednej strane poskytuje veľa priestoru na sebarealizáciu, na strane druhej je mierne chaotická. Prichádza vo „vlnách“, niekedy je jej extrémne veľa a stane sa, že sedím za počítačom od siedmej do dvanástej v pyžame, s vlasmi na každú stranu, bez kávy a s improvizovanými raňajkami. Zabúdam/nestíham jesť, pretože chcem spraviť ešte toto, tamto a to a deň v diári musím mať nalinkovaný do poslednej minúty. Baví ma to, to veru áno, a nemenila by som za nič na svete. Práca z domu však určite nie je taká, ako si ju niektorí predstavujú. 😉 Kaderník, kozmetika, manikúra, pedikúra, nákupy a kávička? To áno, ale v žiadnom prípade nie naraz a niekedy dokonca ani nie v jednom mesiaci. : )

Pohľad do zákulisia tvorby Freywille šperkov (Behind The Scene)

Dnes mám pre Vás niečo špeciálne. Pozývam Vás do zákulisia tvorby šperkov Freywille! Ja som sa s nimi zblízka zoznámila vo februári, kedy  sa mi tieto originálne, nápadité, kreatívne, farebné šperky plné života a úcty k umeniu dostali po prvýkrát do rúk. Predtým som ich chodila na Panskú ulicu v Bratislave len obdivovať spoza výkladu, pretože som si myslela, že k takým šperkom sa nikdy nebudem mať možnosť dostať. Pravda je taká, že tieto šperky si možno nekúpite každý deň, cenovo sa pohybujú trošku vyššie, no je to láska na celý život. O to väčšiu radosť Vám spravia, keď si ich navlečiete po prvýkrát na ruku, prst či do ucha alebo prevesíte cez krk. Freywille je spojenie krásy, elegancie a zároveň hravosti. Hráte sa s farbami, hráte sa so vzormi a hráte sa so svojou osobnosťou. Kombinujete, vyberáte, zbierate a do budúcna odovzdávate krásny odkaz svojej dcére!

O Freywille

Značka Freywille začala svoju cestu v roku 1951, len pár kilometrov od Bratislavy, v jednom z najkrajších miest v Európe, vo Viedni. V rovnakej budove sídli ešte aj dnes, kde vyrába od roku 1981 ručne spracované šperky technikou smaltovania, ktorá si vyžaduje až viac než 100 krokov ručnej práce. Poznávacím znamením značky je okrídlená sfinga, ktorá je spojením sily leva, slobody orla a schopností človeka. Staroveký symbol sily a trvalý sen ľudstva je pre Freywille symbolom kreativity, nezlomnosti a vášne. Príprava novej kolekcie trvá niekedy až dva roky, nakoľko si vo Freywille dávajú záležať nielen na tom, aby šperk vyzeral dobre, ale aby niesol aj určité posolstvo. Sú prepracované do posledného detailu, pracujú na ňom dizajnéri, zlatníci a špecialisti na techniku smaltovania, výrobe predchádzajú hodiny práce a historického výskumu, len aby bola kolekcia tak veľmi dokonalá, ako je to najviac možné!

Momentálne má Freywille na trhu 12 kolekcií, ktoré si držia svoju pozíciu, najnovšou je kolekcia PHAROH. Kolekcie sú inšpirované obrazmi veľkých umelcov, ako napríklad Alphonse Mucha, Claude Monet alebo Gustav Klimt, či krajinami a kultúrou, Rusko alebo Afrika. Niektoré kolekcie sú pokryté 18K zlatom v kombinácii s diamantmi.

tvorba_2

nanaseni_zlata

obruby

vypalovani_1

Kolekcia Magic Sphinx

„Okrídlená sfinga je ženské mýtické zviera a staroveký symbol sily stelesňujúca trvalý sen ľudstva: spája v sebe silu a eleganciu leva, so slobodou orla a intelektuálnymi schopnostami človeka. Pretože je symbolom kreativity a moci ju uskutočniť, bola vybraná ako FREYWILLE logo, a zároveň aj ako predmet kolekcie, ktorú predstavujeme v mnohých nádherných farbách. Pri kolekcii Magic Sphinx , kládli FREYWILLE umelci dôraz na krídla, ktoré symbolizujú podstatu kreativity a umenia: vývoj, a následne tok myšlienok.“ 

Práve túto kolekciu som si zvolila ako súčasť najnovšieho outfitu, ktorý sa stal v poslednej dobe mojím obľúbeným. Široké voľné nohavice, ktoré poskytujú v horúcich dňoch voľnosť a množstvo vzduchu, v kombinácii s „pyžamovým“ topom a vyššími výraznými platformami. Práve táto „pyžamová“ móda je pre mňa túto sezónu favoritom a väčšinu času ma stretnete v takýchto či podobných kúskoch, ktoré majú síce jemný nádych domáceho oblečenia, no cítim sa v nich o to príjemnejšie! Kolekcia Magic Sphinx v ružových a modrých tónoch mi k môjmu obľúbenému kombu zapadla úplne dokonale. Musím sa priznať, že mi to napokon pripomínalo taký „gypsy inspired look“ a chvíľu som si nebola istá, či to chcem práve tak, napokon som z toho bola nadšená a cítila sa ako ryba vo vode.

IMG_0263z IMG_0199z 3 IMG_0278z IMG_0228z IMG_0194z 2

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Planet Paris, Nohavice: Second-hand, Top: Bershka, Šperky & Šatka: Freywille, kolekcia Magic Sphinx

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.