.biela elegancia & Sylvie Majerová

0 Flares 0 Flares ×

sll-nt-sm

Pôvodne som v poslednom outfitovom článku avizovala, že sa môžete najbližšie tešiť na príspevok zo Švédska. To, čo máte možnosť vidieť, evidentne v chladnom Švédsku nie je, všakže. Nebojte sa však, onedlho bude aj ten! Fotky už pripravujem, článok sa mi črtá v hlave. Dnes by som Vám rada ukázala posledné fotky z Viedne, ktoré sme s fotografkou Natálkou Jakubcovou počas septembra nafotili. Pôvodne sa zdalo, že babie leto sa zdrží dlhšie, než len tri dni a tešila som sa, ako doplním príjemné teplé počasie týmito fotkami.

Bohužiaľ je však čím ďalej tým chladnejšie, takže Vás radšej „zahrejem“ slnečnými fotkami skôr, než opäť napadne sneh. Aby ste si nemysleli, že nosím oblečenie, ktoré na blogu vidíte, iba na fotenia (čo sa môže z článku sem-tam zdať), do Viedne som cestovala s outfmi, ktoré som už mala predtým (či potom) oblečené, len sme ich nestihli zachytiť. (:

Sylvie Majerová

Šperky, ktoré dnes v outfite hrajú hlavnú úlohu, sú z dielne umeleckej šperkárky Sylvie Majerovej. Síce má táto veľmi sympatická, usmievavá a príjemná „šikulka“ pôvodne vyštudovanú záhradnú architektúru, rozhodla sa vydať trošku iným smerom a zároveň si tak splniť svoj sen. A dobre urobila! Jej strieborné šperky či kombinácia striebra & drahých kameňov sú veľmi elegantné a ženské. Na prvý pohľad pôsobia pomerne nenápadne (v mojich očiach teda aspoň kolekcia HARMONY, ktorú dnes nosím ja), no dokonale podtrhnú akýkoľvek styling.

Sylvie na svojej stránke inšpiratívne píše: „Mám ráda chvíle, kdy šperky ožívají  na ženách a zdůrazní jejich krásu a výjimečnost.“ Rovnako to mám aj ja a verte mi, akýkoľvek umelecký šperk nebude nikdy vyzerať na dvoch ženách rovnako! Práve to ma fascinuje, ako dokáže osobnosť človeka podtrhnúť eleganciu originálneho šperku a vniesť mu neopakovateľný šmrnc. Tvorba Sylvie na mňa pôsobí veľmi celistvo a komplexne a viem si ju predstaviť najmä na ženách, ktoré vedia, čo chcú. Nie sú to už infantilné prekombinované „čačky“, ale kolekcie pre zrelé ženy s vkusom a vlastným názorom. Rozhodla som sa Vám ich odprezentovať najmä z dôvodu, že presne tak vidím Vás, moje čitateľky! Šperky, ktoré Sylvie tvorí, sú vhodné ako na slávnostné udalosti, tak aj na bežné nosenie, no viac sa prikláňam k tým „špeci“ dňom, ktoré si chce človek zapamätať a túži počas nich vyzerať dobre.

Aby to nevyznelo tak, že sú určené len pre strednú vekovú kategóriu, keďže práve tak sa dnes vníma pojem „zrelá žena“, dovolím si upresniť, že pre mňa je zrelou ženou ktokoľvek, kto vie, čo od života očakáva a dokáže si s ním poradiť. Sylvie predáva šperky aj na Slovenku, cez stránku Sashe. Videli sme sa aj osobne, keď mal Sashe market v Starej Tržnici a je to veľmi milá pani! ❤

Outfit

Neviem, či som ladila šperky k outfitu alebo skôr outfit k šperkom, no isté je, že jeden do druhého perfektne zapadli. Tieto široké biele nohavice nosím už druhý rok a patria k mojim najobľúbenejším širokým nohaviciam, ktoré vlastním. Sú z minuloročnej jarnej kolekcie F&F a na chladnejšie leto či teplú jeseň sú ako stvorené. Takmer vždy ich nosím spolu s podpätkami- prvým dôvodom je určite ich dĺžka a tým druhým, bez pochýb, efekt, ktorý sa tak vytvorí. Predĺži sa postava a krok dostane omnoho lepší šmrnc. Skrátený top z rovnakého materiálu a dlhý ľahký kardigán dodávajú mierne „pyžamový“ vzhľad, no už určite viete, že práve ten mi túto sezónu ulahodil. Outfit som doplnila neutrálnou kabelkou a výrazným rúžom.

Ozaj, máte doma nové číslo časopisu EMMA? Spolu s Rebekou z blogu Fresshion sme si „ukradli“ jednu dvojstránku, tak mi dajte vedieť, ako sa Vám to páči. (: Prajem Vám pekný (takmer) víkend!

 

img_2858 sll-nt-sm2 sll-nt-sm4 img_2926 sll-nt-sm5 sll-nt-sm3 img_2947

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: ZARA (stará kolekcia), Nohavice: F&F (stará kolekcia), Top: Forever 21, Kabelka: PURE // Sashe.sk, Kardigán: Shein (link na produkt), Šperky: Sylvie Majerová, Okuliare: Addict.sk

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.