.dovolenkový outfit & Petra Toth

2

 Rande

S Petrom budem onedlho vo vzťahu 3 roky. Nie je to až taká dlhá doba, keď si človek vezme, ako dlho sú v manželstve  naši rodičia či starí rodičia. No napriek tomu sa mi zdá, že sa poznáme večnosť. Trávime spolu veľa času a neviem si už asi ani predstaviť, že by sme si počas dní, kedy sme od seba ďalej a nevidíme sa, aspoň raz nezavolali.

Čím dlhšie sme spolu, tým viac naberá život „na obrátkach“ a riešime starosti bežných dní. Už dávno to nie sú ružové okuliare, romantické prechádzky a rande v kine. Ani si celkom nepamätám, kedy táto fáza vzťahu skončila, no pravdepodobne len plynule prešla do niečoho hlbšieho. Do fázy, kedy obaja cítime, na čo máme v daný deň či večer chuť. Do fázy, kedy vieme obaja u toho druhého odhadnúť, či je večer ležania na sedačke pri seriáloch s vínom na stolíku, zmrzlinou v ruke a pyžame, alebo skôr čas „nahodiť“ sa a nejaký ten drink v bare.

To sa nám však stáva čoraz menej. Teda, von chodíme pomerne často, no fungujeme skôr v tom „seniorskom“ režime, kedy sa už o desiatej vrátime vždy domov, unavení a vyčerpaní z celého dňa a šťastní, že si môžeme obuť papuče. Vo väčšine prípadov ide o improvizované akcie, kedy dostaneme na niečo chuť a už sedím v prvých šatách, ktoré mi padli do rúk, v aute, pripravená zjesť tú najväčšiu pizzu sveta.

Včera & dnes

Keď som bola mladšia a šli sme s kamarátkami „von“ (cháp disco či cocktail bar), vždy som dbala o to, aby som bola perfektne nahodená, zladená, chic a (podľa možností) príťažlivá. Dnes sa na tom celkom smejem, keďže som mala vtedy 17 či 18 rokov a to, ako sa „snažím“, by ste videli aj so zavretými očami. Samozrejme, nebola som ten super-duper „hoážny“ typ (ako by povedal Peťko) s príčeskami vo vlasoch, nechtami dlhšími ako prsty a našpúlenou pusou, skôr „exot“ v tutu sukni a mačacími ušami na hlave, no na okolie to fungovalo asi rovnako. Aj napriek tomu, že som bola príliš mladá, príliš hanblivá a chcela som skôr tancovať, než sa baviť so ženatými chlapmi, ktorí si prišli pohladkať ego dievčatami, ktoré im to uverili.

To by bolo však na iný blog, ku ktorému sa možno niekedy dostaneme, dnes som chcela o tom, ako sa človek dokáže zmeniť, keď má pri sebe osobu, ktorej môže veriť. V začiatkoch nášho vzťahu sme chodili von, ja ešte stále nahodená na „exota“ a Peter so zdvihnutým obočím, či si nemôžem obliecť niečo normálnejšie, lebo zase po nás budú všetci pozerať. Viete, ja som taká, že si poviem: No nech!, no Petra to evidentne rozhadzovalo, takže som postupom času „ubrala“. Také veci dnes už riešim omnoho menej.

Síce sa dnes ešte stále ľudia otáčajú, hovorím mu, že to je preto, aký je svalnatý fešák.  Stále chcem byť pre neho príťažlivá a krásna, no čo z toho, keď jemu sa (vraj) najviac páčim s „hovienkom“ na hlave (známy tiež ako drdol), v okuliaroch bez make-upu a domácom oblečení?  Najmä, ja sa chcem cítiť príťažlivá a krásna, preto si celkom vychutnávam „špeciálne“ príležitosti, kedy si niekam vyrazíme!

Biograd na Moru

Presne tak, ako sme si vyšli na dovolenke do mesta Biograd, ktoré bolo od nášho domu vzdialené len niekoľko kilometrov a rýchlu cestu trajektom priamo do centra. V Zadare som už síce bola niekoľkokrát, no ďalej sme sa nikdy nedostali, takže som bola veľmi rada, že sme teraz videli aj toto čarovné mesto. Centrum bolo síce pomerne maličké, no veľmi pestré a živé. Úzke uličky, farebné terasy a množstvo reštaurácií, z ktorých si človek dokázal bez problémov vybrať. Neviem síce, aká je tam dovolenka, no som si istá, že určite stojí za to. Napokon, celé Chorvátsko je rozprávkové a ja sa tam cítim ako doma.

Dovolenkový outfit na rande

Keď mi prišiel tento overal, vedela som, že si zaslúži nejakú špeciálnu udalosť! Resp. udalosť, kedy budem čerstvo opálená, usmiata a spokojná, takže dovolenka a jemné „rande“ bola jasná voľba. Zamilovala som si ho na prvý pohľad a „prvé oblečenie“. Bol k nemu ešte taký zelený opasok, no ten som hneď schovala, keďže vyzeral ako šnúrka na záves, no takto sám o sebe je ten overal dokonalý! Má nádhernú jemnú farbu, pohodlný strih a pôsobí slávnostnejším dojmom, takže je vhodný aj na letnú párty či oslavu. Niekomu by mohol prekážať hlbší výstrih, no pre moje prsia je ako stvorený  a aj keď nemám podprsenku, všetko pekne drží tak, ako má. Tentokrát som ho doplnila klasickými sandálkami v podobnej farbe a šperkami, ktoré sú môjmu srdcu veľmi blízke. Najmä náušnice od Petry Toth, ktoré sú aj napriek svojej veľkosti ľahučké a dobre sa nosia trebárs aj celý deň.

_DSC1681 3 7 _DSC1785 6 4

Processed with VSCO with b1 preset

8 1 _DSC1747 (2) _DSC1787 5

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Sandálky: Kitten (Office Shoes), Overal: Shein (kúpiš priamo tu), Kabelka: F&F, Náušnice: Petra Toth, Okuliare: Reserved, Prstienky: Primark

Make-up: Matný rúž na pery- Sleek Matte Me

Líčka: Gosh Sun Powder, Mary Kay Glowing Finish

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.