.čriepky & červené na bielom

0 Flares 0 Flares ×

Na internete či sociálnej sieti vraj vyzerá všetko lepšie, než je v skutočnosti. Dievčatá či ženy sú krajšie, telá vyšportovanejšie, jedlá farebnejšie, lásky intenzívnejšie, životy šťastnejšie…

Akosi sa s týmto tvrdením neviem stotožniť. Niežeby som bola naivná a verila všetkému, čo na internete vidím, to určite nie. Podľa mňa sú však ľudia „z internetu“ rovnakí, ako my všetci. Každý je raz smutný, inokedy šťastný, zaneprázdnený či občasne pohodlný. Máme dni, kedy sa cítime dobre, potom zase také, kedy vstaneme ľavou nohou. Nikto z nás však nemá potrebu zdieľať so širokým okolím to, čo ho trápi. Ľudia sú rôzni – svoje trápenia si riešime vo svojom vnútri, píšeme si ich do denníkov alebo sa o nich rozprávame s najbližšími. Sú to poväčšine veľmi citlivé záležitosti, ktoré nepotrebujeme šíriť do sveta. S tým pekným a príjemným sa však radi podelíme, či povedzme, pochválime.

Ani vám nebudem písať, koľko dní v mesiaci či týždni mám „deň blbec“. Nič mi nevychádza, nestíham, necítim sa dobre, nevyzerám dobre. Potom sú však dni, kedy som nesmierne šťastná a spokojná, čo na mne aj vidieť. No neznamená, že počas dní, kedy sa cítim „blbě“, nemám šťastný život alebo že nie som milovaná. Niekedy si človeka na druhej strane zidealizujeme a predstavujeme si ho takého, akého by sme ho chceli mať. Ale nemyslím si, že je to chyba „odosielateľa“. Pri čítaní blogov, pozeraní Instagramových fotiek či Pinterestovej inšpirácie je to skôr o tom, ako online svet vnímame. Či si dokážeme od tejto virtuálnej (ne)reality udržať odstup a pozerať sa na všetko, čo tu vidíme, s nadhľadom.

Čriepky

Podľa mňa je reálny svet ešte krajší než ten, čo vidíme na obrazovkách. Jasné, nie všetky mestá sú farebné ako na fotke, nie každá pleť je dokonalá ako z Photoshopu, nie všetky nohy sú bez strií a lásky bez hádok. No práve tie nedokonalosti a „up & downs“ ho robia krásnym. Zároveň nám „online“ môže slúžiť ako inšpirácia. Môžme svet začať vnímať z iných uhlov, navštíviť nové miesta, ktoré by sme inak nepoznali, vyskúšať športy, ktorých sme sa báli, experimentovať v móde či s make-upom. Viac si vážiť, viac milovať a pochopiť, že každý z nás je len človek z mäsa a kostí.

Síce sa od vás nestretávam často so spätnou väzbou, ktorá by ma zaskočila, jednu správu si predsa len pamätám. Bolo to už dávnejšie, ale vždy, keď si na to spomeniem, musím sa pousmiať. Raz mi jedna slečna napísala, že ma stretla na ulici a vôbec som sa neusmievala. Najskôr ma to prekvapilo, pretože zo všetkého, čo z fotiek nevyčítate (napríklad moju dvojitú bradu, že áno), si všimla práve to, že sa pri chôdzi po ulici neusmievam ako na fotkách, ktoré tu vidíte…

Aby vás to teda niekedy nezaskočilo – pri chôdzi sa neusmievam. Obzvlášť, keď kráčam sama, čo je počas týždňa pomerne často. Väčšinou rozmýšľam, čo musím v najbližších hodinách urobiť a dávam pozor, aby som sa nepotkla o vlastné nohy, keďže chodím rýchlo a niekedy sa vrchná a spodná časť tela nestíhajú zladiť. Chodím po ulici aj nenalíčená, strapatá, v teplákoch. Z posilňovne väčšinou červená a spotená, k smetným košom v šľapkách, Peťovej mikine a pyžame a ráno v električke čiastočne zaspatá. Keď rozmýšľam, trochu sa mračím. Počúvam s mierne otvorenou pusou a z viacerých uhlov mám tvár ešte širšiu než na fotkách (čo už..). Niekedy som veľmi náladová a občas sa stane, že na niekoho „vybehnem“. Ale snažím sa dávať si na to pozor.

Nedajte sa obalamutiť virtuálnym svetom, zároveň však o ľuďoch nepochybujte. Takmer všetci sa snažíme robiť veci najlepšie, ako vieme a platí to ako online, tak aj offline. Užívajte si obe tieto verzie a snažte sa z nich zobrať to, čo vás posunie vpred a spraví vás šťastnými.

červené na bielom

Červená a ružová sú moje farby. To však už asi viete, keďže som vám to neraz spomínala a v outfitoch sa opakujú azda najčastejšie. Dnes to však s tou červenou veru myslím vážne! Dokonca som sa zladila aj so schodiskom v pozadí. Teda, nebolo to cieľom, ale padli nám pri fotení vhod. Najväčšie srdcovky v mojom šatníku pochádzajú zo sekáčov alebo z finálnych výpredajov. Toto červené sako som našla pár rokov dozadu v outlete v Mangu za 15€. Odvtedy ho nosím vždy, keď je vhodné počasie a veľmi ma baví kombinovať ho v rôznych štýloch!

Dnes sú to „mom fit“ džínsy, prúžkované tričko a (opäť raz) baretka. K tomu klasický béžový trenčkot, lesklé červené „kotničky“ a môže sa ísť do sveta! V deň, kedy som mala outfit na sebe, však bolo veľmi príjemne, takže trenčkot bol len na efekt, respektíve pre prípad potreby. Mimochodom, nebojte sa farieb. Vonku je krásne počasie, tak si to užívajte aj v móde. Skúste túto sezónu opustiť komfortnú zónu a oblečte si niečo, v čom vás okolie bežne nestretáva.

Pre dnešok odo mňa všetko, prajem vám krásny a úspešný štart do nového týždňa!

Foto: Peter Antal

Topánky: Reserved, Džínsy: Forever 21, Opasok: F&F, Tričko: Forever 21, Sako: Mango, Kabát: Second-hand // H&M, Kabelka: Forever 21, Baretka: suvenír z Paríža, Ponožky: Walker’s Premium, Okuliare: Prada // Eyerim, Hodinky: Daniel Wellington

Love, peace and fashion

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Tak na mě působí červená saka že vsech stran – a z tvých fotek je vídám nejčastěji ? – že jsem se taky konečně rozhodla jedno pořídit ? a mám i pruhované tričko, takže když teď vidím, jak to dohromady skvěle ladí, můj další outfit je jasná volba ?