Baby Blue & Pink. Florida.

0 Flares 0 Flares ×

_DSC1507-horz

 

Pekný stred týždňa prajem!

Keď človek býva v blízkosti mora, je to sen! Minimálne pre mňa. Vždy, keď sme chodili do Chorvátska, predstavovala som si, aké skvelé by bolo bývať v meste či dedine s prístupom k moru, po škole či práci zložiť veci, obliecť sa do plaviek a hodiť sa na pár chvíľ do vĺn. Ponoriť hlavu, prepláchnuť myseľ, počuť len šum mora a niekde v diaľke trúbenie lodí. Tiež som si predstavovala, aký život by bol asi v Cali! Po škole schmatnúť plavky, uterák a volejbalovú loptu, na pol ceste na pláž sa stretnúť s kamoškami a blázniť sa pri vode a na plážovom ihrisku! Nemusieť platiť drahé vstupné do bazénov (samozrejme, je veľa kúpalísk, kde nezaplatíte nejako extra veľa peňazí, no ak by som chcela ísť u nás po škole do Aquacity v Poprade, musela by som byť pekne v „keši“), užívať si slnko a nabíjať sa energiou peknými a príjemnými vecami. A teraz sme tu! Na Floride, Key Weste, na ostrove v najjužnejšom cípe USA, v krajine obklopenej oceánom a (poväčšine) zaliatej slnkom. Po práci sa hodím do bazéna, podvečer sa prejdem po mäkkučkom piesku, voda mi olizuje nohy. Keď zapadá slnko, voda mení farbu, obloha hrá stovkou farieb. Vo vzduchu cítiť ryby a morské riasy. Je to tu krásne a vedela by som si predstaviť takýto život. No aj napriek tomu…

Slovensko milujem. Ešte výraznejšie som si to uvedomila tu v Amerike, pretože už nie som na „dovolenke“, neváľam šunky a nik ma neobsluhuje, ale aktívne tu dva mesiace žijem, varím, periem, nakupujem, pracujem, oddychujem…Plne si tu uvedomujem, koľko čo stojí, ako dlho človek na to musí robiť, aby si to mohol kúpiť, vidím, akým spôsobom ľudia žijú, komunikujú, aké problémy majú, koľko platia za vodu, byt, elektrinu, ako sa starajú o seba a okolie. Vnímam systém, vnímam vplyv politiky, médií, cirkvi. Všetko má svoje plusy a mínusy a inak to nie je ani tu! Ak by mi teraz niekto povedal, že „Amerika je sen“, tak sa len usmejem. Lebo už viem, ako to tu chodí. Je tu veľa vecí, ktoré sa mi tu páčia a bolo by super, ak by sme ich tak mali aj na Slovensku, no aj veľa problémov/nevýhod, ktoré, vďaka Bohu, našu krajinu ešte obchádzajú. Som rada, že pochádzam odtiaľ, odkiaľ pochádzam a som hrdá, že môžem povedať: I am from Slovakia! Že keď raz budem matkou, môžem ostať doma s dieťaťom tri roky, že keď si zlomím ruku, v nemocnici mi ju vyliečia bez toho, aby som si za to musela zaplatiť tisíce, že keď sa pozriem z okna, vidím krásnu prírodu, že keď idem po ulici, počujem viac-menej spisovný jazyk (a nie španielčinu a čínštinu, pričom som v USA a keď chcem rozprávať anglicky, ľudia, čo tu žijú, mi nerozumejú, lebo anglicky nevedia!), že si napustím vodu do pohára z vodovodu a môžem sa jej bez výčitiek a strachu napiť… Je toho tak strašne veľa, čo si doma budem omnoho viac vážiť, keď sa vrátim! (Aj by som Vám  o tom napísala, no chcem ísť na pláž 😀 a to rozprávanie/písanie by bolo tak na dve hodiny.)

Teším sa na všetko, čo nás ešte čaká. Dúfam, že v budúcnosti budem môcť žiť aj niekde inde, než na Slovensku, no už teraz viem, že sa na Slovensko vždy vrátim! Lebo je dôležité, aby sme tak krásnu krajinu nenechali upadnúť. Je dôležité, aby sme si vážili to všetko krásne, čo máme a snažili sa zlepšiť to, čo sa nám nepáči. Aby sme sa o ňu starali a robili ju ešte krajšou, než je.

Outfit je od mora, v modro-ružovej kombinácii a s výstrihom po pupok. (: Šaty som si objednala tu v Ameriky a som z nich nadšená! Majú nádhernú farbu a krásnu sukňu. Je pravda, že u nás si ich nebudem môcť nosiť takto na divoko a radšej do prednej časti našijem čipku, aby niekoho pri pohľade na mňa neprevrátilo, no tu mi to vôbec nevadí. Keďže nemám ani poriadne prsia, nemá mi z nich čo vykúkať, tak sa mi nosia pohodlne. Mám pod nimi nalepovaciu podprsenku U-čkového tvaru, ktorú nevidieť, takže aj keby mi niečo vykuknúť chcelo, je to oukej. (: Na ulici mi ich dokonca aj pár neznámych ľudí pochválilo a jedna pani sa vyjadrila, že by sa v nich pokojne i vydávala. (Tak to už by som ale musela byť riadny expert, ak by som v nich šla na vlastnú svadbu. :D)

To je odo mňa pre dnešok všetko, majte sa pekne!

_DSC1547-horz _DSC1595-horz _DSC1549-horz _DSC1563-horz _DSC1559-horz _DSC1622

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Šaty: kupuj tu, Topánky: Kitten, Kabelka: F&F, Náušnice: Darček od priateľa, Okuliare: H&M

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.