Pink Dress. Miami.

0 Flares 0 Flares ×

_DSC2380-horz

Pozdravujem zo slnečného Miami!

Keďže sme počas augusta trávili čas neďaleko od tohoto „mesta“, bola by škoda nevyužiť to a nechať ho nepovšimnutým. Tak sme si na letisku požičali auto, ja som „nakopila“ tri dni voľna za sebou, zabookovala ubytko cez airbnb a mohli sme vyraziť! Cesta bola prekrásna, aj napriek tomu, že nám trvala viac než tri hodiny, vôbec sa nezdalo, že cestujeme takú dobu. Cesta cez Florida Keys je jednou z najkrajších, ktoré som videla (prvenstvo však stále drží Čertovica) a určite sa oplatilo nebyť pohodlný a zvoliť miesto lietadla práve auto. Síce sme sa trochu báli, že netrafíme na prvý šup, všetko šlo hladko-obratko a ani sme sa nenazdali, už sme stáli na ulici pred naším chvíľkovým miamským domovom. Podarilo sa nám zohnať pomerne lacný bytík dva bloky od pláže a jeden blok od Lincoln Road Mall, ktorú mnohí považujú za MIA 5th Avenue. (Prisahám, že som o blízkosti tej ulice nevedela! Nuž, buď je to prekliatie alebo osud…) Bytík je útulný a čistý a čo je „úplne najviac“, na pláž to máme na skok. Prvé dojmy z Miami? Som nadšená. Každých päť minút opakujem vety typu: „Ale je tu krásne.“  „Bože, je tu tak nádherne.“ „Och, super je tu.“ a pod. V porovnaní s NYC je to tu pokojné, pohodové, cítiť tu vplyv Južanov, španielčina sa mieša s angličtinou a ak počuť čistú angličtinu, tak so silným južanským prízvukom (aj keď niekedy znie ako Russian Accent, na čom sa dosť bavíme, lebo to znie neskutočne smiešne). Miami je nádherne farebné, čistučké (aspoň to, čo sme zatiaľ videli), všade počuť temperamentné tanečné rytmy, pláž je božská, voda po kolená siaha až nejakých 300m od brehu, nie je preplnená, každý si nájde svoje miesto! V prvý večer sme sa boli najesť v Sushi Samba a moje chuťové poháriky jasali. Za trojchodové menu sme zaplatili len $23, čo je v porovnaní s ostatnými reštauráciami (či už tu, v NYC alebo Key West) nič! Tá pohoda a bezstarostnosť sa tu na nás lepí z každej strany a ja si to neviem vynachváliť. Možno, keby sme tu boli dlhšie, by som názor zmenila, no zatiaľ hovorím obrovské ÁNO! Neviem, či si nezačnem hľadať nejakú inú vysokú školu práve tu…U never know. (:

Outfit je ružovo-ružový, presne taký, ako moje pocity a dojmy z Miami. Je pozitívny a jednoduchý, presne taký, aký ho tu potrebujem a chcem mať. Šaty ste už mohli vidieť v modrej farbe s krátkym rukávom v tomto príspevku, no keďže sa mi veľmi páčili, neodolala som ani tejto verzii, ktorá je perfektná práve do takého prostredia, ako je Miami. Topánky som si kúpila tu v Miami za $17 vo finálnych zľavách a hneď som ich aj odskúšala. Sú kožené (čo ma prekvapilo) a na podpätkoch majú záplavu malinkých kamienkov a goráliek.

To je pre dnešok všetko, užívajte piatok a majte pekný víkend!

_DSC2348-horz _DSC2373 _DSC2416-horz _DSC2410-horz _DSC2369-horz _DSC2387 _DSC2318-horz _DSC2312-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Zara, Šaty: Missguided, Kabelka: Second-hand, Náhrdelník: Orsay, Okuliare: Fossil

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.