crystals & blue.

_DSC2237-horz

Vždy som bola skôr „barbie“ typ, než drzé chlapčisko, najmä, čo sa obliekania týka. Šaty, sukne, mašle, čipky a ružová, dva dokonale uhladené copy a líca ako dve „bambule“. Vždy poslušná, s rozplánovaným dňom a peračníkom usporiadaným podľa farieb. A väčšina z tých vecí mi ostala dodnes. Teda, až na ten peračník…Niektoré veci sa jednoducho nemenia, rovnako ako ľudia. Keď som bola mladšia, mávala som obdobia, že som chcela byť niekým iným. Viac cool, viac trendy a s chtíčom zapadnúť. Medzi rovesníkov, medzi spolužiačky, medzi všetky tie školské divy, ktoré sa mohli maľovať, mali na hlave farebné príčesky či vo vlasoch melír, nosili podpätky a tašku s Hello Kitty. A ja som tak strašne chcela mať a môcť všetko, čo mohli oni, no nedalo sa! Maľovať sa? Do školy? No to určite…Tak som sa teda maľovala iba doma, fotila sa o zrkadlo (a že vtedy ešte pojem „selfie“ nebol!) a hádzala prapodivné pózy. Potom som dostala ružovú kabelku s Hello Kitty a bola som spokojná. Našťastie, pomerne rýchlo som sa spamätala a dnes mám už na tieto zvláštne obdobia iba pamiatku v podobe pomerne rozsiahlej zásoby tričiek v čierno-bielej kombinácii, s motívom Hello Kitty alebo čierny „slimky“. Pamätám si, ako prišli tie „superúzkenohavicektorémaminamusímmaťlebovšetciichmajú“ do módy a v Ňjú Jorkeroch, Gejtoch či Hausoch začal lov na úzke obtiahnuté čierne nohavice, ktoré budú skvelo pasovať ku všetkému. Myslím, že to bol moment, kedy celej našej generácii „preplo“ a začali sme sa vysmievať tým, ktorí si na seba obliekli niečo širšie. Bohužiaľ, niektorým „módnym guru“ s časopisom Kamarát pod pazuchou to ostalo dodnes. Iní boli zachránení, lebo prišlo In-ko s Tomášom Bezdedom na titulke a ružovou plastovou kabelkou ako darček, kde sme sa dozvedeli, že existuje „cíenej“ (C&A) a „ejženem“ (H&M), tak sme sa možno trochu spamätali.

Teraz, ako sa na to spätne pozerám, je mi z toho strašne smiešne a chytám sa za hlavu, aké sú tie detsko-tínedžerské pocity a nálady pojašené. Ako človek nevie, kam chce patriť a čím chce byť, tak skúša a snaží sa, častokrát robí veci, ktoré by za iných okolností nerobil. Je fajn, že človek z toho po čase vyrastie, len je zvláštne, že si tú svoju hlúposť uvedomí až po čase. Koľkokrát som išla ráno do školy a v chodbe sa ocino so zdvihnutým obočím ubezpečoval, či som si istá výberom môjho oblečenie. Veď reku, idem do školy, nie na módnu prehliadku či maškarný. A jediné, čo som mu na to vedela povedať, bolo urazené: Ty sa do toho nerozumieš. S odstupom času však môžem povedať, že sa do toho rozumel viac než dobre a keby som ho bola počúvla, nemusela by som sa dnes pri niektorých fotkách tak čudovať, čo mi to pre ježkove husličky napadlo. Na druhej strane, učíme sa na vlastných chybách, všakže? Okrem toho, držím sa hesla „sranda musí byť“, tak sa teda aspoň pobavím. Na sebe, na nás a možno i na tej našej generácii, ktorú si spoločne so staršími vytvárame.

Tak ja som vlastne len chcela, popri týchto mojich sentimentálno-nostalgických spomienkach, poukázať na to, že sa nesnažte byť niekým iným. Najlepšie sa predsa človek cíti vo svojej koži!

Ja som to zistila po čase a teraz už presne viem, že šaty a sukne, to je moje! Vždy to moje bolo a vždy to moje bude. Takže dnes opäť jeden „sweet“ outfit v kombinácii farieb modrá, čierna, strieborná a trochu ružovej, ktorý ma veľmi baví a nosenie daných kúskov si nesmierne užívam (viď. druhá foto vpravo, a.k.a I’m havin my Victoria’s Secret moment :D). Sukňa, ktorú mám v outfite, sú v skutočnosti šaty a mali ste možnosť ich vidieť na blogu minulý rok. Nemohla som ich nechať doma v skrini, preto som sa ich tentokrát rozhodla využiť o čosi kreatívnejšie.

Na blogu nájdete i podstránku „looks“, v ktorej sú zatiaľ všetky fotky outfitov uverejnené od apríla, takže sa pohodlne dostanete na príspevok, ktorý hľadáte/chcete vidieť. Stačí kliknúť na danú fotku a cez odkaz sa dostanete na článok. 🙂 Postupne pridám i staršie fotky, len to trošku trvá, keďže článkov je viac ako dosť!

Majte sa fajn!

_DSC2202-horz _DSC2254 _DSC2229-horz _DSC2243 _DSC2249-horz _DSC2242 _DSC2239-horz _DSC2260

_DSC2251-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Zara, Sukňa (v skutočnosti šaty): Missguided, Kabelka: Primark, Podprsenka: The Crystal Bra,the „Záclonka“: Primark, Hodinky: Michael Kors, Náramok: Thomas Sabo

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.