.zima & ružový svet

0 Flares 0 Flares ×

Tak je to tu! 2017. Nový rok, nové vízie, túžby, sny a predsavzatia. Tie moje? Rovnaké, ako každý rok. Prajem si pre seba a pre mojich milovaných veľa zdravia a šťastia, ešte viac lásky. Okolo seba dobrých ľudí, veľa úspešných rozhodnutí, poriadne pevné nervy, správny nadhľad, Božie požehnanie, veľa dobrého jedla, nápadov, inšpirácie, krásnych zážitkov, nečakaných prekvapení, veľa nových ciest, slnko v tvári, veľa dobrých kníh a hudby, tiež dávku energie. A Vám prajem rovnako, možno aj trochu viac! Aby sa Vám splnilo všetko, čo si želáte.

Menej jedu, málo starostí, veľa dní s úsmevom na perách, žiadne slzy a aby ste dosiahli ciele, za ktorými kráčate. Viac lásky. Viac šťastia. Viac porozumenia. Viac zdravia. Viac radosti. Viac úspechov. Viac spokojnosti. Aby sme si uvedomili, že tie najkrajšie veci v živote sú zadarmo a radosť si dokážeme spraviť aj bez plných vreciek peňazí. Že úsmev nie je šifra, stres a hnev nás ničia a príroda je spolu s láskou ten najkrajší dar, ktorý nám život ponúka.

Zimné „staradosti“

V tomto článku som Vám písala o zimných strastiach a radostiach. Veď viete, o tom, ako sa striedajú a čoho sa týkajú. O hľadaní dokonalého zimného kabátu či topánok a o tom, ako prežiť sneh bez zmrznutého nosa! Dokonalú krátku bundu som túto sezónu už našla, teraz je na rade ideálna bunda či kabát, ktorý siaha minimálne pod zadok a kvalitne zahreje. Keď prišli späť do módy bundy v štýle „kozmonaut“, chvíľku som sa zdráhala. Nebudem predsa vyzerať ako tučniak! Našťastie som dostala rozum včas a neriskujem zdravie na úkor „krásna“. Kedysi to bolo tak, že som sa tvárila, že mi nie je zima. V podpätkoch a tenkom kabátiku som sa snažila udržať rovnováhu na zamrznutých chodníkoch, bez čiapky na hlave a s dokonalým účesom. Dnes už viem reálne odhadnúť či zhodnotiť počasie a seba, takže ma tak ľahko nič neprekvapí.

V počasí, aké je posledné dni u nás, nie je nič lepšie, než poriadne teplá bunda a pohodlné topánky! Nie je úplne pravidlom, že človek musí počas zimných dní vyzerať ako veľký zemiak. Samozrejme, je v tom istá výhoda, možno aj dve, ako napríklad nekonečný komfort a teplúčko, ale uznajte, chodiť tri (či štyri) mesiace vkuse ako vo vreci, to nie je úplne lákavá predstava. Našťastie, súcitia s nami aj dizajnéri či obchodníci, takže v obchodoch je výber búnd a kabátov pomerne slušný. Ja som si na zimu obľúbila dva druhy: zateplenú látkovú parku s kapucňou a plyšovým podšitím (ukážem Vám čoskoro) a tiež spomínaného „kozmonauta“.

Outfit

Priznám sa, veľmi dlho som túžila po tej takej zelenej parke s farebnou kožušinou, lenže kým som našla takú, ktorá by sa mi páčila od kožušiny až po posledný zipsový zub, mal ju už „celý svet“. Samozrejme, ono by to až tak veľmi nevadilo, ale istým spôsobom mi prišla tuctová, takže som sa radšej obzerala po niečom inom. Do šatníka mi teda pribudol „kozmonaut“ v ružovej verzii. Siaha nad kolená, má sivú odnímateľnú kožušinku a nie úplne typické prešívanie, takže nepôsobí tak mohutne. Jej jednoduchý rovný strih pôsobí elegantne a je ideálny k nohaviciam. Rozmýšľala som nad tým, ako by táto bunda vyzerala v kombinácii so sukňou či šatami, no táto predstava ma veľmi nenadchla. Je skôr športovejšieho rázu, možno by vyzerala dobre s teplákovými šatami, no teraz, v mrazoch, ktoré pod Tatrami máme, som najviac spokojná v niekoľkých vrstvách.

Na nohách nosím takmer stále Timberlandy, keďže nepremoknú a vôbec v nich nie je zima! Možno za to môžu aj nadmieru teplé ponožky, kto vie, takže som verná práve tomuto combu. Na vrch kombinácia košele a svetra, ktoré sú mojou overenou „klasikou“ a pre istotu aj veľký šál, ktorý nosím najčastejšie prehodený cez kabát pre prípad núdze. 🙂

Čo obľubujete v zime Vy?

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Timberland, Bunda: Shein (vypredaná, podobná tu), Nohavice: Primark, Košeľa: Reserved, Sveter: Primark, Šál: Zaful, Čiapka, kabelka: Primark, Rukavice: z Poľska

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Posledních pár dní mi vrtá hlavou, proč ještě nemám v šatníku bílé kalhoty.. a blogerky jakoby to věděly, vydávají outfity s bílými kalhoty.. Asi mi tím chtějí naznačit, že bych si je vážně měla pořídit 😀