.zasnežená krajina & sivá parka

0 Flares 0 Flares ×

Príjemný podvečer Vám prajem!

Ak práve čítate tieto riadky, tak Vám z celého srdca gratulujem! Znamená to totiž, že ste dnes aj napriek nízkym teplotám vonku nezamrzli alebo ste len jednoducho oddychovali a „sviatkovali“ v teple domova. A je tu ešte aj možnosť, že ste nezabudli, že presne takéto počasie sme mávali pár rokov dozadu a miesto rečí o tom, aká je zima, ste si to vychutnávali plnými dúškami…

Zasnežená krajina

Dnes bolo naozaj chladno, to veru áno, ale nič, čo by sa nedalo neprežiť! Stačí dobrá teplá bunda, nohy, dlane a uši v teple. Poviem Vám, poriadna zima mi už veľmi chýbala a nedokážem ani opísať, akú mám veľkú radosť, že sa vrátila. Po skúsenostiach z posledných troch rokov som si totiž myslela, že je v našich končinách nadobro preč a chvíľkami som sa aj bála, že sa jej už do budúcna ani nedožijem. Pamätám si, keď som bola malá, snehové záveje popri ceste siahali často ponad auto. Na kopcoch bolo snehu po stehná a ak nebola vyšmýkaná dráha od cudzích saní, s tými svojimi človek akurát tak zapadol a nepohol sa žiadnym smerom. Po ceste zo školy nás spolužiaci niekoľkými presnými ranami zguľovali tak, že kabát sa sušil do nasledujúceho rána a sople pod nosom zvykli zamrznúť v priebehu pár sekúnd.

Posledný týždeň sa scenár opakuje a mne sa pomaly ani nechce veriť, ako nádherne vyzerajú Tatry, kopce, doliny či roviny zahalené snehom, mrazom alebo srieňom. V stredu sme spolu s Peťkom cestovali zo Svitu do Bratislavy a je úžasné vidieť, ako sa krajina a počasie v priebehu pár kilometrov menia. Síce som bola najskôr trochu smutná, že v Bratislave nie je po snehu ani chýru, dnes ráno sa mi hladiny šťastia vyrovnali, keď som za oknom videla krásne veľké vločky! Zima má však pre mňa aj tak najväčšie čaro doma, keďže presne viem, na ktorých miestach by mali byť najviac snehu, kde najdlhšie a najkrajšie svieti zimné slnko a ktorý kopec je na sánkovanie ten najlepší!

Outfit

Doma je jednoducho nenahraditeľne! Môžem tráviť celý deň v pyžame, s vlasmi na každú stranu a pohárom čaju v ruke. Keď si to však situácia vyžaduje, „nahádžem“ na seba obľúbené zimné kúsky a ide sa. Ako som Vám v minulom článku písala, túto zimu to „vyhrala“ ružová bunda a parka s kožušinou. To je ona! Poriadne teplá, s veľkou kožušinou na kapucni a teplou plyšovou podšívkou. Ležérna, jednoduchá a pasujúca k čomukoľvek.

Keďže sa mi osvedčila vo všetkých smeroch, najnovšie som si zaobstarala aj jej ružovú verziu! Som celkom zvedavá, či bude rovnako kvalitná. Určite Vám dám čoskoro vedieť. Tento krát som sivú parku skombinovala s modrými džínsami, kockovanou košeľou a červeným svetrom. Na nohy moja osvedčená zimná klasika v podobe Timberlandov a neprekvapia ma ani tie najväčšie mrazy.

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Timberland // Office Shoes, Ponožky: Tatrasvit, Džínsy: Orsay, Košeľa: H&M, Sveter: Second-hand // Raspberry, Bunda: Romwe, Čiapka, šál, kabelka: Primark, Rukavice: z Poľska

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Ahoj, tá parka je úžasná! Už dlhšie po nej pokukujem na romwe, len som váhala, či naozaj bude kvalitná za tú cenu a tiež, keďže je tam len jedno číslo, či mi nebude veľká a či naopak rukávy zas nebudú krátke.. Ale keď som ju videla na teba, je naozaj krásna! Si s ňou spokojná? Je naozaj taká tepľučká ako vyzerá?