.kamarád do deště & what would you do for love

Čo by ste boli ochotní spraviť pre lásku? Alebo: What would you do for love? Takto znela otázka, ktorá padla v krátkom filme od Diora. V kampani k vôni Miss Dior hrá hlavnú úlohu Natalie Portman a síce som video videla už dávno, práve dnes som si naň pri prezeraní týchto fotiek spomenula. Pamätám si, že keď som túto reklamu videla po prvý raz, mala som zimomriavky. Chlpy na rukách sa mi postavili do pozoru a ja som na obrazovku počítača pozerala s otvorenými ústami. Uznávam, možno za to môže aj moja čiastočná zaujatosť – Natalie je jednou z mojich najobľúbenejších herečiek. No ten spot má v sebe tak či onak niečo veľmi čarovné! Krásne dynamické zábery plné emócii, do toho neskutočná Sia a nakoniec „podpásovka“ v podobe otázky o láske.

what would you do for love?

Tak čo teda? Všetko? Alebo radšej nič? Možno záleží na tom, ako veľmi milujeme. Alebo na tom, či to myslíme vážne. Možno hrá hlavnú úlohu ego a možno skôr osobný komfort a naša vôľa sa oň s niekým iným podeliť . Možno záleží na tom, koľko máme rokov a čo sme si s tou našou láskou zažili. A možno nezáleží na ničom z toho, čo som vymenovala. Isté však je, že je to úplne jednoduchá a zároveň ťažká otázka. Napokon, všetko, čo sa spája s láskou, je jednoduché a zároveň ťažké…

Ja by som pre lásku – najmä pre tú, ktorú medzi sebou máme – urobila asi viac vecí, než si myslím. A určite by som ich urobila viac, než tie, ktoré mi teraz prichádzajú na um. Neváhala by som zbaliť si kufor a odísť tam, kam by to bolo potrebné. Bez problémov by som vymenila mestský život za vidiek, podpätky za tenisky a rúž za varechu. Skočila by som s padákom, naučila by som sa jesť paradajky, prekonala by som strach z tmy a fóbiu, že mi raz vypadajú všetky zuby. Pre lásku by som sa ostrihala dohola, dala si čokoľvek a (skoro) kamkoľvek vytetovať, zmenila prácu, školu či moje zlozvyky, pokiaľ by to dávalo zmysel. Pre lásku som ochotná podeliť sa, ustúpiť, byť zhovievavá, tolerantná a menej tvrdohlavá. A viac na sebe pracovať…

kamarád do deště

Všetky tie veci, ktoré bežne robíme a spôsob, akým sa k sebe správame, poväčšine beriem ako prirodzenú súčasť nás dvoch. Keď mám však „slabú“ chvíľku a prehodnocujem situácie, vždy si uvedomím, aké mám šťastie. Po svojom boku mám totiž muža, ktorý je pre mňa priateľom, pomocníkom, bútľavou vŕbou, kamarádom do deště, parťákom či milencom. Samozrejme, niektoré dni nie sme na rovnakej vlne a hneváme sa na seba, respektíve ja sa hnevám naňho, Peter je väčšinou v pohode, no sme jeden tím. Niekedy vyhrávame, inokedy prehrávame, sme v tom však spolu. Viem, že ak sa niečo pokazí, má mi kto pomôcť. Môžem sa naňho spoľahnúť, môžem mu veriť (poväčšine) a môžem ho „otravovať“. Stále je tu – ochotný a schopný.

Ťaháme za jeden koniec a veľa sa smejeme. Veľa. A asi preto je nám tak dobre. Nesmierne si vážim, ako trpezlivo mi stále pomáha. Fotí ma, doprevádza ma na akcie či stretnutia, radí mi, keď si neviem vybrať. Vždy ma vie upokojiť a ukázať mi druhú stranu mince, ktorú v amoku často nevidím. Pôvodne som chcela napísať článok o tom, ktoré veci mi na našom vzťahu vadia. Prišla som však na to, že snáď jediným problémom je jedlo. Nerozumiem totiž, ako môže toľko veľa zjesť. Kým mne stačia malé porcie, Peter potrebuje minimálne tri taniere. To, čo si ja navarím na dva dni, dokáže on zjesť za desať minút.

A niežeby to bol problém, ale vždy, keď niečo uvarím, moja radosť z toho, že máme plný hrniec, trvá priemerne štyri minúty. Potom je už jedlo fuč. Pomaly ešte ani nezačnem jesť, už musím rozmýšľať, čo budeme variť či jesť o pár hodín neskôr. Rozmýšľala som však, že tento „problém“ ľahko vyriešim – zaplatím mu školu varenia a nechám ho, nech si varí sám. Možno mu prestane chutiť…:D

Fotky vznikli ako menší editoriál k našej zaláskovanej ponožkovej kolekcii Walker’s Premium. Prvú časť ste mohli vidieť v tomto článku, tieto sú ich pokračovaním. 🙂 Na fotkách môžete vidieť aj krásnu prácu Mirky Zajacovej v podobe jej Dostrimiek, ktoré k ponožkám dokonale pasujú a ich dizajn bol inšpirovaný práve značkou Dostrim.

Foto: Vladimír Vojtela

Love, peace and life

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.