vzorovaný kabát & freywille.

0 Flares 0 Flares ×

1

Aké ženy pre Vás predstavujú „osudové ženy“? Možno by som sa ako žena mala zaoberať témou „osudoví chlapi“, to by bolo omnoho viac príznačnejšie, no poviem Vám, veľmi ma mrzí, ako medzi sebou dokážu ženy bojovať. Ako sa dokážu predbiehať, dokazovať si, ktorá má niečo lepšie, ktorá vie urobiť niečo lepšie, ktorá vyzerá lepšie. Neustále súťaženie a ohováranie sa navzájom. C’mon, dievčatá, dámy a ženy! Sme predsa z jednej planéty, nie? Nik nerozumie žene tak, ako iná žena! Chlap, partner, muž, to je všetko krásne, ale úprimne, keď povieme „rob si, čo chceš“ alebo „odnes smeti“, muž si to preloží ako „rob si, čo chceš“ a „….“ (tu je vzduchoprázdno, naše slová zvyknú pohltiť steny). Ženy medzi sebou vedia, že „rob si, čo chceš“ znamená „to si posral/a a neopovážiš sa urobiť niečo inak, než som predtým povedala“ a „odnes smeti“ znamená „teraz, v tomto momente, zober to vrece a odnes ho do kontajnera“. Len my ženy medzi sebou vieme zdieľať naše nadšenie z topánok alebo krásnej spodnej bielizne, radosť z dobre vyšľahaného cesta a vydarenej čokoládovej polevy, rozumieme bolestiam pri našich dňoch a podráždeniu, ktoré z nich plynie, vieme, aké to je, byť bezhlavo zamilované a potom mať zlomené srdce, tiež vieme, že aj keď sme choré, svet sa nerúti a všetko „frčí“ ďalej.

Podľa mňa by sme sa mali navzájom podporovať a držať spolu. Či už ženy medzi sebou alebo celkovo. Predsa, čo poteší viac než kompliment od inej ženy? Ok, možno kompliment od muža (najmä, ak je úplne neznámy a nezdráha sa prihovoriť žene počas bieleho dňa bez vplyvu zmyslov otupujúcich látok, napr. ako „Dobre sa na Vás pozerá“ alebo „Rozžiarili ste môj deň“, to dokáže v pozitívnom slova zmysle so ženou zamávať ), ale kompliment od ženy, ktorá nie je Vaša kamarátka, ale len náhodná okoloidúca, vie tak pekne dvihnúť náladu! Ja sa zväčša stretávam s tým, že takéto situácie sú veľkou raritou, pretože aj keď ja sama niekomu niečo pochválim, je veľmi prekvapený, že som sa ako cudzí človek ozvala, no vidím, že ho to teší. Raz sa mi stalo to, že sa postoj dámy úplne otočil! Zapozerala som sa na jej topánky, boli naozaj krásne. Pani som videla v nákupnom centre aj s manželom a dieťaťom, bola zaujímavo oblečená, veľmi pekná a jej charizma a temperament prúdili čiastočne aj z jej rómskeho pôvodu. Sprvu na mňa pôsobila trošku arogantným dojmom, no tie topánky boli naozaj super! Tak som sa pri pohľade na ne pozabudla a skúmala som jej ich, až na mňa vyhŕkla: „Čo čumíš?“ Sama pre seba si vravím, ok, čumím a už asi neprimerane dlho, tak som sa nenechala rozhodiť a povedala jej, že má naozaj krásne topánky. Zrazu jej oči úplne zmäkli a na tvári sa objavil široký spokojný úsmev. Láskavo poďakovala a ja som videla, ako sa jej zlepšil deň. Niekedy stačí tak málo…V Amerike sa mi veľmi páčilo, akí sú tam ľudia otvorení. Že naozaj nik nemá problém povedať Vám, čo si myslí, aj keď ste úplne cudzia osoba. Že tam ľudia nemajú problém pochváliť Vás a polichotiť, aj keď sa nepoznáte. U nás sa mi zdá, akoby ľudia mali v sebe blok. Respektíve, nepochválim jej/mu to, lebo to má krajšie ako ja a vlastne jej/mu to závidím. Takže Vás chcem týmto nakopnúť, buďte k sebe dobré a ani sa nenazdáte, niekomu veľmi spríjemnite deň!

Vrátim sa však na začiatok. O osudových ženách som dnes chcela! Každý máme osobu, ktorá je pre nás vzorom. Či už správaním, úspechmi, výzorom alebo životným štýlom. Ja ich mám viac, sú to ženy z môjho okolia, ale aj ženy, ktoré síce osobne nepoznám, no vedia ma inšpirovať. Odkedy fungujem na internete, dennodenne narazím na dievčatá či ženy, ktoré sú krásne, inteligentné a s obrovskou charizmou. „Osudová žena“ je pre mňa niekto, kto mi dokáže ukázať iný pohľad na svet, otvoriť mi oči, povzbudiť ma (aj keď nepriamo), inšpirovať ma peknými vecami, očariť ma netradičnou krásou. Žena, ktorá má svoj názor a svoje ciele, na ktorých pracuje. V tomto smere je celkom zaujímavý Instagram, kde môžem takýchto ľudí sledovať. A veru, je to naozaj krásne vidieť, ako sa týmto ženám darí, ako „rastú“ a čomu všetkému sa venujú. Aj by som spomenula, ktoré ma inšpirujú, no bojím sa, že by som na niektoré v rýchlosti písania zabudla a potom by ma to mrzelo! (:

A keď už som pri tých „osudoch“, aj tento kabát bol jeden krásny osud. (: Chvíľku som si naň počkala, pretože som vedela, že v zime ho nevyužijem, no teraz na prvé jarné dni bol mojím ideálnym spoločníkom! Zbožňujem na ňom úplne všetko. Farby, strih, materiál. Vôbec k nemu netreba veľa, stačí jednoduchá košeľa a džínsy. Dnes som ho doplnila lodičkami (15°C, juch!) a šperkami od Freywille, o ktorých ste sa dočítali v minulom článku.

Prajem Vám pekný víkend, ja ho trávim doma v Tatrách, „objednala“ som si aj sneh, takže sa zatiaľ vytešujem. 🙂 A ozaj, v nedeľu oslavujem blogové narodeniny! Kto uhádne, koľké?

IMG_4633zIMG_4731z IMG_4659z IMG_4670z

IMG_4682z IMG_4701zIMG_4783z

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Rela (Baldowski), Džínsy: Guess, Košeľa: Zara, Kabát: odtiaľto, Šperky: Freywille, Kabelka: Pinkhead.eu

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • No ten kabát je naozaj pekný a fakt mu stačí len biela košeľa a džínsy. Tie lodičky závidím, my tu máme zimu a zamračené, slnko vidím tak raz za mesiac, dážď asi každý deň (áno som v Írsku).. No a čo sa týka toho pochválenia, včera mi jedno dievča pochválilo kabát, keď som bola von a tiež ma to neskutočne potešilo.. 🙂 Pekný článok a pekný outfit.

  http://www.sinnamona.blogspot.com

 • Krásne Ivanka! Presne toto ti podľa mňa pasuje absolútne úžasne! Ženské,nadčasové,jednoduché no neobyčajné a tie šperky k tomu sú krásne !

 • Ivanka tak potom ty si jedna z tých mojich „osudových žien“. Tvoje krásne ženské outfity ma vedia vždy nadchnúť a tvoje slová, ktoré k nim píšeš inšpirovať. Si pre mňa jedna z najväčsich inšpirácii a ak neberem do uvahy ľudí v rodine tak jediná na Slovensku. Každým príspevkom mi dokazuješ, že aj tu sa dá byť štýlova, ísť si svoju cestu a nerozmýšlať stále čo si druhý pomysli. Taktiež ma vieš inšpirovať aby som bola hrdá žena, milujúca osoba a priateľská na okolie. Len tak ďalej, držím palce a viem že ty to dotiahneš veľmi ďaleko. ?

 • Ivanka, krásne slová, napísala si to skvele…ženy si dokážu rozumieť, ale aj závidieť a ubližovať. Ja som síce 40+ 🙂 a nie je to dlho, čo som objavila tvoj blog, no ty si jednou z tých skvelých, osudových a inšpiratívnych žien aj pre „staršie“ ročníky.

 • Opäť krásny článok, tiež by sa mi páčilo keby sa ženy navzájom viac podporovali a menej si závideli. O koľko by sme to mali jednoduchšie a krajšie.
  A outfit je veľmi pekne skombinovaný, všetko k sebe krásne pasuje. A ako už písal niekto predo mnou, ty určite tiež patríš k tým silným a osudovým ženám o ktorých píšeš 😉

  NITA