(frey)Wille.

 

IMG_4807z

Šperky originálne, nápadité, kretívne, farebné, plné života a úcty k umeniu. Šperky, ktoré si možno nekúpite každý deň, no o to väčšiu radosť Vám spravia, keď si ich navlečiete po prvýkrát na ruku, prst či do ucha alebo prevesíte cez krk. Freywille je spojenie krásy, elegancie a zároveň hravosti. Hráte sa s farbami, hráte sa so vzormi a hráte sa so svojou osobnosťou. Kombinujete, vyberáte, zbierate. Je to láska na celý život!

Značka Freywille začala svoju cestu v roku 1951, len pár kilometrov od Bratislavy, v jednom z najkrajších miest v Európe, vo Viedni. V rovnakej budove sídli ešte aj dnes, kde vyrába od roku 1981 ručne spracované šperky technikou smaltovania, ktorá si vyžaduje až viac než 100 krokov ručnej práce. Poznávacím znamením značky je okrídlená sfinga, ktorá je spojením sily leva, slobody orla a schopností človeka. Staroveký symbol sily a trvalý sen ľudstva je pre Freywille symbolom kreativity, nezlomnosti a vášne. Príprava novej kolekcie trvá niekedy až dva roky, nakoľko si vo Freywille dávajú záležať nielen na tom, aby šperk vyzeral dobre, ale aby niesol aj určité posolstvo. Sú prepracované do posledného detailu, pracujú na ňom dizajnéri, zlatníci a špecialisti na techniku smaltovania, výrobe predchádzajú hodiny práce a historického výskumu, len aby bola kolekcia tak veľmi dokonalá, ako je to najviac možné! Momentálne má Freywille na trhu 11 kolekcií, ktoré si držia svoju stálu pozíciu. Sú inšpirované obrazmi veľkých umelcov, ako napríklad Alphonse Mucha, Claude Monet alebo Gustav Klimt, či krajinami a kultúrou, Rusko alebo Afrika.

Kolekcia, ktorá ma chytila za srdce najviac, nesie názov Passionate Russia. Ako už názov napovedá, ide o kolekciu inšpirovanú Ruskom. Kolekcia je plná života, nádherných výrazných farieb a prekrásnych vzorov. Skladá sa zo štyroch druhov dizajnov, My Matryoshka, Golden Kalinka, Glorious Firebird a Swan Lake. Ja mám dnes na sebe Kalinku a Matryoshku, ktorú, keby som mohla, už nepustím z rúk (či zápästí). Zbožňujem tie krásne farby a pocit výnimočnosti, ktorý mám vďaka tým šperkom. <3 Musím povedať, že ak by nebolo spolupráce, asi by som okolo butiku na Panskej ulici v Bratislave len nesmelo prechádzala a neodvážila by som sa vkročiť dnu, no verte mi, nie je sa čoho báť. Či už sa prídete len poobzerať a inšpirovať, alebo niečo krásne kúpiť, bude o Vás skvelo postarané. Šperky Freywille na mňa pôsobia veľmi luxusne a sú pre mňa asi to najkrajšie, čo som v tejto oblasti videla. Mám rada kamienky, páčia sa mi diamanty, vážim si prácu každého šperkára (áno, aj naša najšikovnejšia Slovenka Petra Toth je neskutočná), no to, ako sa dokáže na svet pozerať prostredníctvom šperkov Freywille, je niečo magické.

Šperky sme nafotili spolu s Natálkou, ktorá sama jeden kúsok vlastní a som veľmi rada, že mi s tým pomohla práve ona, keďže ku značke a ich produktom prechováva rovnaké nadšenie ako ja sama. V nadpise som meno značky rozdelila na dve časti. Síce ich meno vzniklo spojením priezviska jeho zakladateľov (Michaela Frey & Friedrich Wille), pre mňa osobne znie pri vyslovení názov ako „slobodná vôľa“, nakoľko Frey si ja osobne asociujem s nemeckým slovom FREI- slobodný a WILLE prekladám ako vôľu. Rovnako slobodne na mňa pôsobí aj značka a ich šperky, ktorými môžem bez problémov vyjadriť, ako sa cítim a čo cítim…

Momentálne cítim radosť. Veľkú. Posledné dni v Bratislave svietilo slnko, bolo príjemne teplo a mňa zaplavila veľká vlna energie a šťastia. Všimla som si, že s príchodom každého nového ročného obdobia zvyknem hlásať, ako ho milujem a ako je moje najobľúbenejšie, no asi to bude tým, že to obdobie predtým bolo už príliš dlho a ja sa vždy veľmi teším na zmenu. Rovnako to mám aj teraz. Holé členky, lodičky (najnovšie mi pribudli v dvoch nových farbách!), sukne, šaty, pestré kabáty a slnko v tvári. To ja môžem! Síce sa dnes presúvam na pár dní do Tatier, kde je sneh a zima, dúfam, že už čoskoro si budeme môcť slnečné lúče užívať plnými dúškami. Pôvodne som chcela napísať viac, no už teraz je článok pomerne dlhý, tak Vás nechcem veľmi unaviť a nechám si to nabudúce. Na večer mám pre Vás pripravený outfit, do ktorého sa, dúfam, zamilujete tak, ako ja.

Nech Vám deň príjemne plynie. (:

 

IMG_4718zIMG_4783z IMG_4733zIMG_4794z IMG_4744z IMG_4779zIMG_4797z IMG_4791z IMG_4818zIMG_4793z

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Košeľa: Zara, Šperky: Freywille

Fotené v UrbanHouse. (Ďakujeme. <3)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Ach Frey Wille – o nejakom kusku snivam uz dobrych 10 rokov, ale ked som mala moznost jeden dostat, tak som cuvla, nevedela som vtedy prezut tie ceny :D. Vidim, ze neprestali neunavne pracovat na kolekciach, to su take krasne vzory, ze sa idem vzdy rozplynut na letiskach cez vyklad 🙂 Jeden cas inak Desigual mali naramky podobnych vzorov, asi sa „inspirovali“, tak mam aspon od nich nejake :-D. Blahozelam k spolupraci, fakt klobuk dolu, tesim sa na dalsie clanky 🙂

    • Ivetka, ja som to mala podobne 😀 Celý život som ich okukovala a tajne po ich šperkoch túžila. Nakoniec mi maminka povedala, že si môžem niečo vybrať k promóciam, dlho som sa zdráhala práve kvôli cene, teraz už viem, že to bola dobrá investícia 🙂 Mám naozaj krásnu a hodnotnú pamiatku a vždy sa teším, keď si prstienok dám. A tiež viem, čo podarujem maminke, keď bude mať v najbližších rokoch nejaké jubileum, lebo aj ona je verná obdivovateľka 🙂