.vrstvenie & Timberland

0 Flares 0 Flares ×

titulka

Vzťahy nie sú jednoduché. Viem to ja, viete to Vy a vie to každý, kto v nejakom vzťahu niekedy bol. Nejde len o tie partnerské, medzi dvoma ľuďmi, ktorí sa milujú. Tak všeobecne- medziľudské vzťahy, rodina, kamarátstva. Pochopiť druhého človeka a vcítiť sa do jeho situácie je neskutočne ťažké, niekedy dokonca nemožné. Pokiaľ Vám chýba empatia, niekedy nepomôže dokonca ani to, ak ste s niekým „z jedného cesta“.

 (Aj) O  (tom mojom) vzťahu

Vzťah, to sú kompromisy. Potlačenie vlastného ega a ženskej ješitnosti. Sú to vážne rozhodnutia a niekedy aj obeta. Občasný ústupok, hľadanie možností, správne načasovanie. Ak chceme, aby niečo fungovalo, musíme sa jeden druhému prispôsobiť. Vesmír sa totiž naozaj netočí okolo nás, aj keď si to mnohí myslíme. Mať sa o koho oprieť, mať sa komu posťažovať a vyplakať na ramene, spoločne snívať, rozoberať nápady a nadšenie, mať sa na koho (bezdôvodne) hnevať, spoločne sa smiať, to je najväčší dar na svete. Sú vážne veci, ktoré vzťahom hýbu. Vzdialenosť, rozdielna povaha, ľudia, ktorí Vám do vzťahu budú skákať a kecať či dokonca ľudia, ktorí budú chcieť byť v tom vzťahu miesto Vás. Ale všetko sa dá prekonať, ak chceme. A napokon, pokiaľ sa ten vzťah úplne nepodarí dotiahnuť do toho najúspešnejšieho konca, nebola to tiež skúsenosť?

Ja som s tým, čo mám, nadmieru spokojná a Bohu vďačná. Som šťastná, že sú veci tak, ako sú. Nie každý deň je nedeľa, ale práve vďaka tomu vieme, čo si treba vážiť. Aj vďaka vzťahu som sa naučila byť lepším človekom a usporiadať si hodnoty.

…povedala Diana

Dnes som čítala skvelý rozhovor s herečkou Dianou Mórovou. Vyspovedal ju Zdenko Gáfrik, ktorého žurnalistickú tvorbu sa určite oplatí sledovať. Mám ju rada ako herečku a vždy som tak nejak tušila, že musí byť aj skvelým človekom. Dnes sa mi to potvrdilo, keď v rozhovore zaznelo aj niekoľko výstižných a úderných myšlienok. Dovolím si zacitovať, pretože sa mi zdá, že práve TOTO potrebujeme o vzťahoch všetci počuť a uvedomiť si to: „Ľudia prestali medzi sebou komunikovať, uvedomovať si, že je dôležité niekomu veriť a prijať ho takého, aký je. Dnes si často hovoríme: A čo? Však toho partnera vymením za iného. Kedysi sme čakali na banány a mandarínky a mali ich raz za rok na Vianoce. Prvé džínsy som dostala v trinástich a mala som pocit, že mi patrí svet. Opatrovala som ich ako oko v hlave. Odrazu máme okolo seba strašne veľký výber a ľudia sú tým postihnutí. Nedokážu sa uspokojiť a stále sa ženú za novým, testujú a skúšajú. Akoby sa to premieňalo do nášho fungovania všade, aj vo vzťahoch.“

Vrstvenie

To som sa dnes zase rozcítila! Možno za to môže dnešné mrazivé počasie, možno táto pesnička alebo len tieto fotky, ktoré fotil Peťko a ja som si pri ich úprave uvedomila, ako veľmi som mu za jeho pomoc vďačná a mala som potrebu sa v tých vzťahoch trošku „pošprtať“. Každopádne, dosť bolo „kecov“, poďme na dnešnú kombináciu.

Je taká „tatranská“, ideálna na dni, kedy chcete ostať v teple, ale nemáte chuť na „skafander“ v podobe páperovej bundy od členkov až po uši. Na prechádzku, na chatu, do hôr, na voľný čas. Nosila som ju minulý týždeň, keď som bola doma pod Tatrami a všetky tie vrstvy si získali moje srdce! Zbožňujem, keď sa môžem hrať s vrstvením pletenín, donekonečna ich kombinovať a ostať vďaka tomu v teple. Dnes mám na sebe celkom 4 a pol vrstiev (košeľa, svetrík, kardigán, pončo a šál) a zvládla som to bez bundy.

Outfit

Takmer všetky kúsky v dnešnom outfite sú z Primarku. Výnimku tvoria len džínsy, ktoré mám už dlhšiu dobu z Marks & Spencer a biele Timberlandy, ktoré sú najnovším prírastkom do zimnej rodiny topánok! Ak sledujete blog dlhšie, určite ste si všimli, že už jeden pár doma mám- konkrétne v ružovej farbe. Tieto sú však o pár dierok vyššie a kožené z oboch strán. Mám ich z Obuvame.sk a bola som veľmi zvedavá, ako sa v nich bude chodiť a či budem cítiť nejaký rozdiel v porovnaní s mojimi staršími. Sú naozaj skvelé, nadmieru pohodlné a chic. Mám trošku strach, ako budú vyzerať v horšom počasí, ale úprimne, mám množstvo iných topánok, ktoré môžem nosiť do blata, tak ostanem radšej pokojná…

Prajem Vám pekný týždeň!

1 _dsc0716-2 10 _dsc0813-2 5 _dsc0791 2 7 4 11 _dsc0721-2 8 3 9 6

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Timberland // Obuvame.sk, Podkolienky: Lidl,  Džínsy: Marks & Spencer, Pončo, sveter, kardigán, čiapka, kabelka: Primark

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.