.vidíme sa v meste & drink v Poprade

Na Instagrame som so značkou Beefeater spolupracovala na kampani, ktorá pozýva vychutnať si leto v meste a spoznať jeho tváre. Súčasťou spolupráce sú tri odporúčania na príjemné miesta v Poprade, kde si človek môže vychutnať G&T. Povedala som si, že nie je zlý nápad preklopiť tento koncept aj do blogového článku – predsa, nie každý je na Instagrame a v podobe článku sa dajú tieto odporúčania cez Google vyhľadať jednoduchšie. Dnes by som vám teda rada predstavila moje tri obľúbené tváre Popradu (a jeho okolia) ‑ tri miesta, kde si môžete vychutnať môj obľúbený gintonic, ale pokojne aj iný drink, kávu či piknik. Tri miesta, ktoré majú nezameniteľnú atmosféru a ktoré rada navštevujem. Možno sa vám pri návšteve Popradu nejaké to odporúčanie bude hodiť a kto vie, trebárs sa tam aj stretneme!

Dnes to bude primárne o drinkoch (v Poprade), ale nebojte sa, časom pribudnú aj raňajky (napr. v Bratislave) či iné obľúbené podniky (napr. v Tatrách). Ja osobne po takýchto „(ne)turistických sprievodcoch“ vždy rada siahnem a pri cestovaní (naprieč Slovenskom či v zahraničí) si nechám poradiť od „lokálnych“. Predsa, keď máte reštaurácie či bary prechodené viackrát, tak viete najlepšie, či je tam kvalita stabilná. A keďže som spod Tatier a stále tu trávim pomerne veľa času, verte mi, že podniky, ktoré som dnes vybrala, za to stoja.

Espresso Bar Poprad

V pokojnej časti mesta Poprad, v Spišskej Sobote, sa nachádza môj najobľúbenejší podnik vôbec ‑ Espresso Bar. Žltú budovu s dreveným vchodom spoznáte už z diaľky, námestie bez nej si dnes vôbec neviem predstaviť! V tesnej blízkosti je veľké parkovisko, takže pokiaľ prichádzate autom, pohodlne zaparkujete. Z mesta je to však kúsok, viete sa pekne prejsť po chodníku, ktorý vás bezpečne dovedie až do Soboty ‑ stačí prejsť pár prechodov. Alebo to môžete vziať autobusom ‑ zastávka je obďaleč ‑ či na elektrickej kolobežke alebo zdieľanom bike-u, ktoré do Popradu pribudli pomerne nedávno.

Espresso Bar sa vyznačuje veľmi vľúdnou a priateľskou atmosférou. Budete sa tu cítiť ako doma. Výborná káva (dovolím si tvrdiť, že najlepšia v Poprade), chutné limonády, originálne drinky. Samozrejme, urobia vám aj klasiku v podobe GT a splnia akékoľvek prianie ‑ napríklad vám doň šupnú aj mrazené ovocie, pokiaľ ho práve majú a vy si gintonic bez neho predstaviť neviete! Ak sa vám k gintonicu, káve alebo limonáde zažiada niečo sladké, majú tu vždy výborné koláčiky. Nedá mi nespomenúť aj skvelú obsluhu, za tie roky, čo tam chodíme, sme nikdy neboli nespokojní. Každé poobedie, ktoré strávim na ich terase, mám dobrú náladu.

Majú otvorené každý deň – v týždni od ôsmej, počas víkendu od deviatej. Záverečná sa počas jednotlivých dní líši (týždeň vs. piatok a sobota), nájdete ju však na ich webe, Instagrame alebo Facebooku, takže vás nič neprekvapí. Čo vás však určite prekvapí, je krásne a originálne menu! Viac vám neprezradím, no poznamenám, že je to nádherný umelecký kúsok, ktorý 100% korešponduje s atmosférou tejto kaviarne a horami, ktoré Poprad obklopujú.

JM Cocktail Bar

Džejemko, ako ho ľudovo v Poprade voláme, je môj osudový podnik v centre mesta. Nachádza sa na námestí, v bočnej časti budovy kina, ktorú nik nenazve inak, než Reduta. Veľkú ružovo-žltú (či krémovú) budovu neprehliadnete, spolu s kostolmi tvorí stred námestia, chodníky sa vinú práve okolo nej. Ak pôjdete do mesta taxíkom, nechajte sa vyložiť na parkovisku pri kine ‑ taxikár bude vedieť. Autom do JMka nechoďte určite, nechali by ste si ujsť tú neskutočnú ponuku miešaných drinkov a to veru nechcete!

Stabilne vysokú úroveň si tento bar drží už niekoľko rokov. Robia tu výborné drinky, ktoré sú doplnené o profesionálny servis a príjemnú barovú atmosféru. Menší nezameniteľný priestor je v letnom období doplnený o terasu. Interiér má tajomný zmyselný nádych, ak máte chuť sedieť pod holým nebom, spomínaná terasa bude pre vás to pravé. Otvorené majú pondelok-piatok od druhej poobede, v sobotu a nedeľu od štvrtej. A prečo v úvode spomínam, že je to osudový podnik? Stretla som tu muža môjho života. Kto vie, možno sa čosi podobné pritrafí aj vám. 🤭

Lúky na piknik v okolí Popradu

Ak vás to práve do podniku neťahá, no predsa by ste si radi urobili špeciálnu hostinu, odporúčanie na piknikový „spot“ určite oceníte. Priamo v Poprade síce žiaden nenájdete (čo je škoda), no stačí zájsť trochu za mesto a hneď sa ich ponúka niekoľko. Nie sú to síce parky, na ktoré sme pri piknikoch zvyknutí, no okolité lúky s výhľadom na Tatry ponúkajú súkromie a nádherné prírodné divadlo! Mnoho z nich je dostupných po cyklochodníkoch, takže stačí zbaliť kôš (ten môj je Polarbox a vrelo vám ho odporúčam!), deku a hajde na lúku. Samozrejme, treba zvážiť aj vhodnú hodinu – na obed to veľmi neodporúčam, počas slnečného dňa by ste ľahko dostali úpal, no poobede okolo piatej to už bude paráda! Nezabudnite na SPF, klobúk a dostatok pitnej vody.

Jednu krásnu lúku nájdete za Spišskou Teplicou, Tatry sú tam ako maľované a je obrovská, takže sa môžete zložiť práve tam, kde sa vám zažiada. Z Popradu sa na ňu pohodlne dostanete po cyklochodníku, prejdete dedinou smerom k družstvu a za ním vás už bude čakať krásne miesto. My sme si pre náš piknik vybrali lúku za obcou Mengusovce ‑ na bikeu sa tu dostanete po cyklochodníku nasledovne ‑ Poprad ‑> Svit ‑> Lučivná, potom cez obec a závory smerom na kúpele, cez most ponad diaľnicu, kúsok po hlavnej ceste, v Mengusovciach odbočiť na prvej odbočke do dediny a ísť až na jej koniec, kde vás budú čakať tie najkrajšie lúky. V zime sú v týchto miestach trate pre bežecké lyžovanie, no teraz v lete je to ideálne miesto pre romantiku!

A aké menu zvoliť na piknikovanie? Tu je naše, možno sa vám zapáči:

  • camembert
  • jamón serrano
  • hummus
  • pita chlieb
  • nektarinky
  • jahody
  • croissant plnený čokoládou

Love, peace and food

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.