.úplne normálny mesiac & čierna s čiernou

0 Flares 0 Flares ×

O týždeň aj kúsok sú Vianoce. (Ak by vám to náhodou ušlo, že áno. :)) A ja som si dnes uvedomila, ako neskutočne ten čas ubieha. Ani som si poriadne nemala možnosť vychutnať celú predvianočnú „atmošku“, ktorú som v predchádzajúcich rokoch nasávala plnými dúškami – od punču na námestí, tradičných svetielok všade naokolo, až po lokšu či sklenené gule na viedenských trhoch. Na tie sme sa toho roku (zatiaľ) vôbec nedostali, lebo nebolo kedy, punču som mala za pohárik medzi prednáškami (aj to nealko, takže sa veľmi neráta) a svetielok je síce všade dosť, bez toho punču to akosi nie je ono.

Úplné normálny mesiac

Vlastne to bol úplne normálny mesiac a akosi šlo (takmer) všetko vianočné mimo mňa. Mala som omnoho viac školy, než som na začiatku semestra predpokladala, do toho sa mi zamiešali zdravotné ťažkosti (bez upchatého nosa si ma za posledné dva mesiace snáď už ani nikto nevie predstaviť), večne nabité a príliš krátke dni. A niežeby som si na tieto predvianočné obyčaje potrpela, no podľa aktuálneho deficitu, ktorý moje ja pociťuje pri akejkoľvek asociácii s nimi, si na ne predsa len potrpím. No povedzte, nemajú svoje čaro? Keď si predstavím, že sa to bude všetko opakovať až o rok, aj mi to je ľúto. I keď, čím som staršia, tým ten rok trvá naoko kratšie, to je fakt. Možno bude napokon to čakanie na ďalšie Vianoce omnoho znesiteľnejšie, než som si pôvodne myslela…

Ako tak rozmýšľam, mám však ešte týždeň. Človek dokáže za taký čas stihnúť hocičo, nie? Niekto sa zvláda presťahovať, iný zorganizovať oslavu, ďalší odísť z práce či premaľovať byt. Že by som teda ja nezvládla jeden poriadny punč a všetko, čo k nemu patrí? Už aj idem na to, začnem nejakou tematickou pesničkou, nech sa dostanem na tú správnu vlnu.

Čierna s čiernou

Možno sa trochu čudujete, prečo vám tu pár dní pred Vianocami ukazujem outfit a fotky s jesenným nádychom. Verte mi, keď som si ho dva a pol týždňa dozadu obliekala, aj ja som sa čudovala! Vonku bolo v ten deň nadpriemerne teplo, nádherne slnečno a  aj napriek tomu, že bol posledný novembrový týždeň, vonku to vyzeralo ako pri odchode babieho leta. Vytiahla som teda moje aktuálne úplne najobľúbenejšie šaty, ktoré som na Asose obzerala minimálne dva mesiace.

Zamilovala som si ich na prvý pohľad – videla som ich niekedy začiatkom septembra na Instagrame a opätovne som sa k nim stále vracala. Keďže som ich akútne nepotrebovala a nestáli najmenej, šupla som si ich do wishlistu a čakala, či sa ich cena časom zmení. Každý deň som na ne striehla ako taká straka. Jedného pekného dňa sa mi ich podarilo kúpiť o 30% lacnejšie a odkedy mi prišli, neviem sa dočkať jarného počasia. Už sa vidím, ako sa v nich nesiem v kombinácii len s lodičkami a malou kabelkou. 😀

Nemohla som však vydržať nenosiť ich, preto som ich tento raz skombinovala do drzejšieho štýlu a jednotlivé kúsky navrstvila. Strapcovitý kardigán a kožená bunda sú moje osvedčené combo, ktoré mi s akýmikoľvek šatami funguje vždy na výbornú. K tomu kožené členkové čižmy a je to!

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: CCC, Silónky: Calzedonia, Šaty: Asos (online k dispozícii tu), Kardigán: F&F (stará kolekcia), Bunda: Forever 21, Náušnice: Earlandia (online k dispozícii tu), Okuliare: Addict, Kabelka: Mohito

Love, peace and fashion Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.